داغ ترین ها : بازی بعدی بارسلونا , بازی بعدی رئال مادرید , الکلاسیکو , بارسلونا , رئال مادرید , بارسلونا و رئال مادرید

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۴ ۵ لوانته
شکست ناپذیری , شکست !
4

سوارز و نیمار، زیر سایه اوج گیری مسی

ام اس ان - MSN
Xبستن
...
مثلث ام اس ان بارسلونا
کد خبر : 61249  |   زمان ارسال : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵  |   نویسنده : میثم جعفری  |  
هرچقدر سوارز و نیمار، فصل گذشته در چنین مقطعی با گل های خود جور غیبت دو ماهه مسی را کشیده بودند، در فصل جاری با افت گلزنی محسوسی روبه رو شده اند. افتی که به خصوص در نیمار بسیار چشمگیر است.

آمار گلزنی سه مهاجم مطرح دنیا یعنی لیونل مسی، لوییس سوارز و نیمار نسب به فصل گذشته کاهش چشمگیری نداشته است. مهاجمان بارسلونا سال گذشته تا هفته هفدهم لالیگا و پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۴۸ گل به ثمر رساندند اما در این فصل ۴۳ گل را وارد دروازه حریفان کردند.

 

این بحران به مسی مربوط نمی‌شود. او توانست از یازده گل آمار خود را به ۲۳ گل برساند (مهاجم آرژانتینی سال گذشته دو ماه به علت آسیب دیدگی در میادین حضور نداشت) اما آمار گلزنی نیمار و سوارس کاهش یافته است. این دو بازیکن نسبت به فصل گذشته ۱۷ گل کمتر به ثمر رساندند.

 

 

آمار مهاجم برزیلی از سوارز بدتر است. نیمار افت شدیدی نسبت به سال پیش داشته است. او سال گذشته ۱۶ گل به ثمر رساند (۱۴ گل در لالیگا و دو گل در لیگ قهرمانان) اما در این فصل تنها ۶ بار موفق به گلزنی شده است. سوارز در شرایط بهتری قرار دارد ولی نسبت به قبل افت کرده است. مهاجم اروگوئه‌ای تا هفته هفدهم ۱۶ گل به ثمر رساند و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان پنج گل زد اما مجموع گل‌های او در فصل جاری به ۱۴ می‌رسد.

 

سال گذشته ۳۳.۳ درصد گل‌های MSN به نیمار و ۱۳.۹ درصد به سوارز اختصاص داشت (۴۳.۷۵ درصد گل‌ها توسط دو مهاجم اروگوئه‌ای و برزیلی به ثمر رسید) ولی این آمار امسال به ۳۲.۵۵ درصد رسید.

 

در مقابل سال گذشته ۲۲.۹۱ درصد گل‌ها به مسی اختصاص داشت که فصل جاری به ۵۳.۴۳ درصد رسید. درست است که این اختلاف به خاطر دوری دو ماهه مسی از میادین بوده است اما افت مهاجم برزیلی و اروگوئه‌ای آشکار است. بارسلونا اگر می‌خواهد در لالیگا و لیگ قهرمانان موفق باشد نیاز به گلزنی دو مهاجم خود دارد، ۱۷ گل کمتر نسبت به فصل گذشته اختلاف زیادی است.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
شب های کویر
شب های کویر (سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵)
۸ ۱۵
نیمارازبس توحاشیست...
را فا دو
را فا دو (سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵)
۶ ۵
#حرف_حق

به امید ازدواج و در اومدن از بچه بازی ها
و وقت گذاشتن بیشتر روی فوتبال
شیر
شیر (سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵)
۱۷ ۵
حالا نوبت این دو تاست که مسی رو به جایگاه واقعیش که ازش دزدیده شده برگردونن
شیر
شیر (سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵)
۹ ۵
ماشالا ب رعالیهای گروه
کیانا
کیانا (چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵)
۲ ۱
یعنی هیچوقت نفهمیدین که نباید با یه بازی یکیو قضاوت کنید؟؟
سوارز و نیمار واقعی رو از این به بعد می بینید! دهن منتقداشونم سرویسه!
کاتالان
کاتالان (چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵)
۲ ۰
سوارز و نیمار هر چی هستن الان بهتر از پاکو الکاسرن! کل تیم بد بوده نه فقط سوارز و نیمار! فقط مسی عالی بود که اگه کل تیم رو فرم بود الان مسی معرکه بود! نه فقط مسی اگه هافبک ها و مدافعان رو فرم بودن الان msn ترکونده بود. اخر فصل همه چی مشخص میشه
آخرین نظرات مطالب دیگر