داغ ترین ها : نقل و انتقالات بارسلونا , جام جهانی روسیه , مسی آرژانتین , مسی , جام جهانی , اخبار بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۱ ۰ رئال سوسیه داد
اینیستا سکان را به مسی سپرد
ایران 1 0 مراکش
پایان
ایران 0 1 اسپانیا
پایان
ایران - - پرتغال
ویدیو
دوشنبه 4 تیر - 22:30
آرژانتین 1 ایسلند 1
ویدیو
پایان
آرژانتین 0 کرواسی 3
پایان
آرژانتین - نیجریه -
ویدیو
سه شنبه 5 تیر - 22:30
فرانسه 2 استرالیا 1
ویدیو
پایان
فرانسه 1 0 پرو
پایان
فرانسه - - دانمارک
ویدیو
سه شنبه 5 تیر - 18:30
اروگوئه 1 0 مصر
ویدیو
پایان
اروگوئه 1 0 عربستان
پایان
اروگوئه - - روسیه
ویدیو
دوشنبه 4 تیر - 18:30
اسپانیا 3 3 پرتغال
پایان
اسپانیا - - مراکش
ویدیو
دوشنبه 4 تیر - 22:30
برزیل 1 1 سوئیس
ویدیو
پایان
برزیل 2 کاستاریکا 0
پایان
برزیل - - صربستان
ویدیو
چهارشنبه 6 تیر - 16:30
بخش ویژه : برنامه بازی های مراحل حذفی جام جهانی
13

آنالیز اسکای؛ بررسی افت بارسلونا درمقایسه با رئال مادرید !

لیونل مسی-Lionel Messi-نیمار-Neymar
Xبستن
...
لیونل مسی و کریستیانو رونالدو
کد خبر : 69642  |   زمان ارسال : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶  |   نویسنده : حسین قلی پور  |  
بارسلونا هر روز بدتر از دیروز

اختصاصی بارسانیوز – با آغاز فصل جدید لالیگا 2017/18 اسکای اسپورتس با گیلم بالاگ کارشناس بخش فوتبال اسپانیایی خود به تجزیه و تحلیل وضعیت بارسلونا پرداخت که به پای این بررسی خواهیم نشست.

 

لالیگا در شرایطی آغاز شده که حس مشترکی در همه به وجود آمده و آن احساس قدرت بیشتر رئال مادرید نسبت به بارسلونا است و حتی بازیکنان بارسلونا نیز این را طبق گفته های جرارد پیکه پذیرفته اند که پس از سوپر کاپ بیان کرده بود:

در 9 سالی که در بارسلونا بوده ام اولین بار است که احساس می کنم رئال از ما قدرتمند تر می باشد.

 

رئال مادرید موفقیت هایش را به دلیل شایستگی هایش دارد که 3 قهرمانی لیگ قهرمانان را در 4 فصل گذشته کسب کرده اما در ادامه نگاهی به بارسلونایی خواهیم انداخت که این روزها نیاز به تقویت را احساس می کند.

 

 

به سال 2015 باز می گردیم جایی که آبی اناری ها سه گانه فصل را کسب کردند اما برد مقابل یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان آخرین بازی ژاوی برای بارسلونا بود و پدرو نیز در آگوست راهی چلسی شد و الیکس ویدال به همراه آردا توران وارد بارسلونا شدند درحالی که مجبور بودند تا ژانویه برای بازی منتظر بمانند.

 

در تابستان گذشته پول بیشتری برای خرید گومز، اومتیتی، دینیه، سیلسن و پاکو آلکاسر خرج اما علی رغم وعده ها اکثرا کمکی به بارسلونا نکردند.

 

نقل و انتقالات 2015 رئال مادرید رسیدن به موفقیت را غیر ممکن به نظر می رساند اما همراه با موفقیت شد جایی که کاسمیرو از انتقال قرضی به پورتو بازگشت و وازکز از اسپانیول با 1 میلیونی ورو بازگردانده شد و آسنسیو نیز که به مایورکا قرض داده شده بود در تابستان 2016 به تیم بازگشت.

 

با فروش موراتا و دانیلو رئال سعی کرد تا ایسکو را حفظ کندو نتیجه این عملیات این شد که رئالی ها گزینه های خوبی با وجود کروس و مودریچ دراختیار داشتند. قدرت کاسمیرو، نیرو و بازی پرفشار آسنسیو، خلاقیت ایسکو و قدرت پاس مودریچ و کروس از رئال تیمی قابل اعتماد ساخت.

 

و می بینیم که هیچ اشاره ای به BBC نکرده ایم !

 

 

نکته بااهمیتی است. رونالدو هنوز هم مهره ای کلیدی برای رئال بوده چون 25 گل را در لالیگای فصل گذشته به ثمر رساند ولی با این حال سوپر کاپ اسپانیا نشان داد که رئال به میزانی که بارسلونا وابسته به مسی است به رونالدو وابسته نیست.

 

مسی در فصل گذشته 37 گل به ثمر رساند و مشکل عملکرد تیم بدون او است. بارسلونا 2 بازی از 6 بازی بدون مسی را شکست خورد و در مقابل زیدان هر 9 بازی بدون رونالدو را پیروز شد.

 

پیکه پس از شکست مقابل رئال مادرید گفت که "تیم باید نزدیک تر به هم کار کند و حملات خود را حفظ کند" اما آیا آن ها در حال حرکت رو به جلو هستند؟

 

 

این تیم همچنان در دفاع ضعیف عمل می کند و در طی سه فصل هدایت انریکه هر فصل بیشتر از فصل قبل گل دریافت کرد و این نگرانی بزرگ ارنستو والورده است.

 

معضل خط هافبک

 

در میانه زمین نیز نگرانی هایی وجود دارد. آسیب دیدگی اینیستا نشان داد که نمی توان انتظار حضور مستمر را از او در ترکیب اصلی تیم داشتاما جانشین او کیست؟

 

لاماسیا که اغلب این شکاف ها را پر می کرد حالا گزینه ای ندارد و به نظر می رسد آکادمی رئال موثرتر از لاماسیا کار می کند.

 

 

10 فصل قبل بود که رئال موفق به دفاع از عنوان قهرمانی لالیگا شد و حالا زیدان قصد دارد و حالا می خواهد پس از لئو بنهاکر در سال 1989 به اولین مربی رئال تبدیل شود که دو قهرمانی پیاپی لالیگا را کسب می کند.

 

بارسلونا باید پیشرفت کند و سریع این کار را انجام دهد.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
محمد آندرس مسی
محمد آندرس مسی (دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶)
۱۸ ۳
آنالیز من در یک جمله و خیلی ساده :
خروج بازیکنان استثنا در تاریخ به هر دلیلی و عدم جذب به موقع و درست بازیکنان جانشین فقط و فقط به علت بی کفایتی مسئولین
ورود دمبله سری و کوتینیو باعث قوی تر شدن بارسا حتی از سال 2015 که سه گانه آوردن میشه این کاملا واضحه منتها اونی که باید بفهمه نمی فهمه شعورشون در حد اینه :
آخرین نظرات مطالب دیگر