داغ ترین ها : بازی بعدی بارسلونا , بازی بعدی رئال مادرید , الکلاسیکو , بارسلونا , رئال مادرید , بارسلونا و رئال مادرید

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۱ ۰ رئال سوسیه داد
اینیستا سکان را به مسی سپرد
1

آنالیز مقایسه ای اسکای از دمبله و نیمار !

عثمان دمبله - Ousmane Dembele
Xبستن
...
عثمان دمبله
کد خبر : 70446  |   زمان ارسال : سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶  |   نویسنده : حسین قلی پور  |  
نگاهی به پتانسیل عثمان دمبله

اختصاصی بارسانیوز – طبق گزارش اسکای اسپورتس، با خروج نیمار و جانشین شدنش توسط عثمان دمبله؛ کارشناس بخش فوتبال اسپانیایی اسکای اسپورتس نگاهی به پتانسیل عثمان دمبله انداخته است.

 

گیلم بالاگ در انالیز خود اینگونه وضعیت را شرح داد:

 

برکسی پوشیده نیست که بارسلونا تابستان خسته کننده ای را پشت سر گذاشت که خروج نیمار ضربه بزرگی بود در حال که جای تعجبی وجود نداشت که پیگیری اشتباهشان در جذب کوتینیو به شکست منجر شود.

 

رابرت فرناندز و آلبرت سولر پس از نقل و انتقالات ادعا کردند که لیورپول 200 میلیون یورو برای کوتینیو تقاضا کرده است اما فقط می خواستند هواداران عصبی بارسلونا را آرام کنند چون باشگاه لیورپول هرگز چنین چیزی را نگفته و روی کوتینیو قیمت نگذاشت و این تنها پیغام رابط به باشگاه بارسلونا بود.

 

 

و حالا با خروج نیمار و باقی ماندن کوتینیو در آنفیلد همه نگاه ها و امید ها به عثمان دمبله است.

 

بارسلونا 97 میلیون پوند به اضافه متغیراتی را برای ستاره 20 ساله دورتموند پرداخت کرد و آیا واقعا می توان انتظار داشت که جا پای نیمار بگذارد؟

 

یک نگاه اجمالی به میزان پتانسیلش پاس گل او به لوئیس سوارز مقابل اسپانیول است اما جانشین شدن نیمار مسئولیت بزرگی برای چنین بازیکن جوان و کم تجربه ای است.

 

به یاد داشته باشید که تا همین دو سال پیش دمبله نوجوانی ناشناخته بود که حتی برای باشگاه رن نیز بازی نکرده بود اما درنهایت پس از حضوری موفقیت آمیز در رن با 13 میلیون پوند راهی دورتموند شد اما کسی تصورش را نمی کرد که با رکورد خرید تاریخ بارسلونا راهی نیوکمپ شود.

 

دمبله با کمتر از 80 بازی در تیم بزرگسالان راهی بارسلونا شده استدرحلی که بارسلونا انتظارات زیادی از او دارد و والورده نیز درخصوص او گفت که او "قدرت تهاجمی بارسلونا را حفش می کند یعنی چیزی که ما با خروج نیمار از دستش دادیم و ما از او انتظارات زیادی داریم"

 

دمبله درحال حاضر دستور افزایش حجم عضلات خود و بحث استقامتی برای رقابت های طولانی فصل دریافت کرده است تا با انتظارات زیادی که از او می رود هماهنگ شود و در واقع توان برآورده کردن این مسئولیت سنگین را داشته باشد.

 

قدرتمندی برای پر کردن جای نیمار

 

فصل گذشته به هیچ وجه پرآوازه ترین فصل فوتبالی نیمار نبودو در واقع نیمار در هر دو فصل قبل از فصل گذشته گل های بیشتری را به ثمر رسانده بود ولی با این حال بازهم در قدرت بازی بارسلونا نقشی کلیدی داشت و بیشتر از گذشته نقش تغذیه گری را بازی کرد.

 

 

در فصل گذشته تنها مسی بیشتر از او پاس گل داده بود و با نگاه به آمار متوجه می شویم که نیمار بیشترین موقعیت گل را ایجاد کرده بود حتی بیشتر از مسیو صدرنشین لالیگا بود. نیمار همچنین بیشترین دریبل فصل را به نام خود ثبت کرد.

 

بنابراین امار دمبله چه چیز را نشان می دهد؟

 

اولین چیزی که متوجه می شوید این است که او کمتر از نصف نیمار در فصل گذشته تنها در لیگ باتوجه به تعداد دقایق متقاوت بازی گل زده اما آمار کلی او چشمگیر است چون دمبله پاس گل بیشتری نسبت به نیمار داشته است.

 

 

دمبله همچنین در دو بخش پاس کلیدی و دریبل موفق بهتر از تمامی هم تیمی هایش در دورتموند بوده است و دریبلینگ همان خصوصیت مورد علاقه هواداران بارسلونا است خصوصیت جذابی که جزو بارزترین خصوصیت نیمار نیز بود و نقشی مهم را در برنامه های تهاجمی انریکه ایفا می کرد.

 

بنابراین دمبله هم دارای همان میزان مهارت نیمار و به ویژه سرعت است.

 

آمار نشان می دهد که نیمار 168 دریبل موفق در فصل گذشته لالیگا داشته و برای دمبله نیز 104 دریبل ثبت شده است اما تفاوت در میانگین 90 دقیقه باتوجه به تعداد دقایق بیشتر بازی نیمار نسبت به دمبله زیاد نیست.

 

نیمار در میانگین لیگ های معتبر اروپایی رتبه سوم را از نظر میانگین دریبل با 5.7 دریبل موفق در 90 دقیقه داردو دمبله با 4.5 در رتبه پنجم قرار دارد.

 

 

بنابراین این آمار نشان می دهد که دمبله می تواند خروجی مشابهی با نیمار در انتهی فصل داشته باشدو به ویژه اینکه توانایی بازی در هر سه پست وینگر چپ و راست و پست مهاجم را دارا است.

 

با این حال جنبه هایی از بازی او نیاز به پیشرفت دارد و او نیاز دارد تا میل خود برای حرکت رو به جلو را کنترل کند که مشکل تمامی بازیکنان جوان و کم تجربه است. دمبله همچنین نیاز به تصمیم گیری های درست نیز باتوجه به سن خود دارد.

 

بنابراین مدیران بارسلونا امیدوار است که همچون دو سال گذشته او بازهم به رشد سریع خود ادامه دهد تا از پس مسئولیت سنگین پر کردن جای نیمار برآید و این فصل برایش کلیدی خواهد بود.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
فرانک جی آندروود(kevin spacey)
فرانک جی آندروود(kevin spacey) (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۲۸ ۲
بنظر من تنها تفاوت دمبله و نیمار گلزنیه
کوتینیو
کوتینیو (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۲۱ ۱
آره
کم گل می زنه
ولی مفید و قشنگ می زنه
به قول معروف هر پنج بازی یه گل می زنه مفید می زنه
بارسا مسی
بارسا مسی (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۲۳ ۵۷
به هیچ وجه نباید با نیمار مقایسه شه
مقایسه دمبله با نیمار مثل مقایسه آسنسیو با مسی میمونه و خنده داره
شما هر چقدر دوس دارین دیس بدین ولی این واقعیتو عوض نخواهد کرد باید تعصب رو کنار گذاشت
اونایی که دمبله رو با نیمار مقایسه میکنین آیا 2 ماه پیش هم حاضر بودین اینکارو بکنین؟
اون موقع اگه کسی اینکارو میکرد تجسم کنید چجوری مسخرش میکردن
نیمار بعد مسی بهترینه و کیلومترها با نفر سوم فاصله داره و دمبله هم فکر نکنم هیچ وقت به نیمار برسه
نه تنها دمبله بلکه هیچ بازیکن دیگه ای
علی
علی (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۱۷ ۴۱
چه عجب یکی بدون تعصب حرف حق زد
نیمار جانشینی نداره
دمبله بازیکن خوب و مفیدیه ولی در حد و اندازه قیاس با نیمار نیست
امیدوارم به پی اس چی نخوریم
پریسا
پریسا (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۳۸ ۴
دمبله قرار نیست جای نیمار رو پر کنه
دمبله و نیمار 5 سال با هم اختلاف سنی دارن ، وقتی نیمار هم سن دمبله بود فقط تولیگ برزیل بازی کرده بود ولی دمبله لالیگا بوندسلیگا و لیگ قهرمانان بازی کرده
دمبله وقتی هم سن نیمار شد خیلی بهتر از نیمار عمل می کنه
اگه بازی های برزیل و پاریس دیده باشی متوجه می شی که نیمار افت شدیدی کرده خیلی کند شده دیگه کمتر دریبل می زنه نیمار فوتبالش رو با رفتن به PSG نابود کرد
@Barsamesi
ری را
ری را (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۱۶ ۰
حرفات بی منطق نیست. نیمار عالیه اما من خارج از تعصب میگم دمبله از نیمار خیلی بهتره . دلیلش هم اینه ک یک فصل رن بازی کرد عالی تا حدی که بارسلونا میخواستش ولی رفت دورتموند و باز هم یک فصل درخشانو پشت سر گذاشت. این نکته رو یادت نره با در نظر نگرفتن سن کمش اولا یهو چه جهشی داشت از رن تا بارسا. و اینکه هنوز توی تیمهای رن و دورتموند جا نیفتاده بود و با تیمش هماهنگ نبود بعلاوه اینکه دمبله مثل نیمار کنار بزرگان فوتبال بازی نکرد همه میدونن کنار بازیکنانی مثل مسی و سوارز و اینیستا و بوسکتس و تا قبلش هم ژاوی چقدر بازی برای یک بازیکن فرصت طلب و باهوش راحت تر میشه. دریافت پاسهای گل و هارمونی تیمی مثل بارسا قطعا دمبله رو ده ها برابر بالاتر از قبلش میبره با این اوصاف دمبله بسرعت برای خودش شهرتی دستو پا کرد
شک نکن دمبله کم تجربه بهتر از نیماره پر تجربه ست.
اشکان
اشکان (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۲۸ ۱
بر عکس برخی دوستان خیلی دوس دارم یک هشتم به پی اس جی بخوریم در این که نیمار یه سر و گردن از دمبله بهتره شکی نیس ولی همین نیمار تو اولین فصل حضورش تو بارسا یکم سر در گم بازی میکرد و رفته رفته جا افتاد دلیل اینکه دوس دارم به پاریس بخوریم اینه که یه محکی باشه برای مقایسه دمبله با نیمار و به نظر من از الان مقایسه این دو بازیکن از الان اشتباهه چون نیمار چن فصل تو تیمی مثل بارسا حضور داشت در حالیکه دمبله فقط ۱فصل تو تیمی مثل دورتموند بود
بارسلون"
بارسلون" (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۲۴ ۲
اینکه کم گل زده به باشگاهشون هم ربط داشته موقعیتای که تو بارسا ایجاد میشه ده برابره دورتمونده ...مطمعنا با تمرین تو بارسا خیلی پیشرفت میکنه وقتی ساله دیگه ۲۱ ساله بشه نیمار ۲۷ ساله میشه و نیمار بازیکنیه که به فضا احتیاج داره وگرنه یووه ساله پیش اجازه نداد حتی یه دریبل موفق داشته باشه...ولی تا جایی که ممکنه بهتره تیم جوونتر بشه ...والورده به دنیس بیشتر بازی بده...شاید مسخره بیاد حرفم ولی اگه جای دلوفئو بازی کنه تو وین چپ مخصوصا...سطحه بهتر بازییش نسبت به دلوفئو بیشتر نمایان میشه..یه استعداد نابیه که رو نیمکت و حالا که وین چپ نداریم داره نابود میشه...فقط یه بار امتحان کنه...
اشکان
اشکان (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۸ ۰
دقیقا با نظرت موافقم چون توانایی و تکنیکه بالایی داره ولی طوری نشه که دنیس فیکس شه و دلوفئو فقط رو نیمکت باشه تنها ایراد دنیس خلق موقعیته که توانایییشو داره ولی کمی افت کرده نسبت به ویارئال و دلیلشم تاکتیکای غلط انریکه و نیمکتنشین کردن دنیس بود
بارسلون"
بارسلون" (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۲۲ ۰
سطح نیمار و دمبله رو بهتره وقتی نیمار جلوی بارسا با سانتوس بازی کرد مقایسه کنید نه وقتی چهار سال کنار مسی و اینیستا و ژاوی چیز یادگرفت
بارسلون"
بارسلون" (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۱۱ ۰
سطح نیمار و دمبله رو بهتره وقتی نیمار جلوی بارسا با سانتوس بازی کرد مقایسه کنید نه وقتی چهار سال کنار مسی و اینیستا و ژاوی چیز یادگرفت
اشکان
اشکان (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۷ ۰
لیگ هایی مثل فرانسه و المان تک قطبین بازی کردن تو این نوع لیگا زیاد کار سخت نیس مخصوصا لیگ فرانسه نیمار اگه واقعا به خودش ایمان داشت میرفت منچستر یا تیمی از لیگای لیگ جزیره
کاتالان
کاتالان (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۱۴ ۰
فقط اینجا دمبله رو با نیمار مقایسه میکنن و در آخر میگن دمبله به هیچ وجه به نیمار نمیرسه : )
اخه بازیکن تو 20 سالگی انقد خوب؟!
الان به جرعت میتونم بگم دمبله ی 20 ساله برابر با نیمار 21 سالس! درسته الان نیمار در سطح بالاتری از دمبله قرار داره اونم به خاطر تجربه بیشتر و سن بیشتر و تعداد بازی های بیشترشه...

الان فقط مشکل دمبله گل زدن کم هست ( البته تو بازیسازی بدل نداره ) وگرنه مطمئنم این حرفو نمیزدین!
الانم دمبله کمی بالاتر از نیمار 20 ساله قرار داره و اگه مشکل گل زنیش هم برطرف کنه کاملا خودشو از نیمار متمایز میکنه و دست نیافتنی تر میشه!

الان نیمار مرد سوم جهان هست... و سوارز و گریژمان در رتبه های بعدی...
و قطعا دمبله رتبه ی پایین تری داره الان و در این زمان...
ولی با یکم رجوع به سبک بازی دمبله و استعدادش میشه گفت که حتما از نیمار رد میشه!
فرانک جی آندروود(kevin spacey)
فرانک جی آندروود(kevin spacey) (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۴ ۱
همه شدن ی پا تحلیلگر میگم درخواست کار بدیم ب اسکای سابقه کارم ک داریم خخخخ
فرانک جی آندروود(kevin spacey)
فرانک جی آندروود(kevin spacey) (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۳ ۰
همه شدن ی پا تحلیلگر میگم درخواست کار بدیم ب اسکای سابقه کارم ک داریم خخخخ
مسى تنها
مسى تنها (سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)
۴ ۰
بد نیست نسبت به سنش عالیه.
آخرین نظرات مطالب دیگر