داغ ترین ها : بارسلونا , بازی بعدی بارسلونا , بارسلونا و لیون , مسی , لیون و بارسلونا , لیگ قهرمانان

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

منچستر یونایتد ۰ ۳ بارسلونا
پایان : صعود بارسلونا به نیمه نهایی !
0

بارسا چطور پس از ۹ سال اعاده حیثیت کرد

بارسا چطور پس از ۹ سال اعاده حیثیت کرد
Xبستن
...
کد خبر : 38568  |   زمان ارسال : چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴  |   نویسنده : احمدرضا صفری  |  

در بازی سوپر جام اروپا در سال ۲۰۰۶ این اندولسی‌ها بودند که کاتالان‌ها را شکست دادند و در واقع این شکست آغازی بود بر پایان تیم تاثیرگذاری که فرانک رایکارد هلندی سکاندارش بود.
هنک تن کیت دستیار رایکارد، تابستان را با مربی‌گری آژاکس گذرانده بود و کاری به خوب یا بد سوپر کاپ نداشت. در واقع رایکارد شخص معتمدی را در اختیار نداشت و کنترل بازیکنانش را از دست داده بود. توازن تیمی از دست رفته بود و دیسپلینی وجود نداشت و بارسا تنها سوپر کاپ اسپانیا را دو فصل پیش به دست آورده بود.
از مردان رایکارد انتظار می‌رفت سویا را در موناکو شکست دهند، اما تنها ۷ دقیقه پس از شروع بازی، رناتو اولین گل را به ثمر رساند و در این گل دنی آلوز که آن زمان بازیکن فعال سویا بود و دو سال بعد به نیوکمپ پیوست، نقشی اساسی داشت.
ویکتور والدس تا حدی مسئول هر دو گل اولی که خوردند محسوب شد، اما دفاع سویا راه نفوذ را بسته بود و مهاجمان بارسا شامل رونالدینیو، لیونل مسی و ساموئل اتوئو از دریافت حمایت از وسط زمین، محروم بودند. آنها آن بازی را ۳ بر صفر از دست دادند، در حالی که ممکن بود حتی گل‌های بیشتری بخورند.
یک روز پیش از بازی بازیکنان بارسا در جشن جوایز یوفا شرکت کرده بودند در حالی که سویا داشت برای بازی آماده می‌شد و یک روز بعد سوپر جام اروپا را از دست دادند و رونالدینیو با سرمربی‌اش رفتاری خشمگینانه کرد که فیلمی که با یک موبایل گرفته شده بود، آن را عمومی کرد.    
در آن زمان رونالدینیوی برزیلی ستاره نیوکمپ بود، اما کاهش فروغ او از همانجا و در فصل ۰۷-۲۰۰۶ شروع شد و عناوین اصلی قهرمانی یکی بعد از دیگری از دست رفت: کاتالان‌ها به لیورپول در لیگ قهرمانان باختند و در برابر ختافه هم نتیجه را ۵ بر ۲ واگذار کردند تا درنیمه نهایی از رسیدن به کوپا دل ری باز بمانند و اجازه دادند تا در لا لیگا رئال مادرید به قهرمانی برسد.
رایکارد به زودی برکنار شد و پپ گواردیولا اواخر تابستان همان سال جایگزین او شد. رونالدینیو از تیم رفت و دوره جدیدی در حیات بارسا آغاز شد که موجب شد در نهایت این بار در برابر سویا در سوپر جام اروپا، این آبی اناری ها باشند که جام را بالای سر می‌برند.  


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
ا Snake eyeS ا
ا Snake eyeS ا (چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴)
۱۵ ۰
هر مربی روز خوب و بد داره فرانک رایکارد یکی از بهترین ها بود ولی در آخر هیچی
گواردیلا هم همین طور بود ولی وضعیت خیلی بهتری داشت
لوییز انریکه هم تا به اینجا روز تاریکی نداشته ولی حتما روزی روزه تاریکی هم خواهد داشت
هیچ حکومتی تا ابد پا بر جا نمیمونه
روز در آخر به شب میبازه
ایران در دوران کهن بزرگترین و قدرتمند ترین بوده ولی در دوران قاجار کاملا بر عکس
اروپایی ها در دورانی که ایرانیان مسواک میزدند بالای درخت زندگی میکردن ولی حالا اونا پیشرفته ترین کشور های جهان هستن
محمد
محمد (چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴)
۲ ۱
ممنون از مطلب
آخرین نظرات مطالب دیگر