داغ ترین ها : بازی بعدی بارسلونا , بارسلونا , مسی , دمبله , سوارز , مصدومیت عثمان دمبله
هشتگ بازی بعدی : SportingBarca#

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

اطلاعیه : از هرگونه بحث های سیاسی، قومی و مذهبی خودداری نمایید.
6

تحلیل بازی بارسلونا - یوونتوس؛ حس خوب انتقام

تحلیل بازی بارسلونا - یوونتوس؛ حس خوب انتقام
زمان ارسال : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶  |   تعداد بازدید : 228
شب گذشته بارسلونا توانست در خانه خود یوونتوس را با نتیجه 3-0 شکست دهد و طلسم گل نزدن مسی به بوفون هم شکسته شد. همان یوونتوسی که فصل پیش بارسلونا را در یک چهارم نهایی شکست داد و یک حذف تلخ بعد از آن بازگشت رویایی را رقم زد.

بارسلونا با سیستم 4-3-3 و یوونتوس با 4-2-3-1 بازی را آغاز کردند.. اما سیستم های دو تیم در بازی عوض میشد که این تغییر در تیم بارسلونا بیشتر بود. یوونتوس اما علنا با 6 دفاع کار خودش را در بازی شروع کرد. ولی در تفکرات آلگری این بود که نلسون سمدو را از پا بیندازد. دلیل ؟ سرعت بالا و قدرت جا به جایی او. اما ورق برگشت و نلسون سمدو و عثمان دمبله موفق شدند حرکات یوونتوسی ها را از سمت راست دفاعی بارسلونا خنثی کنند. تکنیک دیگری که آلگری در نظر داشت حساب کردن روی شوت های پشت محوطه بود که خب البته دیبالا برای این کار خوب نبود. نکته دیگری که در بازی دیده شد. محو شدن حرکات نفوذی های بارسلونا بود. شاید سمدو و آلبا در دو نیمه حرکاتی را انجام داده باشند اما جز پاس گل مردود آلبا که به درستی هم آفساید اعلام شده بود چیز دیگری از دو سمت ندیدیم.


اما ایده دیگر آلگری به غیر بستن رابط های کنار زمین ازدیاد مدافعین در اطراف محوطه جریمه بود. جایی بود که نه میشد شوت زد نه پاس داد و نه تیکی تاکا کار کرد. اما همیشه گفتم و باز هم میگویم که خلاقیت یک بازیکن میتواند همه تاکتیک ها را زیر سوال ببرد. دیدیم که روی گل اول لیونل مسی با زدن به قلب دفاع و یک و دوی زیبا با سوارز توانست دروازه بوفون دوست داشتنی را از کلین شیت خارج کنند. اما چه شد که یوونتوس با آن همه دبدبه و کبکبه سه بار تور دروازه اش باز شد ؟؟


اولین دلیل نبودن عده انبوهی از خوب های یوونتوس بود. مانژوکیچ، هوودس، خدیرا، کیه لینی، لیشت اشتاینر، کوادرادو، مارکیزیو و پیاتزا کسانی بودند که به دلیل مصدومیت و محرومیت و دلایل دیگر در لیست 18 نفره نبودند. البته اگر دنی آلوز و بونوچی را هم که در این تابستان از یوون جدا شدند حساب کنیم میفهمیم که تغییرات زیادی در ترکیب صورت گرفته است.

دلیل بعدی باز کردن حساب ویژه روی برناردسکی و کاستا بود که بتوانند با استفاده از سرعت کاستا و قدرت حمل توپ برناردسکی کار بارسا را یکسره کنند. اما بار‌سلونا ضدحمله ی خوبی به یوونتوس زد و علنا حریف را قفل کرد. پیکه و اومتیتی یک خط جلوتر آمدند و فاصله خود را با سمدو و آلبا کم کردند. به این ترتیب جلوی حملات یوونتوس به خوبی گرفته شد که البته در این امر تمرکز پیکه و اومتیتی و همچنین مدافعان کناری کم تاثیر نبود.


نکته : پائولینیو بعد از ورود به زمین به همراه بوسکتس دو هافبک دفاعی تیم را تشکیل دادند. در هنگام ورود پائولینیو نشان داد که میل تهاجمی بیشتری دارد و گویا والورده میخواهد از او به عنوان هافبک تهاجمی استفاده کند.


جمع بندی : یوونتوس با امید دفاع فصل قبل و استفاده از ضد حملاتش روی دیبالا و کاستا استفاده کند که بارسلونا توانست با قطعه قطعه کردن زمین به خوبی دفاع را خنثی کند و زهرش را بریزد. بارسلونا اما از همان اول مالکیت توپ را در اختیار گرفت و توانست با تقسیم فوق العاده بوسکتس از مرکز دفاع و مرکز هافبک روزنه های یوونتوس را برای استفاده بارسلونا باز کند. این یعنی انقلاب تاکتیکی والورده در چند بازی اخیر.

کاری مشترک
از کاربران :
امیر بارسایی ام
کاتالان زاده (محمدرضا)
کاتالان
مسی گل (امین)
عرفان
کینگ آف نیوکمپ (بردیا)

مخلص همتون تا تحلیل بعدی خدانگهدار
امکان ارسال نظر در روزهای سه شنبه , چهارشنبه , پنجشنبه و جمعه هر هفته وجود دارد .


دیدگاه خود را پیرامون این مطلب بیان کنید
کینگ اف نیوکمپ
دمت گرم امیر جان که مارو دور هم جمع کردی و یه پست تحلیلی با هم زدیم... و دمت گرم که همه رو دور هم جمع بندی کردی، عالی، تا تحلیلای بعدی منتظر باشید دوستان
سید بارسایی
درسته بارسا یه کم مشکل داره اما میشه به این بارسا امیدوار بود هر چند خیلی سخته.
کاتالان زاده(مترجم)
مگه داریم از این تحلیل بهتر؟؟

دست هر 5 نفرتون ک تو گردآوری و جمع بندیش نقش داشتین درد نکنه...
هادی لئو
دم همتون گرم
مرسی که زحمت کشیدین
فرانک جی آندروود(kevin spacey)
یووه دفاع ساماندهی شده انجام میده و اگ بازیکنی نباشه کار اونو انجام میده مثل آلمان که یک بازیکن نباشه بازیکن جایگزین کار تاکتیکی رو انجام میده ولی ممکنه کیفیت فردی بازیکن پایین تر باشه که کاملا مشخص بود چون اگ بازیکنی مثل بونوچی بود صدرصد اجازه چنین شوتایی رو ب مسی نمیداد در مورد دفاع های کناری هم اینطور نبود که کاری نکرده باشن بلکه فضا رو ب کناره ها میبردن تا مسی از وسط کار رو تموم کنه ک موفق هم بود.
پرنسس آنتونلا
خسته نباشید
الهه
دست همگی درد نکنه خسته نباشید
منتظر تحلیل بعدی هم هستیم
سپاس
ترسا هرناندز
مرسی بابت پست
مگه اینکه شما یه حرکتی بزنی
مهدی و عرفانو که من تا بتونم راضی کنم یه پست تحلیلی برن پیر شدم
لئومسی
دمت گرم حاجی دستت درد نکنه
هلنا
دست همگیتون درد نکنه
واقعاپست خوبی بود
بی صبرانه منتظر پست بعدیت هستم
کینگ مسی
هوشمندی والورده واقعا عالی بود
ولی مهم ترین نکته که هیچکسم بهش اشاره نکرد ترشتگن بود که خیلی امیدوارم کرد
هانیه
خیلی زیاد بود وااااقعا
ولی دمتون گرم.تشکر
لوئیزیتو سوارززز
یک سوال چطوری با هم نوشتین؟ آخر سر که امیر بارسایی ام پستو فرستاد
که ژال (همون غزال به زبان کردی)
مرسی از همگی
بازم از این تحلیلها بزارید