داغ ترین ها : بارسلونا , بازی بعدی بارسلونا , بارسلونا و لیون , مسی , لیون و بارسلونا , لیگ قهرمانان

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۴ ۱ رئال بتیس
پایان : مسی , مسی , مسی !
30

از یک لحظه دیوانگی تا از دست رفتن رویای توپ طلا

از یک لحظه دیوانگی تا از دست رفتن رویای توپ طلا
Xبستن
...
کد خبر : 36361  |   زمان ارسال : سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴  |   نویسنده : محمد ابراهیم زادگان  |  

نمایش فصل گذشته نیمار نشان از آن داشت که او می‌تواند با لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برای کسب توپ طلا رقابت نزدیکی داشته باشد اما به نظر می‌رسد او نیز مانند لوییس سوارس به خاطر حاشیه‌هایی که داشت، از کورس کسب این عنوان عقب بماند.

پس از آنکه نیمار فصلی فوق العاده را با بارسلونا سپری کرد، بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که کاپیتان تیم ملی فوتبال برزیل می‌تواند یکی از کاندیداهای کسب توپ طلا برای سال جاری باشد. خودش هم بدون شک برای اینکه بتواند این عنوان را از کریستیانو رونالدو بگیرد، بی تابی می‌کند.

طی هفت سال گذشته، مسی و رونالدو این جایزه ارزشمند را از آن خود کرده‌اند. مسی بین سال‌های 2008 و 2014 موفق شد چهار بار پیاپی توپ طلا را کسب کند. رونالدو هم در این بازه زمانی توانست سه بار این جایزه را از آن خود کند که دو مرتبه آن مربوط به دو سال اخیر می‌شود. به نظر می‌رسید نیمار بازیکنی است که می‌تواند به سلطه این دو بازیکن بر کسب توپ طلا خاتمه دهد. او سال گذشته در فهرست 10 نفره نامزدهای توپ طلا در رده هفتم قرار گرفت اما با توجه به عملکرد او در ترکیب بارسلونا طی فصل گذشته و نقشی که برای کسب سه گانه در این تیم ایفا کرد، می‌توانست در سال جاری یکی از نامزدهای نهایی برای کسب این جایزه باشد.

وگنر ریبیرو، مدیر برنامه‌های نیمار هم چندی پیش تایید کرده بود این بازیکن می‌تواند طی دو سال آینده یکی از بهترین‌های دنیا باشد و جای لیونل مسی و کریستیانو رونالدو را بگیرد: «در سال جاری نیمار می‌تواند جایش را بین بازیکنان بزرگ و مطرح فوتبال دنیا بازتر کند. کسب توپ طلا هم برای او دور از دسترس نیست. شاید امسال و شاید سال آینده زمانی باشد برای اینکه نیمار بتواند این جایزه را از آن خودش کند.»

رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا جایی بود که نیمار بتواند خودش را دور از لیونل مسی نشان دهد. او باید در ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل به عنوان کاپیتان بازی می‌کرد و تیمش را به فینال این رقابت‌ها می‌رساند. درست است که مسی یکی از گزینه‌های اصلی کسب توپ طلا برای سال جاری است اما نیمار می‌توانست از درخشش در تیم ملی برزیل استفاده کند تا بتواند خودش را به اندازه‌های مسی در ترکیب تیم ملی فوتبال آرژانتین برساند. با اینکه نیمار تا این حد شانس داشت که بتواند خودش را به عنوان یکی از نامزدهای اصلی کسب توپ طلا معرفی کند اما خودش همه چیز را خراب کرد.

نیمار در دیدار نخست برزیل در کوپا آمه‌ریکا مقابل پرو نمایش خوبی داشت. او به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد اما بدون شک، نیمار را در این رقابت‌ها فقط به خاطر دریافت کارت قرمز مقابل کلمبیا به یاد خواهند آورد. ریبیرو که پیش‌تر به تمجید از رفتار نیمار پرداخته بود در این مورد هم گفت: «از زمانی که نیمار به فوتبال اروپا رفته است، به عنوان یک ورزشکار واقعی و یک قهرمان، پیشرفت کرده است.»

بدون هیچ شکی باید بگوییم که نیمار در رویارویی با کلمبیا به هدف اصلی مدافعان این تیم بدل شده بود. شاگردان خوزه پکرمن در طول دیدار به تحریک نیمار پرداختند تا او را با دریافت کارت زرد روبه‌رو کنند. شاید در اواخر بازی، آنها به هدفی که داشتند دست یافتند. کارهایی که بازیکنان کلمبیا در طول بازی روی نیمار انجام دادند، نباید آنطور توسط این ستاره برزیلی پاسخ داده می‌شد.

شاید بسیاری بر این باور هستند که بازیکنان باتکنیک باید بیش از سایرین مورد حمایت داوران قرار بگیرند اما بازیکنان کلمبیا هم در طول بازی به هیچ وجه پایشان را فراتر نگذاشته و نیمار را با خطای بدی متوقف نکردند. نیمار هم درست مانند مسی و رونالدو، هر هفته و در رقابت‌های باشگاهی مورد حمله بازیکنان حریف قرار می‌گیرد. مسی و رونالدو به این نوع رفتارها عادت کرده‌اند اما نیمار هنوز نتوانسته با این شرایط کنار بیاید. اکنون هم او باید بهای کار بسیار بدی که انجام داده است را بپردازد.

بدون شک رویای کسب توپ طلا پس از کارهایی که نیمار در دیدار مقابل کلمبیا انجام داد برایش رنگ باخته است. او اگر می‌خواست در تصاحب توپ طلا شانسی داشته باشد، باید در تیم ملی فوتبال برزیل نمایش درخور توجهی ارائه می‌کرد، با این تیم قهرمان می‌شد تا رویاهایش رنگ حقیقت بگیرد. ماجراجویی نیمار اما در کوپا آمه‌ریکا دوام چندانی نداشت. او در دیدار دوم اخراج شد و پس از آن هم با چهار جلسه محرومیت مواجه شد تا این تورنمنت برایش به تلخ‌ترین شکل ممکن به پایان برسد.

فیفا پیش‌تر هم ثابت کرده بود در انتخاب بهترین بازیکن، فقط به دنبال نمایش یک بازیکن در زمین مسابقه نیست. لوییس سوارس دو فصل پیش در ترکیب لیورپول نمایش فوق العاده‌ای از خود نشان داد تا بسیاری را متقاعد کند یکی از نامزدهای نهایی کسب توپ طلا است اما او در جام جهانی برزیل که تابستان گذشته برگزار شد شانه جورجو کیه‌لینی را گاز گرفت تا فیفا هشت جلسه او را از همراهی تیم ملی فوتبال اروگوئه محروم کند؛ محرومیتی که همچنان ادامه داد و این بازیکن در کوپا آمه‌ریکا امسال نیز نتوانست اروگوئه را همراهی کند. از سوی دیگر، فیفا با وجود نمایش خیره‌کننده سوارس در ترکیب لیورپول، نام او را از فهرست 23 نفره بازیکنان برتر در سال گذشته حذف کرد تا او هیچ امیدی به قرار گرفتن در فهرست نهایی نداشته باشد؛ اتفاقی که مشابه آن می‌تواند برای نیمار رخ دهد.

کارت قرمزی که نیمار در بازی با کلمبیا دریافت کرد به هیچ وجه نمی‌توانست او را از قرار گرفتن در فهرست نهایی توپ طلا حذف کند اما رفتاری که او در تونل ورزشگاه از خود نشان داد، تبعات جبران ناپذیری برای وی خواهد داشت. نیمار نه تنها به شکل لفظی داور مسابقه را مورد اهانت قرار داد بلکه به او حمله فیزیکی هم کرد. کمیته انتضباطی و سران برگزاری رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا پس از آن به بررسی این اتفاق پرداخته و نیمار را چهار جلسه محروم کردند. این یعنی از دست رفتن رویای توپ طلا برای بازیکن 23 ساله بارسلونا.

درست چهار روز پیش بود که نیمار یکی از کاندیداهای اصلی کسب توپ طلا در سال جاری بود. تنها یک لحظه از دست دادن کنترل موجب شد شانس نیمار برای کسب این عنوان ارزشمند از بین برود. یک لحظه.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
نیلooفر
نیلooفر (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۲۳ ۱۰
جد ا حال ندارم بخونم ولی مرسی ازمطلب
فوتبای یعنی مسی
فوتبای یعنی مسی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۲۸ ۱۶
نیمار توپ طلا اونم امسال عمرا امسال توپ طلا صد درصد مال کینگه نیمار اگه مسی اون پاسارو بهش نمیداد که یه دونم گلم به زور میزد به نظرم تا زمانی که مسی تو این سطح داره بازی میکنه فقط توپ طلا مال خودشه نیمار هنوز توپ طلا براش زوده هنوز بازیش نقص داره یکی از نقصاشم اینه بیش از حد باتوپ ور میره
شـــــSARYEHـــــاهزاده کاتالان
شـــــSARYEHـــــاهزاده کاتالان (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۳ ۱۹
کاملا اشتباه میکنی
مسی آبای(ملتفت)
مسی آبای(ملتفت) (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۲۴ ۱۷
خیلی زیاده حالا اگه از مسی بود یه چیزی
 (saba ) کاپیتان ژاوی 6 ❤️
(saba ) کاپیتان ژاوی 6 ❤️ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۱ ۱۰
چرا ؟ وقتی اون نویر و پنالدو میتونن جزو 3 نامزد باشن چرا نیمار نتونه؟
سامی سونامی
سامی سونامی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۷ ۶
شوخی نکنید!
لئوღ❤ღ
لئوღ❤ღ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳۰ ۱۴
تا مسی هست توپ طلا به کس دیگه نمیرسه
Ӂ محمد Ӂ
Ӂ محمد Ӂ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳۳ ۱۰
وقتی بچه بازی در میاره باید تاوانشم پس بده
اگه خودشو تو آینده تغییر نده فوتبالشو نابود میکنه
نیمار استار
نیمار استار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۷ ۲۷
نیمار بچه بازی در نیورد تقصیر کلمبیاییا و داور بود
نیمار استار
نیمار استار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۹ ۷
حیف شد
حداقل میتونست بعد مسی تو توپ طلا دوم بشه
محمد
محمد (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۸ ۱۰
توپ طلا فقط واس کینگه
مری بارسایی
مری بارسایی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۲۰ ۷
من هشمو خوندم و برای بار هزارم می گم نیمار امکان نداره قصد حمله ی فیزیکی به داور داشته باشه ... این روانیا از خودشون در آوردن تا نیمار منو از مسیر موفقیت دور کنن ...
یــــ RAPFAN ــــاســــ
یــــ RAPFAN ــــاســــ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳۲ ۱۸
نیمار !!! توپ طلا !!! عمراً ... حداقل فعلاً نه ...
Ӂ محمد Ӂ
Ӂ محمد Ӂ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۵ ۱۴
4 سال دیگه شاید ، اونم اگه از الان رو حفظ آرامشش کار کنه
مری بارسایی
مری بارسایی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۳ ۱۵
چرا عمرا ؟؟؟
لیاقتشو داره که جزوه سه نفر نهایی باشه ... از اون پنالدو که بهتره !!!
سامی سونامی
سامی سونامی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۶ ۹
نیمار حد اقل 3 سال طول میکشه توپ طلا ببره اگه سرعت پیشرفتشو بیشتر کنه

هر چند نیمار ین استعدادو داره ک هیچ وقتم توپ طلا نبره

همه چی ب خودش بستگی داره
نیمار استار
نیمار استار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۶ ۱۰
چرا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟
نیمار استار
نیمار استار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۷ ۸
حواسم نبود لایک دادم بهت
شیرجیانو پنالدو دروازه خالی گل کردنانو
شیرجیانو پنالدو دروازه خالی گل کردنانو (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۴ ۱۵
نیمار توی بد موقعی بازیکن شده
چون مسی الان داره بازی می کنه و تا چند سال دیگه هم توی اوجه واسه همین نیمار نمی تونه توپ طلا بگیره
نیمار استار
نیمار استار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۳
حواسم نبود لایک دادم بهت
یــــ RAPFAN ــــاســــ
یــــ RAPFAN ــــاســــ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۱ ۸
تا وقتی مسی هست ...
کیانا نیمار(هر بازیکنی روز خوب و بد داره)
شماها بارسایی هستین یا خودتونو زدین بع بارسایی؟؟
مری بارسایی
مری بارسایی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۳ ۹
ببخشید این حرفو می زنم اما
همه ی فوتبال مسی نیس
اون موقع که مارادونا و پله بازی می کردن هیچ کس نمی گف ممکنه کسی بیاد که جای اونا رو دنیای فوتبال بگیره ولی مسی اومد و یه انقلابی توی فوتبال راه انداخت ...
نمی گم نیمار ولی هر کس دیگری می تونه رکوردای مسی رو بعده ها بشکونه ... باید یه ذره به بقیه ی بازیکنا هم توجه بشه !
شـــــSARYEHـــــاهزاده کاتالان
شـــــSARYEHـــــاهزاده کاتالان (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۹ ۱۲
بگو نیمار چون قراره نیمار رکوردای مسی رو بشکونه
سرور پنالدو
سرور پنالدو (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۲ ۶
ایشالا بعد از مسی توپ طلا به شاهزاده میرسه.
آیسان آریا
آیسان آریا (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۰ ۱۱
شاید تا چند سال دیگه بتونه توپ طلا کسب کنه ولی فعلا نهههه/
آیسان آریا
آیسان آریا (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۷ ۸
شاید تو چند سال دیگه بتونه توپ طلا بگیره ولی فعلا نههههه
کیانا نیمار(هر بازیکنی روز خوب و بد داره)
اگه مسی هم بود و تون خطاهای وخشیانع روش انجام مشد همین کارو میکرد
اصلا داور چرا به نیمار کارت زرد داد؟؟؟؟
چرا به اون کلمبیایی های وخشی (البتع بع حز خامس)کارت زرد یا قرنز نداد؟؟؟باکا چند بازی محروم شد؟؟؟؟
چرا نیمار باید با مسی مقایسه بشه وقتی هنوز ۵ سال ازش کوچیک تره چرا نیمار نمیتونه توپ طلا بکیرع؟؟؟ میتونه خوبم میتونه فقط بشینید و نگاه کنید
شـــــSARYEHـــــاهزاده کاتالان
شـــــSARYEHـــــاهزاده کاتالان (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۵ ۴
حتما میتونه
کیانا نیمار(هر بازیکنی روز خوب و بد داره)
من از اینکه اینجا توی این کامنت به مسی توهین کردم معذرت میخوام شرمنده
عاشق که چی بگم دیوووونه مسی
عاشق که چی بگم دیوووونه مسی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۷ ۵
حیف شد .
اشکالی نداره ایشا... سال دیگه
امسال توپ طلاااا
مال مسییییییییییییییییییییییی
فدااای مسیییییییییییییییییییی
لـــئونـــیمار
لـــئونـــیمار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۶ ۵
نیازی نیست توپ طلابگیره حتمااین همه ستاره بزرگ هست بدون توپ طلا...نیازی بهش نیست
سامی سونامی
سامی سونامی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۴
عشقه دیگه! عشق

نمیشه کاریشم کرد
لـــئونـــیمار
لـــئونـــیمار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۰
روانی
مهردادم عشق اسطوره ای به نام نویدکیا
مهردادم عشق اسطوره ای به نام نویدکیا (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱۰ ۰
متاسفانه هرکسی تو فوتبال یجوری جنگ روانی را از خودش دور میکنه مثلا
رونالدو:جفتک میندازه
نیمار:توپا شوت میکنه به سمت بازیکن
لوییس :گاز میگیره
مسی:تف میکنه
بیل:چمن هارو لگد میکنه
هرکسی یه جوریه
لـــئونـــیمار
لـــئونـــیمار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۶
من مخالفم چون نیمارتوپوشوت کردسمت دروازه ولی ارتفاع توپ کم شد البته اگه شمادلتون میخوادفک کنیدتوپوعمدازده به طرف چیزدیگریست
شیرجیانو پنالدو دروازه خالی گل کردنانو
جفتکو خوب اومدی خخخخخخخخخخخخخخ
سامی سونامی
سامی سونامی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۳
عشقه دیگه عشق
سیاوش ps  b    ﻟﻴﻮﻧﻞ ﺭوﻧﺎﻟﺪﻭ ﻛﺮﻳﺲ ﻣﺴﻲ ﺭاﻣﻮﺱ ﺳﻮاﺭﺯ
نیمار شایستگی توپ طلا رو داره ولی 2 یا 3 سال دیگه
مهردادم عشق اسطوره ای به نام نویدکیا
مهردادم عشق اسطوره ای به نام نویدکیا (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۲
لـــئونــیمار
از رو تعصب حرف نزن نیمار بعد از بازی به خبر نگار ها گفت مسئولیت باخت و به عهده میگیرم و با مدافع کلمبیا مشکل داشتم یا اون با من مشکل داشت
امپراطورمسی
امپراطورمسی (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۱
دیوانگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد بوسکتس
محمد بوسکتس (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۷ ۷
هنوز مونده توپ طلا بگیره شایستگیش رو نداره
لـــئونـــیمار
لـــئونـــیمار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۳
م .جونيور
م .جونيور (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۱
ای بابا
ارمین جونیور
ارمین جونیور (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۷ ۱
حالا برای توپ طلا وقت هست!عیبی نداره!
عاطفه نیمار
عاطفه نیمار (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۷ ۹
ایشالا سال دیگه نیمار توپ طلا رو میبره
بارسا فقط مسی نیس هه
خخخخخ
خخخخخ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۵ ۴
حسن مسی اگه فک میکنی که نیمار بدون مسی هیچه بدون سخت در اشتباهی.
یه نگاه به تیم ملی برزیل بکن نیمار 4 سال از مسی کوچیک تره ولی تو بازی های ملی بیشتر گل زده.
نیمار بیش از حد با توپ ور نمیره. نیمار کسی هس که 3 سال بعد توپ طلا مال اونه.
به نظر من نیمار امسال باید جزئ یازده نفر بازیکن برتر انتخاب بشه. برای توپ طلا فعلا میتونه کاندید شه و لی برنده نمیشه .
امثال نیمار و پنالدو و مسی کاندید میشن احتمالا نیمار سوم میشه.
نیمار یه دونه گل رو به سختی میزد ؟!!
برات متاسفم سال پیش وقتی مسی مصدوم بود نیمار تو لیگ قهرمانان هتریک کرد.
خخخخخ
خخخخخ (سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۱
ان شاالله 3 سال بعد توپ طلا مال مسیه.
ببینید کی بهتون دارم میگم . کی گفته نیمار شایستگی قرار گرفتن بین 3 بازیکن رو نداره.
کسی که تو چمپیونز لیگ 10 گل زده و تو لالیگا سومه و لیگ قهرمانان رو فتح کرده.
دو تا از کاندید ها مسی و رونالدو هستن ولی اونیکی باید نیمار باشه چون کسی جز اون شایستگیش رو نداره.
به نظر من رقابت برای کاندید سوم بودن بین نیمار و توز و بوفون هستش . حالا هر کدوم از این 3 بازیکن تو بازی های باقی مونده بهتر باشن میتونن سوم بشن.
اینو بفهمین بازیکنی تو 23 سالگی تو تیم ملی این همه گل زده یعنی فوق ستارس . فک کنم از مسی هم بیشتر گل زده با اینکه 4 سال کوچیکتره. تا یه چیزی رو داشته باشین قدرشو نمیدونید ولی موقعی که رفت ارزش واقعیش رو میفهمین . البته من میخوام نره.
نیمار نیمار نیمار بازیکنی هس که تو سه سال بعد اسمش تو تاریخ ثبت میشه . تا اون موقع احتمالا رکورد پله رو هم بزنه. فعلا تا 2 سال مسیه. ایشالا سال سوم نیمار.
برین چند تا کلیپ ببینید از نیمار تا بفهمین که نیمار کیه!!!
عاشق البی سلسته
عاشق البی سلسته (چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴)
۰ ۰
نیمار جزو 3 تا نه خدایی شاید یه روز بتونه ولی نه حالا واقعیت اینه با اختلاف زیادی با مسی که اصلا هیچی هیچ وقت نمینونه برسه فقط کافی به مسی تو 23 سالگیش نگاه کنید با 23 سالگی نیمار مقایسه کنید میفهمید چی میگم مسی تو 23 سالگی چیزی تو دنیای فوتبال رو کرد که همه با مارادونا وووو مقایسه کردن ولی نیمار کجاست!!! از مسی بگذریم حتی نزدیک به رونالدو هم نیست میدونم همه ار این حرف ناراحت میشن ولی خوب فعلا واقعیت داره خدایی تازه بعد این 2 تا اگه کسی قرار باشه سوم باشه به نظرم بازیکنهایی مثل کارلس توز یا هازارد یا همین سوارز خودمون باید بشن نیمار حالا حالا ها کار داره به توپ طلا برسه تازه به اخرین مرحله رشد خودش برسه یه سد بزرگ به اسم مسی جلوی خودش داره حداقل تا 4 الی 5 سال دیگه
آخرین نظرات مطالب دیگر