داغ ترین ها : بارسلونا , بازی بعدی بارسلونا , مسی , لیگ قهرمانان , لیورپول و بارسلونا , بارسلونا و لیورپول

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

3

کابوس ادامه دارمس!

کابوس ادامه دارمس!
Xبستن
...
کد خبر : 36925  |   زمان ارسال : دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴  |   نویسنده : علی رضایی  |  

روزنامه آرژانتينى Ole با تيتر “Pesadilla II” (كابوس 2) و با نگاهى به شكست در فينال جام جهانى 2014، به تفسير و گزارش فينال كوپا آمريكا و شكست مقابل شيلى پرداخته و نوشت:"ما 22 سال است كه هيچ عنوانى نبرده ايم." آخرين عنوان آرژانتين در سطح ملى به سال 1993 و فتح همين رقابت هاى كوپا آمريكا باز مى گردد و از آن زمان آلبى سلسته در پنج تورنمنت مختلف بازى فينال را واگذار نموده است، سال هاى 2004، 2007 و 2015 (كوپا آمريكا)، سال 2005 (جام كنفدراسيون ها) و سال 2014 (جام جهانى) و شايد به همين دليل خاوير ماسكرانو از شكست مقابل شيلى به عنوان "شكنجه " نام مى برد.

يك سال پيش ليونل مسى موفق شد آرژانتين را به فينال جام جهانى رساند، اما در ماراكانا وى به همراه آلبى سلسته موفق به از پيش رو برداشتن آلمان نشد، فينال ماراكانا بى ترديد بزرگترين شكست دوران فوتبال ليونل مسى محسوب مى شود، دورانى كه از نقاط اوج و موفقيت هاى بيشترى نسبت به ناكامى برخوردار است. با اين تفاوت كه مسى بيشتر ناكامى هاى خود را در لباس آبى و سفيد آرژانتين تجربه نموده و تقريبا همه موفقيت هاى خود اعم از كسب سه گانه، شكست ركوردهاى گل زنى و دريافت توپ طلا را با درخشش در لباس آبى و انارى بارسلونا جشن گرفته و مى توان ادعا نمود كه درخشش مسى بيشتر براى كاتالان ها بوده است.

به همين خاطر هنوز براى بسيارى از آرژانتينى ها مارادونا از جايگاه رفيع ترى نسبت به مسى برخوردار است، شكست در فينال جام جهانى 2014 كه مسى در آن نتوانست برگزيده شدن خود به عنوان برترين بازيكن تورنمنت را تاييد نمايد، به اين ادعا كه مسى، مارادونا نيست قوت بيشترى داد و حال با شكست در فينال كوپا آمريكا حتى اين مسئله شدت بيشترى نيز مى يابد.

اهميت كسب عنوان قهرمانى كوپا آمريكا براى ليونل مسى را به خوبى مى توان از صحبت هاى وى با روزنامه آرژانتينى La Nacion قبل از شروع اين رقابت ها درك نمود:"فتح كوپا روياى من است، اين موفقيت پيش از شروع بازى هاى مرحله انتخابى جام جهانى مى تواند كمك بسيار بزرگى براى ما باشد، نه تنها من، بازيكنان و مربى تيم بلكه همه مردم آرژانتين خواهان قهرمانى ما هستند. من براى موفقيت در شيلى همه كار خواهم كرد و تيم شايسته كسب قهرمانى در اين رقابت ها است."، اما با شكست مقابل شيلى در ضربات پنالتى بار ديگر روياى كسب افتخارى ملى براى مسى حداقل تا سه سال ديگر نابود شده است.

مارادونا نيز هرگز در كسب قهرمانى در كوپا آمريكا توفيقى نداشته است، اما دلايل عدم موفقيت مارادونا در كسب قهرمانى در رقابت هاى كوپا آمريكا با ليونل مسى كاملا متفاوت است، در دوران مارادونا اين رقابت ها از اهميت چندانى برخوردار نبوده و اينكه اروگوئه به جاى برزيل و آرژانتين ركورددار قهرمانى در اين رقابت ها است به خوبى جايگاه اين تورنمنت را مشخص مى نمايد. اما شرايط در دوران جديد متفاوت شده و اين رقابت ها نيز از اهميت بالايى نزد كشورهاى آمريكاى لاتين برخوردار گرديده و به همين ميزان قهرمانى در آن نيز بسيار دشوارتر شده است. براى نمونه در رقابت هاى اخير چهار تيم از ده تيم برتر رنكينگ ماهيانه فيفا به اضافه شيلى قهرمان اين رقابت ها كه رده نوزدهم رنكينگ فيفا را به خود اختصاص داده در اين تورنمنت شركت داشته اند. رقابت هاى كوپا آمريكا از سال 1991 دچار تغييراتى اساسى شده و به ادعاى بسيارى از كارشناسان دو دوره اخير آن از سطح بسيار بالاترى برخوردار بوده است.

دلايل زيادى براى اجبار قهرمانى آرژانتين و مسى در اين رقابت ها وجود داشت، آلبى سلسته براى آخرين بار در سال 1993 با كسب قهرمانى در همين رقابت هاى كوپا آمريكا در اكوادور به عنوانى مهم دست يافته و از آن زمان به مدت بيست و دو سال است كه دست آرژانيتنى ها براى رسيدن به جام قهرمانى كوتاه مانده و حال با شكست در بازى مقابل شيلى اين حسرت تا جام جهانى 2018 حداقل بيست و پنج ساله خواهد شد.

مسى خود نيز قبل از اين تورنمنت به خوبى از اين مسئله آگاه بوده است:"براى ما قهرمانى آرژانتين بسيار مهم است، چون مدت بسيارى زيادى از آخرين افتخار ملى ما مى گذرد."، از سويى ديگر اين تيم آرژانتين يكى از بهترين كادرهاى خود را بعد از سال 1994 و زمان حضور ستارگانى نظير مارادونا، باتيستوتا و ردوندو در اختيار داشته كه در همه نقاط بسيار هماهنگ و متعادل بوده است. حتى مى توان كمتر تيمى باشگاهى را يافت كه از چنين تعادلى برخوردار باشد.

علاوه بر اين بسيارى از بازيكنان حال حاضر تركيب آرژانتين نظير رومرو، زابالتا، گاراى، ماسكرانو، گاگو، لاوتزى، دى ماريا، آگوئرو و مسى در سال هاى 2005 و 2007 جام جهانى جوانان را فتح نموده و يا قهرمان بازى هاى المپيك 2008 در رشته فوتبال بوده اند، به همين دليل انتظار بسيار زيادى از آنها براى كسب موفقيت با آلبى سلسته وجود داشته است. بى ترديد اين نسل طلايى با محوريت ستاره اى نظير ليونل مسى از قابليت كسب عنوان مهمى براى تيم ملى آرژانتين برخوردار بوده و به همين دليل بعد از شكست در فينال ماراكاناى سال گذشته، كسب عنوان قهرمانى در كوپا آمريكا از اهميت بسيار بالايى براى مسى و هم تيمى هاي او در آلبى سلسته برخوردار بوده است و همين مسئله شكست مقابل شيلى را بسيار دردناك تر و سخت تر مى نمايد.

مسى خود نيز پيش از بازى فينال به اين موضوع معترف بوده است:"اين نسل فوتبال آرژانتين تشنه قهرمانى است، ما مدعى اصلى قهرمانى هستيم و شايستگى آن را نيز داريم. بالا بردن جام قهرمانى كوپا در پايان فصل مى تواند بسيار باشكوه باشد." ليونل مسى به عنوان سمبل و نماد اين نسل طلايى محسوب شده و بيش از ساير هم تيمى هاى خود به قهرمانى در كوپا آمريكا نياز داشته است، چونو با وجود عناوين و افتخارات مختلف در سطح باشگاهى و فردى هنوز دست او از كسب افتخارى ملى كوتاه مانده است.

مسى در اين فصل با كسب يك سه گانه با بارسلونا و دريافت جايزه پوشكاش بعد از گل زنى به اتلتيكو بيلبائو مى توانست با كسب قهرمانى در كوپا آمريكا جايگاه خود را براى برگزيده شدن به عنوان بهترين بازيكن سال فوتبال براى پنجمين مرتبه افزايش دهد و خود ليونل مسى نيز به اين مسئله به خوبى بعد از پيروزى پر گل مقابل پاراگوئه در مرحله نيمه نهايى معترف بوده است:"من مى خواهم سرانجام عنوانى را با تيم ملى آرژانتين كسب نمايم، قهرمانى در كوپا در پايان اين فصل براى من بسيار خاص خواهد بود و پيامدهاى خوبى نيز به همراه خواهد داشت."

با ناكامى مسى و تيم ملى آرژانتين در فينال كوپا آمريكا، حال انتظار هواداران فوتبال آرژانتين براى موفقيت اين تيم در تورنمنتى بين المللى تا جام جهانى 2018 به يك ربع قرن افزايش خواهد داد و در آن زمان مسى و بيشتر بازيكنان حال حاضر آرژانتين بالاى سى سال سن خواهند داشت و كسب موفقيت در آن بازى ها دشوارتر خواهد شد با اين وجود انتظارات از تيم ملى آرژانتين افزايش خواهد يافت.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
نكيسا مسي10
نكيسا مسي10 (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱۵ ۱
مسي
نكيسا مسي10
نكيسا مسي10 (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱۲ ۱
داغ دلمو هي تازه ميكنن
آرژانتین
آرژانتین (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۵ ۲
مسی باید فشار به مسئولین بیاره که بیلسا رو بیارن سیمئونه که جووونه فک نکنم تا ۱۰ساله دیگه بشع سرمربی ملی همین بیلسا رو بیارن خوبع
شاه مسی
شاه مسی (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۹ ۱
ای بابا
اقا بس کنین خواهشا
دیگه از این خبرا نزارین
محمد
محمد (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۹ ۱
سامی سونامی
سامی سونامی (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱۱ ۱
علی خان ممنون از مطلب!
بیچاره لئو!
این ناکامی رو مسئولش ستاره ها نیستن بلکه مقصر اون احمقایی هستن ک همیشه مربی احمق میارن!
پاسخ مدیر: خواهش سامان خان
الماسG
الماسG (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۵ ۰
آرژانتین. ی6 مربی مثل لو میخواد که بازیکنای خودخواه و تک رو ادم کنه و به تیم برنامه ی مشخص و درستی بده!!
کــــــاوه
کــــــاوه (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۶ ۰
ول کنین . روحیه ی ما رو تخریب کردین/
زهرا مسی 10
زهرا مسی 10 (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۶ ۱
واقعا نمیدونم چی بگم خیلئ ناراحتم فکر میکردم ارژانتین شیلی رو راحت میبره چون بازی قبل از شیلی ، 6 بر 1 پاراگوئه رو بردیم اما...........
اما ما همیشه طرفدار مسی هستیم همیشه و هیچ اشکالی نداره کهوجامو نبردن ایشالله سال بعدمیبره
زنده باد پادشاه فوتبال لیونل مسی
الماسG
الماسG (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۵ ۰
زهرا تنها مشکل متحد نبودن تیم هست!!
زهرا مسی 10
زهرا مسی 10 (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۰
اره اصلا متحد نیستن البته ارژانتین هم خیلی بی شانس بود که دیماریا مصدوم شد بابا مارتینو کیه توروخدا تو بارسا با هزارتا ستاره هیچی نکرد اونوقت میخواد ارژانتین رو قهرمان کنه
ای خدا چی میشه این سیمونئه بیاد اونوقت تیم جنگندگی داره
سلطان ژاوی
سلطان ژاوی (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۱
همش تقصیر این ایگواین احمق هستش

البته از یه ریالی انتظار بیشتری نمیشه داشت
کــــــاوه
کــــــاوه (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۸ ۱
داره از فوتبال بدم میاد . واقعا این عدالت نیست
ا Snake eyeS ا
ا Snake eyeS ا (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۱
لامصب اصلا انگار جادوگر طلسم کرده
اه
μωβίνα
μωβίνα (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۱
بسه دیگه منم داره کم کم ناراحت میشم
بیتا آبی اناری
بیتا آبی اناری (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۱
تازه باهاش کنار اومده بودیم دوباره یادمون انداختید ..
الماسG
الماسG (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۲ ۱
ممنون از مطلب!
پاسخ مدیر: خواهش
μωβίνα
μωβίνα (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۱
خواهش میکنم
پاسخ مدیر: دمت گرم ج دادای
μωβίνα
μωβίνα (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۲ ۲
وظیفست نویسنده جان
الماسG
الماسG (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۰
مبینا
سید رضا
سید رضا (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۱
بیلسا رو بیارن فصل پیش مارسی داغون رو چهارم کرد
نیمار استار
نیمار استار (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۲
کابوس اداره دارمس چیه/نه واقعا
مهسا(Just Leo)
مهسا(Just Leo) (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۱
یکی منو بگیره
لئو مسی
لئو مسی (دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴)
۸ ۰
اگه من جای گواردیولا بودم، میومدم داوطلبانه سرمربی آرژانتین میشدم. چون این تیم پتانسیل قهرمانی تو جام های متفاوت رو داره ولی فقط یه سرمربی خوب نه عالی نیاز داره و اگه گواردیولا چنین کاری بکنه، مثل اون موقع است که بارسا رو به اوج رسوند چون اون بارسا هم پتانسیل داشت ولی سرمربی عالی نداشت. چقدر بد که دستمون به هیچ جا بند نیست که یه تقاضایی بدیم یا یه اعتراضی کنیم که این هیگواین و تاتا رو بندازن بیرون و کسانی بهتر از اونا رو بیارن. امیدوارم خودشون بهترین راه رو انتخاب کنن.
آخرین نظرات مطالب دیگر