داغ ترین ها : بارسلونا , بازی بعدی بارسلونا , مسی , لیگ قهرمانان , لیورپول و بارسلونا , بارسلونا و لیورپول

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۲ ۲ ایبار
پایان لالیگا
0

گزارش : پدیده‌هایِ احتمالیِ این فصلِ چمپیونز لیگ

 گزارش : پدیده‌هایِ احتمالیِ این فصلِ چمپیونز لیگ
Xبستن
...
کد خبر : 37761  |   زمان ارسال : دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴  |   نویسنده : ایمان  |  

در آستانه‌یِ شروعِ فصلِ جدیدی از چمپیونز لیگ به بررسی پنج بازیکنی می‌پردازیم که می‌توانند امسال در این تورنمنت نامی برایِ خودشان دست و پا کنند .

 

بریل امبولو (بازل)

امبولو با گلی که فصلِ پیش به لودوگورتس زد، لقبِ ششمین گلزنِ جوانِ تاریخِ چمپیونز لیگ را به خودش اختصاص داد. او با وجودِ سنِ کمش، حالا یکی از مهره‌هایِ کلیدیِ بازل در بعد هجومی به حساب می‌آید و 3 بازیِ ملی برایِ تیم ملی سوئیس را هم در کارنامه‌یِ خودش می‌بیند.

 

بازل همین تابستان با دو پیشنهادِ 14 و 20 میلیون یورو از طرفِ استون ویلا و یوونتوس مواجه شده، اما هر دو را در کرده است. مسئولین بازل در حالِ حاضر نیازی به فروشِ ستاره‌یِ جوانشان ندارند، و می‌دانند اگر او همینطور به پیشرفتش ادامه بدهد، می‌توانند سالِ دیگر با قیمتِ حداقل 40 میلیون یورو بفروشندش.

 

امبولویِ 18 ساله سریع و قوی است و می‌تواند به عنوانِ مهاجمِ مرکزی یا وینگر بازی کند. امبولو تکنیک بالایی هم دارد و خیلی خوب مدافعِ مستقمیش را دریبل می‌زند و اعتمادش برایِ شوت‌هایِ از راهِ دور هم بالاست. نقطه‌یِ ضعفِ او در حالِ حاضر تصمیم‌گیری و ضرباتِ آخرش است که با توجه به سنش طبیعی است و به مررو حل خواهد شد.

 

 

ژائو ماریو (اسپورتینگ لیسبون)

در دو سالِ اخیر هر وقت حرف از خطِ میانیِ اسپورتینگ می‌شود، همه از ویلیام کاروالیو صحبت می‌کنند. همین باعث شده تا دیگر هافبکِ اسپورتینگ، ژائو ماریو زیرِ سایه‌یِ همبازی‌اش قرار بگیرد. اما ماریو که یورو زیرِ 21 ساله‌هایِ موفقی را پشتِ سر گذاشته یکی دیگر از پدیده‌هایِ نسلِ جدیدِ فوتبالِ پرتغال است.

 

ماریو هافبکی باکس-تو-باکس است با انرژیِ بسیار زیاد. او در طولِ 90 دقیقه مدام بینِ طولِ زمین را طی می‌کنند و جدا از اینکه در بعدِ هجومی به تیمش کمک می‌کند، از انضباطِ تاکتیکیِ بسیار بالایی هم برخوردار است. ماریو هافبک‌هایِ حریف را مدام تحتِ فشار قرار می‌دهد، رویِ پایشان تکل می‌زند و قطعِ توپ‌هایِ مهم انجام می‌دهد. او هرگز هافبکِ مستقیمِ خودش را در هیچ منطقه‌ای از زمین رها نمی‌کند. ماریو فصلِ پیش که در واقع اولین فصلِ کاملش در لیگ بود، 5 گل زد و 4 پاسِ گل داد؛ آماری که برایِ پستِ او کاملا قابلِ قبول است. او در تیمِ زیرِ 21 ساله‌هایِ پرتغال در سیستمِ 2-4-4 دایمند و در اسپورتینگ در سیستمِ 3-3-4، کنارِ کاروالیو خطِ میانیِ مستحکمی تشکیل می‌دهد و همین همکاری به رشدش کمکِ زیادی می‌کند.

 

 

رافینیا (بارسلونا)

والیِ فوق‌العاده‌یِ رافینیا به منچستر یونایتد را همه دیدم. اما این ضربه تنها بخشی از قدرت و استعدادِ هافبکِ برزیلی را به تصویر می‌کشد. رافینیا این فصل نقشی مهم در ترکیبِ بارسلونا بازی خواهد کرد. لوئیس انریکه او را به خوبی می‌شناسد، چون فصلِ 2013-2014 را تحتِ نظرِ خودش در سلتا ویگو بازی کرده بود.

 

درسته که رافینینا در سلتا بیشتر نقشِ وینگر را داشت، اما رفتنِ ژاوی و بالا رفتنِ سنِ اینیستا باعث می‌شود که آینده‌یِ او را در میانه‌یِ زمین ببینیم. ستاره‌یِ جوانِ بارسا با تکینیکِ بالایش می‌تواند همان نقشی را برایِ کاتالان‌ها بازی کند که مدت‌ها در اختیارِ اینیستا بود، هافبکی کناری در سیستمِ 3-3-4 که مدام بینِ خطوط جابجا می‌شود و نظمِ خطِ میانی و دفاعیِ حریف را به هم می‌ریزد.

 

 

موزز سیمون (خنت)

خنت در ژانویه‌یِ گذشته سیمون را از لیگِ اسلوواکی خرید، در حالیکه بازیکنی کاملا ناشناخته بود. اما این وینگرِ نیجریه‌ای بدل شد به یکی از عواملِ مهمِ قهرمانی خنت در لیگِ بلژیک.

 

با اینکه سیمون تنها یک نیم فصل برایِ خنت بازی کرده، ویدئوهایِ زیادی از حرکاتِ تکنیکی و گل‌هایِ زیبایِ او در یوتیوب وجود دارد. گاهی کلِ بازیِ او شبیهِ یک هایلایت می‌شود. تخصصِ موزز بازی به عنوانِ وینگرِ چپ و نفوذ به تو است. مهار او وقتی به شکلِ عرضی و قطری از چپ به سویِ باکس حرکت می‌کند بسیار سخت است. تنها سوالِ بزرگی که در موردِ او پیش می‌آید این است که آیا او بازیکنی است که می‌تواند این فرمِ خوبش را پیش ببرد و پیشرفت کند، یا اینکه پدیده‌ای است که خیلی زود خاموش می‌شود. زمان این سوال را پاسخ خواهد داد.

 

 

کورنتن تولیسو (المپیک لیون)

لیون این فصل به چمپیونز لیگ بازگشته است. این تیم با درخششِ زوجِ خطِ حمله‌اش، الکساندر لاکازت و نبیل فکیر، فصلِ خیلی خوبی را در لیگِ یکِ فرانسه سپری کرد و با اینکه موفق نشد قهرمانی را از پاریس سن ژرمن بگیرد، اما با حفظِ مهره‌هایِ اصلی‌اش، آماده‌یِ یک چالشِ جدید در فصلِ پیشِ رو است.

 

اما یکی از بازیکنانِ کلیدیِ لیون در این فصل، هافبکِ همه کاره‌اش، کورنتن تولیسو بود. درسته که بقیه‌یِ جهان لیون را تنها در لاکازت و فکیر خلاصه می‌دانند، اما هوادارنِ لیون عاشقِ تولیسون هستند. تولیسون به جز خطِ میانی به عنوانِ فول‌بکِ راست و چپ هم بازی می‌کند و همین نرمشِ تاکتیکیِ او گزینه‌هایِ بسیار خوبی به تیم و مربی‌اش می‌دهد.

 

تولیسو فصلِ پیش 7 گل برایِ لیون زد و 2 پاسِ گل داد. اما قدرتِ اصلیِ او هوشِ بالایش در جاگیری و انضباطِ تاکتیکی و تاثیرش در بعدِ دفاعیِ تیم است. تولیسو هافبکی است که فصلِ آینده باید با دقت بازی‌هایش را تماشا کنیم.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
سامی سونامی
سامی سونامی (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۸ ۶
و کوین دی بروین!
مــ مـثــل(مــــســیِِ خوابـــه مـــســی خوابـــه وای اگـــه پـــاشــــه
من عاشق بازی دیبروینم مثل ژاوی بازی میکنه
ا Snake eyeS ا
ا Snake eyeS ا (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۴ ۱
آی گفتی سامی
μωβίνα
μωβίνα (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۱ ۲
گرگــwerewolfـنما(BVB & FCB)
گرگــwerewolfـنما(BVB & FCB) (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۲ ۱
سامان بالاخره پوگبا یا دیبروین؟
طرفدار کدومی.
البته هر دوشم میشه
آداما
آداما (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۹ ۱
دبروین دیگه پدیده نیست چون اوجشو گرفته
سامی سونامی
سامی سونامی (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۷ ۰
ولی فک کنم اولین حضورش تو چمپیونز لیگه !

اگه بخواد ثابت کنه خودشو کاملا نیاز داره تو چمیونز لیگ بدرخشه!

ولی پوگبا دیگه ثابت شده ست!
سهیل!
سهیل! (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۷ ۱
فک کنم با چلسی چند بار تو چمپیونز لیگ بوده
سامی سونامی
سامی سونامی (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۵ ۰
ارره راست میگی سهیل فک کنم

ولی اولین بار درست و حسابی همین فصل بازی میکنه
سهیل!
سهیل! (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۴ ۰
اره تو چلسی نیمکت نشین بود...
خخخخخ
خخخخخ (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۹ ۲
رافینیا از همه بهتره اگه یکم بهش داده بشه از دیبروین هم بهتر میشه!
فری
فری (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۷ ۲
با رافینیا موافقم
هومن.توریکو
هومن.توریکو (دوشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۴)
۱ ۰
عزیز قبول دارم ولی سبک بازیشون فرق میکنه رافینیا سبک اینیستا و دی بروین سبک ژاوی . یکی تکنیکی و دیگری پاسور . ما به هر دو نیاز داریم
آخرین نظرات مطالب دیگر