داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا , سرجینیو دست , سرجینیو دست بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

3

آنالیز ارزش پاس تیم بارسلونا در فصل ۲۰۲۰/۲۱ لالیگا

لیونل مسی
ما در شبکه های اجتماعی :
لیونل مسی
کد خبر : 107514  |   زمان ارسال : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹  |   نویسنده : پارسا  |  
در این آنالیز نگاهی به یکی از مهمترین مولفه های بازی تیم بارسلونا در فصل 2020/2021 خواهیم انداخت.

اختصاصی بارسا نیوز - پاس های دقیق که به هدف می رسند و پاس ها یا ارسال هایی که به هدف نمی رسند و یا از هدف عبور می کنند . پاسکاری یکی از مولفه های مهم در پیروزی هر تیمی می باشد.

 

در طول تاریخ نیوکمپ میزبان بسیاری از بازیکنان بوده که در این مولفه سرآمد بودند. در حال حاضر چه کسی در این زمینه در تیم بارسلونا مشعل را حمل می کند؟ در این مطلب آنالیز به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

 

برای پاسخ به این سوال از معیار ارزش مالکیت یا ( PV ) استفاده می شود. در واقع این معیار احتمال مالکیت توپ را برای توپ هایی که پس از مالکیت وارد دروازه حریف می شوند ، اندازه گیری می کنند و بیشتر برای تیم های تهاجمی استفاده می شود.

 

در این فاکتور ما فقط موقعیت توپ را در نظر می گیریم. در واقع شاید این مدل بررسی کامل نباشد ، زیرا موقعیت مدافعان و البته وضعیت بازی را در نظر نگیریم. با این حال معیار PV برای بازیکنانی که به طور مداوم در مناطق تهدید آمیز با توپ کار می کنند ، برجسته است.

 

در واقع ما شاخص PV خالص را از کم کردن PV در محل آغاز از PV در محل پایان به دست می آوریم. بنابراین پاس هایی که به مناطق خطرناک ارسال می شود، پاداش می گیرند و پاس های برگشتی مجازات می شود.

 

با وجود توضیحات بالا به سراغ ارزش پاس های تیم بارسلونا در فصل 2020/2021 لالیگا خواهیم رفت.

 

 کدام بازیکن بیشترین خطر را ایجاد می کند ؟ 


اولین دسته مورد بررسی PV خالص هر بازیکن است که نتیجه پاس های همان بازیکن می باشد. مقادیر برای هر 90 دقیقه محاسبه شده است که تفاوت زمانی وجود نداشته باشد.

 

اندازه شاخص PV  عددی بین 0 و 1 می باشد. اگر منطقه ای دارای شاخص PV حدود 0.01 باشد یعنی احتمال این که مالکیت در آن منطقه منجر به گل شود همین مقدار است.

 

در مورد شاخص PV هر بازیکن اگر مقدار آن برای مثال عدد 0.3 باشد ارزش پاس او برابر 6 پاس است و احتمال گلزنی را 5% افزایش می دهد.

 

 

بدون تعجب و با فاصله نسبتا خوب لیونل مسی در شاخص پاس های موفق در طول 90 دقیقه در رتبه اول قرار دارد. عثمان دمبله در این شاخص در جایگاه دوم است که با وجود دقایق نسبتا کم بازی در صورت حضور در زمین تهدید جدی محسوب می شود.

 

همین موضوع در مورد میرالم پیانیچ هم صادق است که مرتبا در تعداد پاس های پیش رونده عملکرد خوبی داشته است و می تواند مدت زمان نسبتا خوبی در کنار محوطه جریمه بازی کند.

 

حضور تهاجمی جوردی آلبا با رتبه توانایی کلمنت لنگلت در بازی با توپ نشان داده می شود. البته مدافع فرانسوی در این فصل بازی های ناسازگار و کمبود های دفاعی قابل توجهی داشته است. جایگاه او در ترکیب اصلی یا بهتر است بگوییم در تیم بارسلونا در خطر است.

 

در پایین لیست پاس های کم تهدید مهاجمان بارسلونا قابل توجه است. آنتوان گریزمان ، مارتین بریتویت ، فیلیپ کوتینیو و فراسنسیکو ترینکائو پشت سر مدافعان و هافبک های بارسلونا قرار دارند.

 

البته این نکته یک مشکل نیست ، زیرا بازیکنان هجومی که بالا بازی می کنند موقعیت زیادی برای پاس های پیش رونده ندارند و بیشتر پاس های خطرناک را دریافت می کنند. با این حال بار سنگینی روی دوش لیونل مسی است و مهاجمان دیگر از نظر بازکردن قفل دفاعی ضعیف هستند و این موضوع نگران کننده است.

 

با این وجود رتبه پایین پدری عجیب است. بازیکنی که شکوفا شد و از بهترین بازیکنان بارسلونا بود ، اما این موضوع در نمودار بالا منعکس نمی شود که چند دلیل دارد.

 

مورد اول این است که جوان اسپانیایی ثابت کرده است که توانایی ارائه چنین پاس هایی را دارد ، اما او در میزان بالا این کار را انجام نمی دهد. لیونل مسی ، آنتوان گریزمان ، میرالم پیانیچ ، عثمان دمبله و فیلیپ کوتینیو به طور متوسط بیش از پدری به محوطه جریمه حریف نزدیک می شوند.

 

البته پدری در بین 20 بازیکن اول بارسلونا در رتبه 16 قرار می گیرد که دقایق بازی های او نیز در این بررسی تاثیرگذار است.

 

او فراتر از یک پاسور عادی است و داده های نمودار بر علیه پدری نیست. این داده ها نشان می دهد که ایجاد خطر مستقیم توسط پاس سبک پدری گونزالس نیست. ارزش والای پدری در بازی ترکیبی و گشودن قفل برای دیگر بازیکنان تیم می باشد.

 

 چه کسی بیشترین خطر را تسهیل می کند ؟ 


اکنون پس از بررسی نمودار PV برای بیشترین خطر ایجاد شده توسط پاس ، به بررسی نمودار PV پاس هایی می پردازیم که دریچه را برای بازیکنان باز می کند و به آن ها کمک می کند که بینش بهتری داشته باشند.

 

فرض کنید یک بازیکن توپ را پشت محوطه جریمه دراختیار دارد و مدافعان حریف درون محوطه جریمه هستند. اکنون 3 مدافع بازیکن دارای توپ را محاصره می کنند و یک هم تیمی او در یکی از جناحین به او نزدیک می شود یا به عقب تر می رود. اگر بازیکن توپ را به هم تیمی خود پاس دهد ، شاخص PV پایین می آید. اما اگر پاس را منطقه ای ارسال کند که بازی باز شود و احتمال وقوع یک خطر بالا برود شاخص بالاتری در PV این قسمت پیدا می کند.

 

به طور خلاصه شده این نوع PV به پاس های تکمیل شده نگاه می کند. اگر دریافت کننده پاس پس از دریافت کامل پاس در 5 ثانیه پاس خود را ارسال کند ، پاس دهنده اول باعث تسهیل پاس پاس دهنده دوم شده است.

 

 

باز هم نام های مشابه در بالای این لیست قرار دارند مانند لیونل مسی و میرالم پیانیچ. البته در این نمودار شاخص فیلیپ کوتینیو و پدری گونزالس پسیار بالا است و نشان می دهد این دو بازیکن برای باز کردن بازی و پاس های تسهیل کننده خوب هستند.

 

عثمان دمبله دقیقا برعکس پدری است و در تهیه پاس های خطرناک مهارت بیشتری دارد تا تنظیم پاس های خطرناک ، اما پدری در تسهیل بازی توسط پاس های خود عملکرد بهتری دارد !

 

کسی که هم در ارسال پاس های خطرناک و هم در تسهیل آن ضعیف می باشد ، سرجینیو دست آمریکایی است. سرجینیو دست به سرعت در پست دفاع راست بارسلونا فیکس شد ، اما عملکردی که بلوگرانا از او انتظار داشتند را نشان نداده است. با این حال به نظر می آید دست می تواند عملکرد بهتری داشته باشد. مشکل دست این است که او انگار در جناح راست فراموش شده و منزوی است.

 

در مسابقه دو تیم بارسلونا و هوئسکا ، لیونل مسی ، عثمان دمبله ، پدری و جوردی آلبا در جناح چپ متمرکز شده بودند و موقعیت پاس های آن ها نشان داده شده است. در این تصویر انزوای بریتویت و سرجینیو دست جالب است.

 

 

این عدم تعادل در طولانی مدت در برابر رقبای باهوش و قوی به یک معضل جدی تبدیل خواهد شد. تعادل بیشتری باید بین دو جناح برقرار شود تا همه بازیکنان درگیر شوند و خط دفاع حریف سردرگم بماند.

 

 چه کسی بیشترین پاس های خطرناک و باارزش را دریافت می کند ؟ 


همانطور که پیش تر گفته شد ، بازیکنان مختلف نقش های مختلفی در کنار هم بازی می کنند. برخی با پاس هایشان موقعیت های خطرناک ایجاد می کنند ( تیتر اول ) . برخی با پاس های خود ایجاد موقعیت های خطرناک را تسهیل می کنند ( تیتر دوم ) و بعضی هر دو کار را انجام می دهند. آخرین دسته پاس های با ارزش که منجر به ایجاد موقعیت خطرناک می شود را دریافت می کنند.

 

توانایی تراشیدن فضا ، دویدن های موثر ، استفاده از پاس های خطرناک و گاهی  عبور کردن از پاس های خطرناک خاصیت یک شکارچی است.البته گاهی مهاجمان فراتر از یک گلزن عادی هستند که این بسیار عالی است.

 

 

در اینجا ارزش یک دونده باانگیزه ( مارتین بریتویت ) مشخص است. او گرچه در ارسال این نوع پاس ها مهارت ندارد ، اما در گرفتن این نوع توپ ها در پشت محوطه جریمه و داخل آن ماهر است. بازیکنانی نظیر او که پشت مدافعان حریف حرکت می کنند ، مورد علاقه لیونل مسی هستند. البته مارتین بریتویت عملکرد آنچنان تاثیرگذاری در گلزنی نداشته است و ثابت کرده است خرید او کاملا اشتباه بوده است.

 

آنسو فاتی ، فیلیپ کوتینیو و فرانسیسکو ترینکائو در دریافت کردن پاس های باارزش و جایگیری بسیار بهتر از ارسال آن هستند. البته به جز فاتی که اخیرا مصدوم می باشد ، دو بازیکن دیگر عملکرد قابل قبولی نداشته اند.

 

توانایی پدری مبنی بر نفوذ به فضاهای آزاد و نیمه فضاها و دریافت توپ در آن مناطق او را در رتبه خوبی در نمودار نشان می دهد. با توجه به اینکه او چند بار هافبک محوری بوده است موقعیت او کمی در این نمودار پایین آمده است.

 

همین امر درباره فرنکی دی یونگ هلندی نیز صدق می کند. دی یونگ در دریبل زدن و حمل توپ نقش بیشتری نسبت به ارسال پاس های خطرناک دارد. دی یونگ همانطور که درنمودار پاس بازی با هوئسکا مشخص است ، می تواند پیش روی کند و پاس های مهم را دریافت کند.

 

 توضیحات بالا چگونه تحقق می یابد ؟ 


علاوه بر اعداد و لیست های بالا باید دید این اتفاقات در زمین مسابقه چگونه رخ می دهد. اساسا ، با نقشه زیر حریفان بارسلونا می توانند پاسکاری بارسلونا به طور دقیق آنالیز و تحلیل کنند.

 

یک نکته این است که باید به رایج ترین بازیکنان مورداستفاده در هر نقطه نگاه کنید و بررسی کنید تیم چگونه ارزش پاس خود را در زمین توضیع می کند.

 

 

بدیهی است که لیونل مسی به عنوان مرد خطرناک بارسلونا قابل شناسایی است. او بالاترین PV خالص و بیشترین مشارکت را دارد. PV خالص مسی شامل پاس های دریافتی او به علاوه پاس های تکمیل شده او که منجر به خطر شده می باشد.

 

بریتویت در دریافت پاس یک هدف خطرناک است. او جلوترین بازیکن بارسلونا در زمین می باشد و پاس های مهم زیادی را پشت مدافعان دریافت می کند.

 

پس از آن فرنکی دی یونگ وجود دارد که کمی جلوتر از سرخیو بوسکتس بازی می کند که برای دفاع و گردش توپ عقب می ماند. ارزش دریافت پاس های هافبک هلندی 3 برابر بوسکتس می باشد.

 

در بررسی بیشتر جوردی آلبا نرخ هایی به مراتب بیشتر از همتای خود در سمت راست یعنی سرجینیو دست دارد. آلبا از نظر همپوشانی ، بازی ترکیبی و نزدیکی به محوطه جریمه کاملا از دست برتر است.

 

 جمع بندی : 


چه چیزی از آمار و ارقام بالا به دست می آید ؟ کلمه کلیدی در پاسخ این سوال تعادل است.

 

مسی هنوز لیونل مسی است. حداقل در شاخص پاسکاری او هنوز هم لیونل مسی است. علیرغم افت اخیر او و تعداد پاس های کمتر او هنوز هم به دنبال خلق موقعیت است. با توجه به تعدد مهاجمان در تیم ، بار خلق موقعیت روی دوش مسی است.

 

عثمان دمبله با توجه به دقایق کم بازی یک تهدید عالی برای حریفان محسوب می شود. او و میرالم پیانیچ در شاخص پاسکاری گزینه های بسیار خوبی هستند. با این حال هنوز بازیکنانی هستند که در خلق موقعیت فاقد بینش یا شجاعت خاص هستند.

 

تعادل باید در حوزه پاسکاری تیم برقرار شود. سرجینیو دست باید بیشتر در حملات استفاده شود و لیونل مسی باید نقطه اصلی خط حمله باشد.  تعادل بیشتر به معنای فضای بیشتر ، زمان بیشتر و غیرقابل پیشبینی بودن است. همچنین تعادل پویایی مالکیت را به همراه می آورد. تعادل ، قطعا نتیجه خوبی برای تیم بارسلونا به ارمغان خواهد آورد.

 

 

 

 


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۶۹ ۴
بریت ویت و ترینکائو از مارک کم خطر ترن برای حریف بعد من میگم مهاجم میخواید فقط دیس بدید
ببینید پارسا هم با زبان بی زبانی به این اشاره کرد
علیــــــبی
علیــــــبی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲۱ ۲
بارسا اصلا شبیه یک تیم بازی نمیکنه، بارسا زمان نیمار کجا و این بارسا کجا .......…
یعنی قشنگ یکجور بازی میکنن که وقتی عقب میفتن خود ماها مطمعن میشم که جبرانی در کار نیست ، اصلا روحیه جنگیدن انگار تو وجود بازیکنامون وقتی عقب میفتن دیگه وجود نداره
اگه بازی با پی اس جی 2016 رو این تیم بازی میکرد تو نیوکمپ 2-1 میباختیم
عادل37
عادل37 (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲۴ ۴
یعنی اون همه پاس با کیفیت به بریتویت میرسه و میره به درک
آقای کومان سوارز رو باید به زور نگه میداشتی
کینگ بزرگ
کینگ بزرگ (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۹ ۶
جناب کومان با تموم خودخواهی بیرونش کرد بعد شما میگی به زور نگه‌میداشت ایشون اولین و بزرگترین اشتباه و افتضاحش همین کار بود
یادمه تو همین سایت یه چند نفری بودیم که می‌گفتیم بارسا از رفتن سوارز بد بلایی سرش میاد و پشیمون میشه بقیه همه خوشحال و اسطوره اسطوره میکردن که اسطوره‌مون از روز اول خوب میخش کوبید و بعله بعد از هفت ماه دیدیم عجب میخی تو چشم بارسا کوبید
کومان بارسای بد تحویل گرفت بارسای افتضاح و به فنا رفته تحویل خواهد داد
کینگ بزرگ
کینگ بزرگ (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۹ ۱
اینم اضافه کنم که کومان در کسوت بازیکن برای همه‌ی ما اسطوره‌ست و اسطوره می‌ماند ولی این دلیل نیست که هربازیکن اسطوره‌ایی مربی خوبی باشه و من به شخصه همیشه نقدش کردم ولی هیچوقت بهشون توهین نکردم
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳۵ ۱
الان دمبله مصدوم باشه نصف خطرزایی تیم میره بعد میگید مهاجم ...
سیامک انصاری
سیامک انصاری (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۱ ۱۷
ما مهاجم داریم پلن برای حمله نداریم...
آريامولا
آريامولا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳۵ ۰
آقا پارسا شما از نویسنده های زحمتکش سایت هستی
واقعا خسته نباشی برادر
همه مطالبت فوق العاده
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲۲ ۰
درود بر شما

سپاس از لطفتون
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲۶ ۲
یعنی عملا بیشترین موقعیت ها برای بازیکنی ایجاد میشه که کمترین خطر رو ایجاد میکنه یعنی بریت ویت بعد میگید چرا 20 تا شوت موقعیت میسازیم گل نمیشه
آرین بارسایی
آرین بارسایی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۱ ۰
محمدرضا
محمدرضا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳۱ ۲
در وصف بدبختی بارسا همین بسه
مارتین بریتویت بیشترین پاس های خطر ناک را دریافت میکند
خسته نباشی پارسا جان
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۰ ۰
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳۱ ۳
و در اینجا جا داره یادی کنیم از مهاجم جان در کف بارسا لویس سوارز بزرگ
به احترامش یه کاری بکنید استیکری چمیدونم تاییدی بفرستید یا حداقل 2 دقیقه سکوت کنید
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۴ ۰
سپاس از شما

اين بدبختي نيست . در مطلب هم توضيح داده شده كه بازيكن به واسطه پستش پاس هاي مهم رو دريافت ميكنه
ßarća
ßarća (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۱ ۰

آقا من یه چیزیو نفهمیدم
پیکه چی شد؟
هنوز بازی کن ماست؟ منظورم اینه که ماجرای مدیر عامل و اینا چیه
شایان بارسا
شایان بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲ ۸
حاجی چی زدی
چه ربطی داره
الان مثلا شما باغبان باشی بعد بری یه باغ بخری میشینی بارتومئو وار به خودت میگی:" خو حالا من که باغ خریدم خودمم باغبونم.گوزپیچ شدم چیکار کنم الان "؟!
اصلا ربطی بهم نداره این دو موضوع
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۴ ۰
درود كاربر محترم

اون شوخي رسانه موندو با جرارد پيكه در روز ٢٨ دسامبر بود كه اين روز حكم ١٣ فروردين ايران رو داره و يه جورايي مثل دروغ ١٣ ميمونه
امید
امید (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۸ ۰
شایان بارسا
شایان بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۷ ۱۶
اینقدر این تیم از لحاظ بازیکن اوضاش خرابه که در سه فصل اخیر هر موقع میبینیم دمبله میاد؛ با این وجود که کل حرکاتش سیکیم خیاریه و مثل گوسفند سرشو میندازه زمین و توپو ۶۰ متر میندازه جلو؛بازم میبینیم بخاطر افتضاح بودن بقیه تاثیرش خیلی خیلی ملموسه!
بدرد بزچروندن نمیخورن نصف بیشتر تیم
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۴ ۶
جان سینا
جان سینا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۹ ۰
الان بالاخره دمبله خوبه یا ید؟نه میخوام بدونم استاد ترینکائو بزاریم جاش به نظر حضرت آقا؟بابا همه که مسی نیستن...
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۰ ۰
دمبله خوبه ولی اطمینانی بهش نیست مثل فصول قبل مصدوم بشه کل تیم ضربه میخوره
استاد والورده
استاد والورده (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۲ ۱
کاش بریتویت مصدوم میشد
شایان بارسا
شایان بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲۰ ۱
کاش برمی گشت به سیارش
استاد والورده
استاد والورده (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۳ ۰
بریتویت سیارشو گم کرده
سیامک انصاری
سیامک انصاری (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۱ ۰
خدایی پیانیچ عالیه ولی بدرد هافبک دفاعی نمی خوره به نظرم تو بازی های مهم بسته به حریف باید جای بوسکتس و پدری بازی کنه..
جان سینا
جان سینا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۷ ۶
پیانیچ خوبه ولی بدرد بارسا نمیخوره...اون شب نیم ساعت تو بازی بود نه تودفاع خوب بود نه تو حمله..بزرگترین مزیتشم که شوت زنی بود نداشت
برای بارسا
برای بارسا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۶ ۴
روز مصدومیت پیکه بعضیا از خوشحالی داشتن سکته میکردن
حالا از سیرکی که لنگلت و دست درست کردن لذت ببریم...
حداقل مث الان 99% توپای هوایی حرفا نمیزدن....
تورج
تورج (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲۸ ۱
در مورد نمودار اول علت اینکه پدری و دیانگ (به عنوان هافبک های تیم) رتبه پایین تری دارن اینه که متاسفانه جلوتر از مسی بازی میکنن و نقش مسی در تقسیم توپ به مراتب بیشتر از قبل شده.
نکته دیگه اینه که مسی در اکثر بازی ها متمایل به سمت چپ شده و سمت راست تیم عملا بدون هیچ کارایی و خلق موقعیت رها شده و توازن تیم از بین رفته.
نکته سوم اینه که با توجه به نمودار سوم اگه به جای برایتویت، کوتی و ترینکائو بازیکنانی مثل سوارز، دمبله یا حتی مسی در این موقعیت ها بودن قطعا این همه امتیاز از دست نمیدادیم.
متاسفانه مشکل تیم کومان یکی دو تا نیست و همونطوری که بارها خدمت دوستان عرض کردم شرح وظایف اشتباه بازیکنان از جانب مربی واقعا در تیم بیداد میکنه.
دکتر والورده کبیر (ع)
دکتر والورده کبیر (ع) (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۶ ۰
مدیر جان
چرا عکس پنالدو تو سایت هست؟
میدونم تبلیغ شامپو کلیره ولی یذره ضایعس
نیما
نیما (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۰ ۳
دیانگ خوب بوده ولی باید استراحت کنه و یکم فشار از روش کم بشه همین طور پدری
پیانیچ با اینکه کم تر اومده داخل زمین بسیار مفید بوده باید بیشتر بازی کنه


مرسی از پارسا عزیز
نیما
نیما (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱۱ ۰
کومان باید دست از یک سری تفکرات برداره
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳ ۰
نیما درست میگی ولی در حال حاضر کسی تو تیم نمیتونه نقش دیونگ رو پیاده کنه شاید ریکی یا پیانیچ بتونن یا در بد ترین حالت ترینکائو و این از دلایل این بود که کومان دنبال واینالدوم بود تو دو پست قبل تر کامل توضیح دادم راجع بهش
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲ ۰
4 پست قبل تر نه 2 پست اشتباه شد
نیما
نیما (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۸ ۱
به هر حال مسی و رونالدو هم به استراحت نیاز دارند
دیونگ هم باید استراحت کنه و پدری بیشتر هم جوون تره و غیر از اون کم تجربه زیر این همه فشار بهش اسیب میزنه دیونگ هم مستثنا نیست

در ضمن خب واینالدوم سی سالشه و سنش خوب نیست می تونست از مونچو استفاده کنه ولی به مرور داخل ترکیب کنه تا دیونگ هم خسته نشه
توتال تیکی تاک
توتال تیکی تاک (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۱ ۶
برا بازی بعدی باید حتما به چنتا بازیکن اعم از دیانگ پدری لنگلت البا حتما استراحت بدع اراخو هم میتونه استراحت کنه و جاشو مینگزا پر کنه حال با توجه به اینکه ترکیب اصلی دیگه بدست اومده ؛ ترکیب بازی بعدی اینجوری میتونه باشع
نتو
فیرپو امتیتی مینگزا دست
بوسکتس
ریکی پیانیچ
بریویت گریز دمبله

نیمه دوم موریبا تعویضی جای بوسکتس رو بگیره و علارقم اینکه میلی به بازی ترینکاعو ندارم اما بهتره نیمه دوم جای دمبله یا بریتویت رو بگیره
توتال تیکی تاک
توتال تیکی تاک (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۲ ۰
البته امیدوارم کونراد رو هم بازی بعدی بازی بده
جان سینا
جان سینا (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۵ ۴
بوسکی بره بیرون اونوقت با نبود آرائوخو وتنها بودن اسکار تیم به چوخ بره..
بارسا44
بارسا44 (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳ ۷
دیشب اگر دست رو نیمه دوم میوورد عالی بود
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۴ ۸
مدیرا
مصاحبه لوییس سوارز کهن رو کار کنید ورزش 3 گذاشته
گرچه حرفاشو ما قبلا گفتیم و همه میدونن
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹)
۳ ۸
آقا کی هست دیس میده؟؟
خواستم ازش تشکر کنم بابت اینکه اینقدر فعاله
گریزمن و مسی فن
گریزمن و مسی فن (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۱۱ ۴
سلام کاربر جدید هستم
علی
علی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۷ ۰
مطلب رو نخوندم ولی قطعا مثل همیشه عالیه
واقعا خسته نباشید
بارسالیور (فقط لاپورتا)
بارسالیور (فقط لاپورتا) (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۶ ۰
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۲ ۲
فوری
رئال مادرید با الابا به توافق رسید .
به .زارش فابریزیو رومانو ، این توافق ربطی به تمدید یا عدم تمدید راموس ندارد!!
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۴ ۱
به گزارش*
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۴ ۲
تکمیلی
این قرارداد ، ۴ ساله خواهد بود و با حقوق ثابت ۱۲ میلیون و برخی پاداش ها ، امضا خواهد شد.
گریزمن و مسی فن
گریزمن و مسی فن (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۳ ۰
من نوشتم کاربر جدیدم ۳ نفر بهم دیس دادن

گریزمن و مسی فن
گریزمن و مسی فن (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۵ ۰
یه توضیح بدم به اسمم که گریز فن دقت نکنین اصلا الکی دفاع نمیکنم ازش ولی بعضی موقع ها دیدم با اینکه حقش نیست بهش توهین میکنین
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۲ ۳
والا هر وقت خوب بوده دوستان بردن رسوندن به عرش!!
بنده موردی ندیدم گریز خوب باشه اینجا بدش گفته بشه!!
گریزمن و مسی فن
گریزمن و مسی فن (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۴ ۱
ارین بارسایی
پنالتی که خراب کرده بود همه فحش کشش کردن ولی بازی که توی زمین داشت خیلی خوب بود
ßarća
ßarća (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۵ ۱
کومان نمیدونم منطقش برا بعضی کاراش چیه؟! ولی وضعیت باشگاه از هررر نظر اونقدر بد هست که ژاوی ترسید بیاد مربی بارسا شه و بعضی آدم نمای به اصطلاح طرفدار بلایی که الان دارن سر کمان میارند سرش بیارن. میدونست احتمال نات این کشتی غرق شده ۱ به ۱۰۰ هست. نیمد چون نمیخواست کار هایی که برای بارسا کرده از ذهن هوادارا پاک بشه و به عنوان یک چهره ی منفور ازش یاد بشه.
خوشش خیالید که فکر کردی اگ کومان بره کلوب و گواردیولا و ژاوی و تن هاگ و .. دم در نیوکمپ صف کشیدن.
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۳ ۳
نات = نجات
بله ، ولی مشکل اینجاس اینجور چیزا حالیشون نمیشه ، فک میکنن اونوقت همه ی مربیا صف کشیده بودن بیان بارسا!!
به تن هاگ که الان سر زبوناس پیشنهاد دادیم رد کرد ، ژاوی اسطوره ی باشگاه !! رد کرد ، پپ رد کرد!! ، کلوپ با سبک تیم ما نمیخوره کلا ، ونگر رد کرد بیاد!! ، یدونه کومان مونده بود با بلان ، که اگر بخوایم منطقی نگاه کنیم بلان پیش کومان هیچه ، ولی مطمئنم الان چنتا آنتی کومان بی منطق پیدا میشن ، میان دوباره شروع میکنن!!
هر چقدر هم که دوستان بخوان بگن بده یا خوبه ، اینم در نظر بگیرید که تنها کسی که قبول کرد بیاد این بارسای داغون رو به دست بگیره ، کومان بود!!
اینم بگم ، واسه بازسازی یک تیم دو چیز نیازه:
۱-مدیر شایسته و لایق
۲-بودجه برای خرید بازیکن
شما نمیتونی به یه مربی بازیکنی بدی که ۳ ساله داره تحقیر میشه و از نظر کیفی هم ریده ، ولی ازش بخوای با همون بازیکنا و بدون هیچ خرجی ، بدون هیچ حمایت و پشتوانه ای از سوی مدیریت ، و بی هیچ حمایتی از سوی هوادارا!! ، نتیجه خواستن ته بی عدالتی است!!
دوستانی که میگن کومان بنجل پسنده ، محض اطلاعتون ، کومان از بارتو ، فن ده بیک و لائوتارو و دست
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۴ ۱
.... دست و دی فرای رو خواست ، از جایی که بارتو گفت پولی ندارم ، انتظاراتش رو کم کرد و گفت گارسیا و دپای و واینالدوم ، اونا رو هم نخریدن ، گفت حداقل گارسیا و دپای رو بخرین!!
اون رو هم نخریدن!!!!!
تیمی با این شرایط رو به خود پپ و کلوپ و بیلسا هم بدی ، نمیتونن نتیجه بگیرن ، الان پپ با کلی خرج و ۵ سال بودن با همون بازیکنا ، تازه داره یه تیم خوب جمع میکنع ، خودشم تیم دوم اونا با کیفیت تر از تیم اول ماس!! خودتون حساب کنین چقدر اوضاع بحرانیه...
بیلسا هم اکر بگید میاد ، اشتباه نکنید ، خودش گفته بود که چون لیدز رو اورده لیگ برتر ، میخواد باهاش موفق بشه و حداقل تا ۲ فصل بیلسا هم نمیاد !!
هر وقت همه ی اینارو دیدی و اومدی به کومان گفتی مردک کله زرد ، به شعور نداشته ات پی میبرم!!
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۳ ۱
ببخشید یکم طولانی شد
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۴ ۱
کسایی هم که مخالفن و میخوان دیس بدن بیان بحث کنیم که دیگه این جریان تموم شه
قبول دارم کومان اشتباهاتی داشته ولی کار هایی کرده که به خاطر اون اشتباهات دارین نادیده میگیرین!!
شخصا دوس دارن اینجا دیگه این موضوع تموم شع
گریزمن و مسی فن
گریزمن و مسی فن (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۲ ۲
ارین بارسایی راجب رونالد کومان کاملا باهات موافقم
آرین بارسایی
آرین بارسایی (سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹)
۲ ۲