داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا , سرجینیو دست , سرجینیو دست بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

2

آنالیز تیم بارسلونا ؛ پرکار ترین بازیکنان این فصل بارسلونا چه کسانی بودند ؟

آنالیز تیم بارسلونا ؛ پرکار ترین بازیکنان این فصل بارسلونا چه کسانی بودند ؟
ما در شبکه های اجتماعی :
بازیکنان بارسلونا
کد خبر : 107694  |   زمان ارسال : یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹  |   نویسنده : پارسا  |  
در این مطلب آنالیز سخت کوشی و تلاش بازیکنان بارسلونا را در زمین بررسی خواهیم کرد .

# توجه : این آنالیز شامل بازی برابر کورنلا و الچه نمیشود !

اختصاصی بارسا نیوز - در حالی که تیم بارسلونا همیشه توانایی فنی و هوش تاکتیکی بازیکنان خود مشهور بوده است ، میزان کار آن ها در زمین نیز در پیروزی های بزرگ بارسلونا نقش اساسی داشته است.

 

این مفهوم ساده و در عین حال بسیار مهم است. بازیکنانی که برای به دست آوردن توپ ، ایجاد فضا و زاویه پاس مناسب دویدن سخت انجام می دهند و در زمان مالکیت حریف در پرس سخت شرکت می کنند ، بسیار با ارزش هستند.

 

اگرچه ممکن است این آنالیز کاملا دقیق نباشد ، اما باز هم به ویژگی های برجسته خواهد پرداخت. با این حال کدام بازیکن بارسلونا از نظر آماری بالاترین میزان کار را دارد ؟

 

 بررسی بخش هجومی 


اول از همه چیز درباره داده های نمودار مقابل باید گفت که این نمودار برای بازیکن هایی طراحی شده است که میزان مشخص بازی از نظر دقیقه داشته اند و در مورد نیمکت نشینان صرف بررسی نمی شود.

 

حال باید توضیح دهیم که از کدام معیار برای ارائه بیشترین میزان تلاش استفاده می شود ؟ با توجه به داده های نمودار به نظر می رسد بهترین گزینه برای فهم این موضوع شناسایی هافبک های باکس تو باکس هستند.به همین منظور ما می توانیم از مناطقی که بازیکنان بیشترین زمان را در آن مناطق سپری می کنند، استفاده کنیم.

 

برای یافتن این منظور باید درصد حضور بازیکن در محوطه جریمه حریف ، محوطه جریمه خودی ، یک سوم دفاعی ، یک سوم میانی و یک سوم هجومی در 90 دقیقه بررسی شود. میانگین این پنج درصد بالا " میانگین هجومی " بازیکن می باشد.

 

سپس این میانگین بین اعداد 0 تا 100 خواهد بود. و نشان دهنده رتبه پوشش تهاجمی و شرکت در حملات توسط بازیکن را نشان می دهد.برای این مقیاس 5 نفر برتر در دنیا عبارتند از :

1- رافائل گوئریرو ( دورتموند ) : 100

2- جوردی آلبا ( بارسلونا ) : 97.5

3- مارکو وراتی ( پاری سن ژرمن ) : 93.4

4- جاشوا کیمیچ ( بایرن مونیخ ) : 92.7

5- دنی کارواخال ( رئال مادرید ) : 92.4

 

در لیست 20 بازیکن برتر همین آمار نام بازیکنانی همچون اندرو رابرتسون ( لیورپول ) ، ریس جیمز ( چلسی ) ، لوک آیلینگ ( لیدز یونایتد ) ، فرنکی دی یونگ ( بارسلونا ) و آندر هررا ( پاری سن ژرمن ) نیز به چشم می خورد.

 

به نظر می رسد مدافعان کناری ، هافبک های مرکزی یا هجومی پرانرژی و بازیکنان دونده ای که در جلو و عقب زمین خوب کار می کنند در این رتبه بندی بهترین باشند.

 

حال بازیکنان پرکار در بخش هجومی تیم بارسلونا را بررسی خواهیم کرد :

 

 

همانطور که پیش تر گفته شد ، فولبک ها در این آمار پیشتاز هستند. استقامت بی پایان جوردی آلبا کاملا واضح و مشخص است. فرنکی دی یونگ پس از آلبا و روبرتو قرار گرفته است و فاصله نسبتا کمی با آن ها دارد و این موضوع نشان می دهد او توانایی دویدن های خطرناک و نفوذ به عمق را به خوبی دارد.

 

کمی پایین تر در این لیست همه چیز کمی عجیب به نظر می رسد ، البته باشد گفت این آمار و اعداد نسبت به مدافعان کناری یا همان فولبک ها کمی مغرضانه عمل می کند ، زیرا آن ها با دوندگی بالا و شرکت در حملات تیم نقش زیادی دارند.

 

در واقع آن ها همه جای زمین هستند و لمس های زیادی دارند و در تیم هایی مبتنی بر سیستم مالکیت آن ها در یک سوم دفاعی ، میانی و هجومی هستند و خود را به لبه محوطه جریمه حریف هم می رسانند که این میزان لمس و دوندگی امتیازات آن ها را بالا می برد.

 

شاید جایگاه آنتوان گریزمان و مارتین بریتویت جالب باشد. باید گفت بازیکنانی امتیاز زیادی در بخش هجومی می گیرند که در مناطق مختلف زمین در حین مالکیت و حمله جا به جا شوند نه بازیکنانی که در یک منطقه مشابه جا به جا شوند.

 

آنتوان گریزمان و مارتین بریتویت بسیار فعال هستند ، اما چون معمولا در یک سوم دفاعی حریف حرکت می کنند و برای توپگیری به عقب بازنمی گردند ، امتیاز پایینی در این رتبه بندی دارند.

 

در واقع در معیار هجومی دریافتیم که حضور فولبک های دونده و هافبک های باکس تو باکس به کیفیت حملات و مالکیت یک تیم کمک می کند.

 

 بررسی بخش دفاعی 


در بخش دفاعی نیز روش های یکسانی اعمال می شود. بازیکنان نیز با همان معیار ها سنجیده می شوند ، اما این بار پرس جای لمس توپ را که دربخش هجومی بررسی می کردیم ، می گیرد.

 

در واقع وقتی از پرس صحبت می کنیم منظورمان این است که بازیکنی که روی بازیکن حریف که توپ را دریافت می کند یا می خواهد توپ را پاس بدهد یا حمل کند ، فشار اعمال کند ، نمره بالایی دریافت می کند.

 

رتبه های پوشش دفاعی که مانند پوشش هجومی عددی بین 0 تا 100 می باشد را برای برترین بازیکنان اروپا بررسی می کنیم:

1- دنیل آکپا آکپرو ( لاتزیو ) : 100

2- میکل دمسگارد ( سمپدوریا ) : 98.1

3- لئوناردو بیتنکورت ( وردربرمن ) : 98.1

4- مورگان سنسون ( مارسی ) : 98.0

مکسنس کاکوئرت ( لیون ) : 97.2

 

هافبک های دونده مانند فرد ( منچستر یونایتد ) و آدرین سیلوا ( سمپدوریا ) و مهاجمان پرس کننده و شرکت کننده در کارهای دفاعی مانند دیوگو ژوتا ( لیورپول ) در بین 25 بازیکن برتر این آمار قرار دارند.

 

با توجه که سبک بازی بارسلونا مبتنی بر مالکیت توپ است و پرسینگ نقش کمتری در آن دارد ، انتظار می رود امتیازات کاتالان ها در این بخش پایین باشد.

 

 

پدری در این بخش کاملا رهبر و پیشرو است. امتیاز او در هر دو بخش قابل احترام است. امتیاز او شاهد دیگری بر توانایی او و میزان کارش در زمین است.

 

سرخیو بوسکتس با وجود افزایش سن هنوز یکی از بازیکنان فعال و پرکار بارسلونا در زمینه بستن حریف است. تمایل سرجینیو دست به کارهای دفاعی و شرکت در آن ها نیز باعث می شود او بالاتر از سایر مدافعان بارسلونا باشد.

 

برای سایر بازیکنان خط دفاع تیم بارسلونا نمره های کمتری وجود دارد ، زیرا آن ها در شرایط محفوظ تری دفاع می کنند و کمتر پرس می کنند. البته این اتفاق را می توان به این موضوع نسبت داد که بارسلونا در این فصل نسبت به سایر رقبایش به تیم های حریف فرصت کمتری برای گلزنی می دهد.

 

با وجود این دو بررسی ، حال زمان ترکیب آن ها و یک جمع بندی رسیده است.

 

 بررسی کلی 


در اینجا با توجه به معیارهای قبل یک جمع بندی و پوشش کلی را در نظر می گیریم. در واقع این معیارها شامل لمس در هر یک سوم ، در هر دو محوطه و پرس بازیکن است. در واقع با این معیار بازیکنانی که کل زمین را پوشش می دهند مشخص می شوند.

 

 

بهترین بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپایی از این حیث با نمره ای در بازی 0 تا 100 عبارتند از :

1- جود بلینگام ( دورتموند ) : 100 امتیاز

2- آندر هررا ( پاری سن ژرمن ) : 99.3

3- برونو گوئیمارائس ( لیون ) : 97.6

4- لوکاس وازکز ( رئال مادرید ) : 96.7

5- مارکو وراتی ( پاری سن ژرمن ) : 96.2

 

ادریسا گانا گوئی ( پاری سن ژرمن ) ، دنی کارواخال ( رئال مادرید ) ، جاشوا کیمیچ ( بایرن مونیخ ) ، رنان لودی ( اتلتیکو مادرید ) ، آرتورو ویدال ( اینتر ) ، مکسنز کاکوئرت ( لیون ) ، پدری ( بارسلونا ) ، ریس جیمز ( چلسی ) ، میسون مونت ( چلسی ) ، ازگجان آلیوسکی ( لیدز یونایتد ) در جمع بهترین های این قسمت هستند.

 

حال همین مورد را برای بازیکنان بارسلونا بررسی خواهیم کرد:

 

 

این نمودار همچنان پیچیدگی ها و حیرت زدگی های دو نمودار قبلی را دارد ، اما به نظر می آید 5 نفر اول این نمودار با ارزیابی های ما مطابقت داشته باشند.

 

پدری پس از پیوستن به تیم با عملکرد درخشان خود و کار و تحرکش همه را تحت تاثیر قرار داده است. او در یک سوم میانی و دفاعی حریف لمس توپ های زیادی دارد ، در پرس شرکت می کند و حرکات ترکیبی خوبی انجام می دهد.

 

بوسکتس اگرچه مانند گذشته جوان و چابک نیست ، اما همانند یک مترونوم دقیق کار می کند. او اغلب در دوئل های دفاعی شرکت می کند و برای گرفتن توپ در یک سوم میانی تیم بارسلونا حرکت می کند.

 

در جناح راست سرجینیو دست وجود دارد که با وجود انزوا و بازی های زیاد برای تیم انرژی می آورد. با توجه به ذهنیت و مهارتش ، او می تواند یک مدافع راست مدرن و عالی باشد.

 

همتای دست در سمت چپ ، قسمت زیادی از کارهای خود را به صورت تهاجمی انجام می دهد. دویدن های بی شمار وی از سمت چپ باعث شده او همواره یک بازیکن کلیدی و مهم در آن سمت باشد.

 

سرانجام فرنکی دی یونگ در زمان کومان از اعتبار خود به عنوان یک هافبک دفاع کرده است. او بیشتر در گردش توپ دخیل است و دوندگی او شدیدتر شده است. 

 

در مورد گریزمان و بریتویت توضیحات لازم در بالا داده شد ، دوندگی آن ها در نواحی مربوط به خود برای تیم بارسلونا ارزشمند است.

 

 نتیجه گیری 


آن چه که در این مطلب تلاش شد بیان شود تمرکز بر انتقال توپ ، انتقال شخص به مناطق مختلف ، پرس و حضور هر چه بیشتر در مسابقه بود. در این مطلب آنالیز ارزش بازیکنانی همچون پدری و دی یونگ بیش از پیش مشخص می شود.

 

عملکرد سرخیو بوسکتس 32 ساله و جوردی آلبا 31 ساله ثابت می کند که آن ها هنوز هم ارزشمند هستند و بارسلونا باید به جانشین به حق آن ها فکر کند.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
محمدرضا
محمدرضا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۴۴ ۳
خسته نباشی پارسا جان
سیامک انصاری
سیامک انصاری (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۳۴ ۱۷
خدایی این آمارها باعث گمراهی میشه..
اگه بازی های بارسا رو ببینی می فهمی دست و مینگوئزا تو فاز هجومی ریدن...ولی اینجا بالاست اونم بخاطر پستشون هست...یا مثلا مشارکت تو کار دفاعی دمبله بیشتر از گریز هست چون تا کرنر خودی میاد ولی تاثیرگذاری و توپگیری در پرس گریزمان خیییلی بیشتره...
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۲۵ ۲
عالی پارسا Like داری مثل همیشه
تک خدای فوتبال
تک خدای فوتبال (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۰ ۲۸
کینگ اخر فصل میره
تک خدای فوتبال
تک خدای فوتبال (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۲۶ ۸
و کلوپم ریده خدایی تاکتیکش مثل زیدان سانتره
تک خدای فوتبال
تک خدای فوتبال (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۳۱ ۸
کیا میگن مسی میمونه
مرد شیره ای
مرد شیره ای (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۲۴ ۷
مسی هیچ وقت بارسلونا رو ترک نمیکنه ، شاید برات سوال بشه که چرا ؟
چون من بهش گفتم نره
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۹ ۱
خواهش ميكنم
بارسایی
بارسایی (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۰ ۱
اگه بارتومئو میذاشت بره که الان تو سیتی توپ میزد
@shireman
سیامک انصاری
سیامک انصاری (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۹ ۱
تو میل هجومی همش دفاع راست و چپ ها هستن بخاطر جابه جایی زیادشون...
مسی تنهاس
مسی تنهاس (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۰ ۰
داداش تو همون کاربر (هان؟!) هستی؟؟
امیرشاه:)
امیرشاه:) (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۱
اره مسی تنهاس
@Amirreza1380
مسی تنهاس
مسی تنهاس (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۹ ۰
امیرشاه..... آها. مرسی داش‌.
سیامک انصاری
سیامک انصاری (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۸ ۳
آره اسمم عوض کردم...
مسی تنهاس
مسی تنهاس (دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹)
۲ ۰
اوکی
لئو مسی
لئو مسی (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۰
ممنون پارسا
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۴ ۱
خواهش ميكنم
بارسا ۱۹۲۶
بارسا ۱۹۲۶ (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۸ ۲
مدافعان بارسا تو بخش هجومی آمارشون بهتره تا دفاع
سیامک انصاری
سیامک انصاری (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۸ ۱
داداش دفاع چپ و راست هستن و وظیفشون اینه...
آریا "فرنکی دی یونگ ۲۱"
آریا "فرنکی دی یونگ ۲۱" (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۷ ۲
ممنون
اگه میشه فول مچ رو هم بزارین
مدیر
مدیر (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۲ ۵
برای این بازی قرار میگیره
آریا "فرنکی دی یونگ ۲۱"
آریا "فرنکی دی یونگ ۲۱" (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۴ ۰
خیلی ممنون
مرد شیره ای
مرد شیره ای (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۶
آقای مدیر چرا دور کامنت شما آبی میشه ولی برا ما سفیده ؟ آبی کن برا مارم کمونیستی = برابری
اشکان‌میلارسا؟!
اشکان‌میلارسا؟! (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۸ ۱
چه مطلب خوبیه
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۰
سپاس از شما
نیما
نیما (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۹ ۱
پیکه و ارئخو نشون دادن که میل بالایی در هجوم دارن این هم خوبه هم بد بیشتر در مورد پیکه بده چون با توجه به سنش اگه هردو به سمت جلو بیاند و اشتباهی صورت بگیره تیم ممکنه غافلگیر بشه و گل بخوره البته چون ارخو میتونه کورس بزاره با بازیکن حریف از خطرش کم میکنه ولی پیکه در این مورد نگران کنندست


مرسی از پارسا
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۴ ۰
خواهش ميكنم نيما جان
امیرشاه:)
امیرشاه:) (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۷ ۲
فقط میتونم بگم بسیار عالی بود زبان از توصیف عاجز است پارسا جان
خسته نباشید
@101010101010
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۰
درود

سپاس از شما . لطف داريد . اميدوارم مفيد بوده باشه
تام شلبی
تام شلبی (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۲
امیدوارم والنسیا ... اتلتی رو ببره
بارسا44
بارسا44 (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۳ ۰
بلوگرانا
بلوگرانا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱ ۹
فقط مسی
جان سینا
جان سینا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۵ ۰
آقا من نمیدونم کی این معیار سن فوتبالی رو اختراع کرد،به هرکی که به 30 31میرسه میگن پیر! اینقدر این حرفارو زدید که اینیستا تو 34سالگی رفت..حداقل باید یه فصل دیگه میموند و اگه میموند شانس ما برای قهرمانی خیلی بالاتر میرفت..
جان سینا
جان سینا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۰ ۰
عارف10
عارف10 (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۲۱ ۵
یک پست بسیار عالی دیگه از پارسا

ایمان دارم اگر پویگ بهش بازی برسه آمارهای عجیب غریبی رو شاهد خواهیم بود

پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۰
درود

سپاس از لطفت
مربع مرگ
مربع مرگ (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۳ ۲۶
----------------متس--------------
-----مینگو----امتیتی----آرائوخو-----
--البا-----------------------دست--
---------------فرنکی--------------
--------پدری---------ریکی--------
----------فاتی------مسی---------
آیا با لین ترکیب برای بازی باpsg موافقین.؟
ب نظرم وجود ۳ دفاع میتونه عمق رو ببنده با وجود امباپه و نیمار
و خط حملمونم خلاق و زهرداره.
نظرتون
جان سینا
جان سینا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۱ ۲
به نظر من ریکی و پدری درسته بی نظیرن،اما جوونن وباقدرت بدنی پایین وکم تجربه..همچنین مدافعان اوناهم غولن بنابراین نمیشه با تعداد کم حمله کرد،دمبله باید باشه وبه شدت به کار میاد نه تو این بازی،بلکه تو هربازی... همچنین اگه بوسکی هم باشه خیالمون از نظم و قدرت تیم چه تو حمله و چه تو دفاع راحته چون به پرس وقطع توپ و بازیسازی کمک شایانی میکنه..البته اگه این بازی لنگله فیکس باشه باید فاتحرو خوند
جان سینا
جان سینا (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۲ ۸
همون ترکیب همیشکی 433
البته با اومدن فاتی به جای گریز..
مرسی☆لئو☆مسی
مرسی☆لئو☆مسی (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۱۲ ۲
کیه دیس داده رئالیا
get your ass out
بلوگرانیسم
بلوگرانیسم (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۹ ۰
اگه اومتیتی بتونه همینطور ادامه بده عالی میشه و گرنه به نظرم با اومدنه لاپورتا و فروش بنجلامون بهترین دفاع وسطی ک میشه راحت تر از بقیه خریدش اشکیرینیار چون هم رابطش با کونته خرابه و بهترین زوجی هس که میشه برای آرائوخو پیدا کرد هم فیزیکیه هم پا به توپ خوبی داره هم سرزنه و مهم تر از همه ثابت شدس
بارسایی
بارسایی (یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۵
اتلتیکو گل مساوی رو زد این بازیم میبره احتمآل زیاد
معین❣FCBARCA
معین❣FCBARCA (دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹)
۵ ۰
بازم یه پست زیبا
حالا بیا بگو بوسکتس فلانه جناب بظاهر با دانش فوتبالی

یادمه میگفتن چند سال نوری از فوتبال روز دنیا عقبید