داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا , سرجینیو دست , سرجینیو دست بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

4

خوان لاپورتا ؛ آیا کفه ترازوی او در مسائل ورزشی و اقتصادی یکسان است ؟

خوان لاپورتا ؛ آیا کفه ترازوی او در مسائل ورزشی و اقتصادی یکسان است ؟
ما در شبکه های اجتماعی :
خوان لاپورتا
کد خبر : 108754  |   زمان ارسال : جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹  |   نویسنده : پارسا  |  
مطلب کاربر بارسا نیوز

اختصاصی بارسا نیوز - انتشار این پست در بارسا نیوز به منزله قبول یا موافقت با تمام یا بخشی از آن نیست و صرفا به دلیل محتوای مناسب مورد انتشار قرار گرفته است.


 

خوان لاپورتا همه او را با دوره باشکوه باشگاه به یاد می اوریم و می گوییم با انتخاب او دوباره به دوره خوبمان باز می گردیم ، ولی ممکن است اشتباه کنیم. ابتدا چند مصاحبه قدیمی از لاپورتا و صحبت های دیگران درباره لاپورتا را بررسی می کنیم.در انتخابات 2015 کرایوف گفته بود:

در حال حاضر من فکر می کنم که لاپورتا مناسب ترین فرد برای باشگاه است و من اعتقاد دارم که عدم پیروزی لاپورتا در انتخابات یعنی شکست بارسا! تصویر باشگاه در بین عموم آسیب دیده است و این باید اصلاح شود."

 


زمانی از یوهان پرسیده بودند چرا لاپورتا را مناسب می دانی ؟

چرا؟ به دلیل طرز فکر من و به دلیل هر آنچه را تجربه کرده ام ، ارزش ها را برای باشگاه بسیار مهم می دانم.

 

او در ادامه گفت :

من بنیادی برای کمک به کودکان معلول از طریق ورزش دارم. من به روابطم با یونیسف بسیار افتخار می کنم. از نظر من ، ارزشها قبل از هر چیز دیگری است و من فکر می کنم این باشگاه باید هرچه سریعتر [ارزشهای آنها را] بازیابی کند. با این وجود کرایف گفت :

از فصلی که تیم اول بارسلونا تجربه کرده خوشحال است ، اما از طرف دیگر من یک تیم بارسا B را هم می بینم که سقوط کرده است. من محصول آژاکس هستم ، جایی که آنها واقعاً کار می کنند با آکادمی خود خوب است. در حال حاضر ، در FC Barcelona ، La Masia چیزی تولید نمی کند. بازیکنان به تیم اصلی نمی رسند.


او ادامه داد :

کرایف ، ابراز تاسف کرد که ، علی رغم اعتبار بارسا در دنیای فوتبال ، این باشگاه هفت دادگاه حقوقی باز دارد. با یا بدون دلیل ، اما دادگاه های قضایی علنی وجود دارد. این به وجهه و اعتبار باشگاه آسیب می زند و برای من قابل قبول نیستم. 


سرانجام ، وی گفت :

در دوره ای از انتخابات ، اعضا به یك شخص رأی می دهند. اما هنگامی كه شخص دیگری را ترك می كند ، بدون تجربه وارد كار می شود. با جوآن لاپورتا ما پروژه ای را برای آموزش ورزشكاران به منظور جلب مشاركت آنها در این باشگاه آغاز كردیم. از این طریق آنها می توانند تمام تجربیاتی را که به عنوان ورزشکار زندگی کرده اند ، همراه با دانش مدیریت ورزشی بهمراه داشته باشند.

 

بله لاپورتا می تواند غرور از دست رفته را برگرداند , او عاشق باشگاه بوده و هست و برای موفقیت تیم همه کار می کند. او همچنین رابطه خوبی با افراد تاثیرگذار فوتبال دارد و این هم نکته مثبتی است و فردی شجاع و ریسک پذیر هم می باشد که لازمه یک مدیر در این سطح است.

تمام این ها کاملا صحیح است ولی به قسمت از دوران لاپورتا کمتر اشاره شده ان زمینه اقتصادی است. یکی از حاشیه های همیشگی خوان ضرر های سنگین مالی بود.خاویر فاوس معاون بارسا اعلام کرد که بدهی های تیم از 329 میلیون یورو در پایان اخرین فصل لاپورتا به 442 میلیون یورو رسید.

 

فاوس گفت:

 

یک مشکل ساختاری وجود دارد.برتری ورزشی چند سال گذشته در تعالی مدیریت اقتصادی منعکس نشده است.

 


پس از خروج لاپورتا در اواخر ماه ژوئن ، بارسا اعتراف به مشکلات گردش پول و مجبور شد برای پرداخت "مشکلات نقدینگی" به دنبال وام بانکی 150 میلیون یورویی برود.

 

 

حسابرسی حساب های بارسلونا توسط رئیس جدید ساندرو راسل ، خسارت پس از مالیات 77.1 میلیون یورو را برای فصل 10-2009 کشف کرده است در مقایسه با سود خالص 11 میلیون که در ژوئن توسط هیئت مدیره قبلی گزارش شده بود.

 


اگر حتی بعد اقتصادی را در نظر نگیریم مسئله مهم تری باقی می ماند  ((نبود کرایوف)). كرايف مقامي در بارسا نداشت و ولي بر خلاف همه انكار هايش هميشه مشاور لاپورتا بوده . در حقيقت او عاليجناب خاكستري نیوکمپ است و هيچ چيز بدون اجازه او صورت نمي گيرد.او بود كه بارسا را به امضاي قرار داد با گاس هيدينگ هلندي پيش از جذب رايكارد ترغيب كرد و رابطه دوستانه رايكارد و كرايف و سرمايه گذاري هاي مشتركشان بر هيچ كس پوشيده نيست. او بود که به لاپورتا پیشنهاد داد گواریولا را به عنوان مربی تیم انتخاب کند.در چنين شرايطي كه افسار بارسا در دستان كرايوف به اين سو و آن سو كشيده مي شد٬ کرایوف تصمیمات مهم ورزشی دیگی هم گرفت به گونه ای که می توان مسئول ورزشی لاپورتا بود و او بود که تصمیمات را می گرفت و لاپورتا ان ها را به حقیقت تبدیل می کرد.

 با این تفاسیر در مورد مسائل حقوقی و حتی اقتصادی موفق شود و همین طور در مذاکرات پیش رویش پیروز شود ولی قسمت ورزشی چه ؟ او سال ها کنار کرایوف بوده و تجربه کسب کرده ولی می تواند از ان ها درست استفاده کنند؟آیا اشتباه نخواهد کرد ؟
ممکن است بگوییم در کنار تجربه ای که کسب کرده , افرادی مانند اورماس، المانی و چند نفر دیگر کنار او هستند .درست است که این افراد بسیار خبره و با تجربه هستند ولی با تمام احترامی که می توان قائل شد هیچ کدام در سطح کرایوف نیستند و دیدگاه او را ندارند , کرایوف دیدی داشت که حتی اگر تمام انها را کنار هم قرار دهیم شاید نتوانند در حد او باشند .یوهان کرایف ادمی بی مانند بود و نبودش می تواند مشکل ایجاد کند.


با این حال او در تلاش است تا تیم قوی تری را نسبت به دوره قبل برای مقابله با مشکلات ایجاد کند تا با مشکلات قبل رو به رو نشود.لاپورتا در حال حاضر بهترین انتخاب است و با توجه به نظرات و اخبار منتشر شده اگر اتفاق عجیبی به وجود نیاید مدیر بعدی خواهد بود . او یک سیاست مدار حقوق دان خبره ای است و تیم را در ان دوره تاریک به اوج قدرت رساند و باز هم می تواند این کار را حتی بهتر انجام دهد و اکنون تجربه و تیم قوی تری دارد و بارسا را دوباره می تواند بسازد او نقش مهمی در تاریخ تیم دارد. مشخصا تنها اوست که توانایی برگرداندن غرور از دست رفته را به تیم را در این بازه مهم دارد ولی باید توجه داشت که خوان لاپورتا ایراداتی داشته و بی عیب هم در گذشته نبوده , باید دید بدون یوهان کرایوف چه خواهد کرد و ایا در زمینه اقتصادی اشتباه نمی کند؟


فقط می توان صبر کرد و دید.

 


 

این مطلب توسط یکی از کاربران بارسا نیوز به نام نیما نوشته شده است. شما نیز با نوشتن پست هایی با محتوای مناسب می توانید پست خود را در صفحه اصلی سایت بارسا نیوز ببینید.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
تک خدای فوتبال
تک خدای فوتبال (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۵۸ ۱
حساس ترین انتخابات تاریخ باشگاه
موفق نشه باشگاه نابود میشه
تک خدای فوتبال
تک خدای فوتبال (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۳۳ ۱۷
هرچند مالکیت تیم برسه به مالکای عرب مثل بن سلمانی چیزی فک کنین هر فصل مدعی هر سه تا جامیم
حامی مسی و ریکی
حامی مسی و ریکی (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۷ ۱
سخنان استاد کرویف کاملا بیانگر همه چیزه
آرمان
آرمان (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۹ ۱
عالی بود
بارساے قهرماט
بارساے قهرماט (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۹ ۵

عالی پارسا خان
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۲۷ ۰
درود

این پست نوشته کاربر نیما است
بارساے قهرماט
بارساے قهرماט (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۸ ۳
اوه در ضمن هر دو عالی بودید هم نیما خان و هم پارسا جان
علی خان
علی خان (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۳۱ ۸
" نیما " با شش هفت ماه عضویت مطلب ارائه میده ولی عارف با پنجاه سال عضویت .......
مسی سرور و سالار پنالدو
مسی سرور و سالار پنالدو (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۴ ۱
یه باشگاه اگر بخواد از ضرر بیاد بیرون باید جام بیاره
این بدهی رو بیخودی آنقدر بزرگ کردن
يونايتد هم بدهی داره
امین
امین (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۸ ۰
https://www.instagram.com/p/CLZAtkbgdcY/?igshid=3w2xhh1yejd8
واقعا غم انگیزه دوست دارم دوباره ۳تا شونم تو یه تیم ببینم
مسی سرور و سالار پنالدو
مسی سرور و سالار پنالدو (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۵ ۱
کرایوف نیست دیگه متاسفانه
راسل از نظر اقتصادی قوی بود
چرا دنبال این هستیم که هی بگیم کرایوف نیست پس لاپورتا هیچی نیست
مگه بایرن کرویف داره ؟ لیورپول چی؟ سیتی؟ دورتموند
نیما
نیما (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۲ ۱
نگفتم هیچی نیست و گفتم بهترین گزینه موجوده و تنها کس مطمئنه که میشه بهش اعتماد کرد ولی باید مسائل دیگری را هم بررسی کرد
ایشالله با توجه به کادری که داره جمع می کنه کارش را به خوبی انجام میده و کمبود های گذشته را نداره دیگه
مسی سرور و سالار پنالدو
مسی سرور و سالار پنالدو (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۲ ۱
زمان با زمان فرق داره
اون موقع تیم داغون گاسپارت رو گرفت الان هم این تیم
بقول دوستان هم میگن سال 2008 بحران اقتصادی بود
هیچ وقت بهتر از لاپورتا کسی نبوده و نیست
بعد از اون راسل هست
شایان بارسا
شایان بارسا (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱۰ ۳
لاپورتا یقینا اندوخته هاشو جمع کرده
یقینا با دانش بیشتری میاد
یقینا وقتی حرف از آلمانی میزنه ینی اینکه میدونه برای اقتصاد باشگاه چه درمانی مورد نیازه
ولی اگر هیچکدوم از این هارو نداشت بازم بنظر من بهترین گزینه بود چون اون اصل باشگاه رو درک کرده بود و همه کاره بودن کرویف فقید هم این و به شدت تایید میکنه
نه راسل نه فونت و نه بارتومئو هیچکدوم اصل بارسا رو درک نکردن
و خوشبختانه یا متاسفانه بارسا به همراه آژاکس و بایرن تنها تیمای دنیا هستن که اگر به سراغ اصلت نری بهترین مربیو بازیکنم جمع کنی شکستت حتمیه
لبرون جیمز
لبرون جیمز (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۴ ۱
به نظر من لاپورتا چه با کرایوف چه بدون اون تونسته تجربیاتی هم کسب کنه که الان صددرصد به کارش میاد،یادمون نره گواردیولا اومد کاری کرد که همیشه ازش به خوبی یاد میکنن و برا اینکه خراب نشه دیگه میترسه بیاد بارسلون،لاپورتا واقعا ریسک پذیره و با اون دوره درخشان میتونه هیچوقت نیاد و خودشو به عنوان بهترین مدیر جاودان کنه ولی داره باز بر میگرده و این کارش دوتا مفهوم داده،یا احساساتی شده که بعید میدونم یا حتما قوی تر شده که حاظر شده بیاد بنظرم دومی درس تره،به نظرم پروژه فونت هم باید خوب باشه ولی حسه میگه لاپورتا بهتره،کاشکی تو فکرش این باشه که تو بعد ورزشی از ژاوی و اینیستا و پویول استفاده کنه چون وقتی اینا باشن از لحاظ نفرات هم بازیکنا ترغیب میشن برا اومدن هم انگیزه پیدا میکنن برا بازی و ...تا امثال اینا که این چن سال تو بارسلون اومدن
در آخر ایشالا که لاپورتا بیاد و بهتر از دوره پپ بشیم
لاماسیا الماس
لاماسیا الماس (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۴ ۰
سلام
توی پست آخرم به این مسئله اشاره کردم
در واقع تو بخش های مختلف لاپورتا بهتر هست و الان تنها گزینه مون هست
در بخش اقتصادی هم آوردن ۳ تاجر و ۱ کارآفرین در هیئت مدیره(اگر اشتباه نکنم) نشون دهنده توجه اون به این مسئله هست
تقریبا حضور مدیر سابق ژیرونا(در هیئت مدیره لاپورتا) حضور مدیر سابق والنسیا(متئو آلمانی) قطعی هست و میتونن به رییس سابق بارسلونا(لاپورتا) کمک زیادی کنند
به نظرم توی بحران تجربه مهم هست
معین ۱۲۰
معین ۱۲۰ (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۴ ۰

عالی
فکر کنم لاپورتا بعد اونقدر پیش کرایف بودن خودش دیگه شده یه پا باتجربه
محمد
محمد (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱ ۰
لاپورتا تیم رو بر میگردونه به دوران اوج و این بدهکاری ها چیز طبیعی هست . هرتیمی در اروپا بدهکاری داره که با گرفتن جام واسپانسر های برتر این بدهکاری ها کم میشه . هیچ باشگاهی بدهکاریش صفر نیست . مهم رابطه قوی با ایجنت بازیکن ها و مربیان هست که غیر از لاپورتا هیچ کدوم ندارن
را فا دو
را فا دو (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۳ ۰
یک جایی میفرمایید :
""در چنين شرايطي كه افسار بارسا در دستان كرايوف به اين سو و آن سو كشيده مي شد""
معمولا این عبارت " این سو و آن سو " برای کسی برده میشود که دارد یک عده رو به نا کجا آباد میبرد ، استفاده میشود.
و در انتهای مطلب برای کوبیدن لاپورتا از کرایوف ، عیسی مسیحی که دیگر در جمع حواریون حضور ندارد می سازید .
یا کمی غرض پشت نوشته هاست یا اندکی استفاده غلط از کلمات
نیما
نیما (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۲ ۰
نه قصد این نیست که لاپورتا را بکوبم یا کرایوف را بالا ببرم یکم نوع نوشته خوب نبوده باید بهتر نوشته می شد اشتباه از من بوده به هرحال خیلی اینگونه مطالب را ننوشتم برای همین اینگونه شده خیلی ممنون از نقد
@hp
را فا دو
را فا دو (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۰ ۰


@Nimahro
سروش.کاتالان
سروش.کاتالان (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱ ۰
متن بشدت جانبگرایانه بود.
شایدم من متوجه غرض نویسنده نشدم.

متن طوریه که ریشه سازی زمان لاپورتا داره نسبت داده میشه به کرایوف.
درحالیکه هرگز اینطور نبوده .
قطعا کرایوف کم اثر در موفقیت لاپورتا نبوده ، ولی همه موفقیت لاپورتا هم بخاطر حضورت کرایوف نبوده.
نیما
نیما (جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹)
۱ ۰
سروش
نه همین طور که گفتم متن یکم بد نوشته شده ممکنه به نظر جانبگرایانه باشه ولی قصد این بود ایراد ها و یکسری شرایط لاپورتا گفته بشه
گفتمم زیاد مطلب به این سبک ننوشته ام خیلی از حرفت ممنونم
@Nhdethcguhcfyjhcd