داغ ترین ها : بارسلونا , نقل و انتقالات بارسلونا , لیونل مسی پاری سن ژرمن , اخبار بارسلونا , بارسلونا و اتلتیک بیلبائو

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۰ ۳ بایرن مونیخ
پایان : یک شب غم انگیز دیگر !
1

آنالیز کامل الکس کویادو ؛ یک سال دوری الماس از سازنده خود !

آنالیز کامل الکس کویادو ؛ یک سال دوری الماس از سازنده خود !
ما در شبکه های اجتماعی :
الکس کویادو
کد خبر : 113172  |   زمان ارسال : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰  |   نویسنده : پارسا  |  
در این پست به آنالیز ستاره لاماسیا و کاپیتان بارسلونا بی می پردازیم.

اختصاصی بارسا نیوز - حتی اگر حرف های ضد و نقیض زیاد باشد ، آکادمی بارسلونا همچنان هم استعدادهای درجه یک تولید می کند. ظهور بازیکنانی مانند آنسو فاتی ، ایلایکس موریبا و اسکار مینگوئزا نمونه ای از این بازیکنان است ، اما آن ها تنها نیستند.

 

الکس کویادو وینگر 22 ساله بارسلونا که فصل گذشته کاپیتان بارسلونا بی بود ، می خواهد در دوران حرفه ای خود گام بزرگی بردارد و به تیم کلوب بروژ بلژیک برود. او می خواست این فصل راهی تیم اصلی بارسلونا شود که به دلیل رقابت زیاد تصمیم به خروج گرفت.

 

در این پست آنالیز بررسی خواهیم کرد که آیا الکس کویادو می تواند برجستگی زیادی در زمین داشته باشد و این که می تواند چه چیزهای به تیم بارسلونا اضافه کند.

 

نمای کلی بازیکن

 

همیشه سخت است که به طور قطع بگوییم بازیکنانی که در لیگ های دسته پایین تر بازی می کنند می توانند همان تاثیر را در لیگ های اصلی بگذارند یا خیر. با توجه به نمایش های کویادو می تواند گفت که سطح او با سگوندای بی فاصله زیادی دارد.

 

در این مطلب آنالیز ابتدا ویژگی های کلی الکس کویادو جوان را بررسی می کنیم و سپس به سراغ ویژگی های کلیدی تر ستاره لاماسیا خواهیم رفت.

 

پست اصلی الکس کویادو وینگر راست است ، اما او همانند لیونل مسی در زمین بسیار آزاد است و نقش او روی کاغذ وینگر راست می باشد. هیت مپ و موقعیت های ترجیحی او در زمین دقیقا بیانگر همین موضوع است.

 

 

او معمولا توپ را در نیمه فضاهای سمت راست دریافت می کند و سپس با آن به سمت یک سوم دفاعی حریف حرکت می کند. با این حال این ناحیه ای نیست که شما معمولا الکس کویادو را در آن می بینید.

 

الکس کویادو تمایل دارد بیشتر برای توپگیری به عقب حرکت کند و توپ را به سمت جلو حمل کند. گاهی اوقات الکس کویادو برای بی ثباتی در دفاع حریف به سمت چپ زمین حرکت می کند.

 

بازی در سپت هافبک عرضی خصوصا هافبک راست هم کاری است که الکس کویادو در آن تبحر دارد ، زیرا با تمایل عقب نشینی و توپ گیری و از بازیکنان خودی همخوانی دارد. او در فصل گذشته نقش رهبر ارکستر بارسلونا بی را بازی می کرد.

 

تصویر زیر نمای آماری از عملکرد فصل 2020/2021 الکس کویادو است که با توجه به مصدومیت ، عملکرد وی چشمیر بوده است. عملکرد او در مقایسه با سایر وینگر ها نیز بسیار جالب توجه بوده است.

 

 

کویادو چه در عملکردش در جلوی دروازه و چه در پیشروی و ارسال یکی از بهترین بازیکنان سگوندا بی است. این بدان معنا نیست که او می تواند همین کار را در لیگ سطح بالا مانند لالیگا انجام دهد ،اما این یک پیش نیاز از حرفه ای بودن او است.

 

از مهمترین نقاط قوت او می توان به کنترل بالا روی توپ ، حضور موثر در یک سوم دفاعی حریف ، دریبلینگ ، پیشروی با توپ و البته ضربات ایستگاهی اشاره کرد. او همچنین خلاقیت خوبی دارد و توانایی ارسال پاس های دقیق را هم دارا می باشد.

 

پیش روی و دریبلینگ

 

همانطور که پیش تر اشاره کردیم الکس کویادو با توپ به خوبی پیش روی می کند و برای این مهم تمایل دارد عقب نشینی کند. با این حال پیش روی او از طریق دویدن حاصل می شود. او با استفاده از دریبل و قدرت فنی بازیکنان را از پیش رو برمی دارد.

 

ما از هیت مپ او دریافتیم که او بیشتر در میانه زمین دیده می شود و تصویر زیر می تواند نمونه ای استاندارد از حرکت کویادو باشد. او توپ را از خط قبلی دریافت می کند و از دریبل برای شکستن خطوط حریف و پیش روی به سمت یک سوم دفاعی حریف استفاده می کند.

 

 

آمارها نشان می دهد که کویادو یکی از بهترین دونده های لیگ است. او در کل سومین دونده برتر سگوندا و دومین دونده برتر سگوندا در هر 90 دقیقه است. سرعت او یک نقطه قوت بزرگ برایش محسوب می شود.

 

در تصویر بالا الکس کویادو توپ را از عقب دریافت می کند و با سرعت بالا به سمت یک سوم دفاعی حریف حرکت می کند. در راه او دو بازیکن را از پیش رو بر می دارد و سپس در منطقه 14 با هم تیمی خود کار ترکیبی انجام می دهد.

 

او یک پای چپ عالی دارد که در سمت راست به خوبی از آن استفاده می کند. وقتی او حرکت می کند کانال های مرکزی را تصاحب می کند و گاهی در پست شماره 10 بازی می کند. در تصویر بعدی بار فنی او بار دیگر درخشان تر ظاهر می شود.

 

 

کویادو توپ را بین خطوط حریف دریافت می کند و با یک حرکت چرخش دقیق و دست توپ را به سمت یک سوم دفاعی حریف هدایت می کند. سپس کویادو یک پاس عمقی برای بازیکن های خودی ارسال می کند.

 

در نهایت توپ به گل تبدیل نمی شود ، اما این موقعیت به ما نشان می دهد که کویادو می تواند توپ را در موقعیت های خطرناک دریافت کند و سپس با پیش روی بلوک دفاعی حریف را بی ثبات سازد.

 

نکته مهم دیگر این است که سرعت کویادو با توانایی حفظ توپ و دریبلینگ او ترکیب می شود و می تواند خط دفاعی تمامی رقبا را نابود سازد.

 

 

تصویر بالا یک ضدحمله از بارسلونا بی را نشان می دهد که طی آن کویادو توپ را از میانه زمین دریافت می کند و با استفاده از فضای آزاد میانه میدان یک موقعیت بسیار خطرناک برای بلوگرانا ایجاد می کند.

 

در واقع جدای از تمام نکات بالا درباره کویادو ، او نشان داده است که می تواند توپ را به خوبی در زمین منتقل کند و در پست هافبک خصوصا هافبک راست هم موثر باشد. 

 

شوت زنی و عملکرد در یک سوم دفاعی حریف

 

یکی از بهترین ویژگی ها الکس کویادو محصول نهایی از نظر گل و خروجی از حیث شوتزنی است. او فصل قبل 8 گل به ثمر رساند که در هر بازی 3.45 را روی نمودار xG ثبت کرده است . دو گل او از ضربه ایستگاهی ، یک پنالتی و یک کرنر مستقیم بوده است.

 

اگر بخواهیم عملکرد او در یک سوم حریف را بررسی کنیم ، کویادو در کل 42 شوت به ثمر رسانده است که عملکرد او در هر بازی 3.13 شوت است. در کل عملکرد او در زمینه شوت هم بسیار خوب است.

 

 

تعداد شوت های خارج از چاچوب الکس کویادو هم بسیار جالب است. طبق آمار الکس کویادو 29 ضربه در خارج از چارچوب دارد که در بازیکنان زیر 23 ساله اول است. البته کویادو موقعیت های خوبی برای شوتزنی پیدا می کند و تمام کننده ای عالی است.البته که باید گفت نکته مهم بازی کویادو همان خلاقیت و دریبل است که بالاتر اشاره شد.

 

 

در تصویر بالا الکس کویادو توپ را در نیمه فضای سمت راست دریافت می کند و با یک چرخش مانند همیشه دنبال یک کانال برای رسیدن سریع به محوطه جریمه می گردد. وقتی او شروع به حرکت می کند ، رقبا نمی توانند او را متوقف کنند ، از این رو او را با مسی مقایسه می کنند.

 

او سه مدافع را دریبل می کند و سپس به مدافع چهارمی می رسد و پس از آن با نابود کردن او یک گل فوق العاده به ثمر می رساند. او در استفاده از فضای 14 و نیمه فضاها عالی است و همین باعث می شود بلوک های دفاعی حریف را نابود کند.

 

 

کویادو در فصل گذشته در مجموع 24 پاس هوشمندانه ارسال کرده است که در هر بازی حدودا آمار 1.79 را دارد. او در بازیکنان زیر 23 سال در مقام دوم این دو حوزه قرار دارد. این موضوع نشان می دهد که کویادو می تواند یک خالق درجه یک برای تیم خودش باشد.

 

معمولا الکس کویادو بازیکنی است که نمی تواند هم توپ را پیش ببرد و هم خلاقیت خود را حفظ کند. در واقع در زمان پیش روی الکس تبحر خاصی در دریبل زدن رقبا و شوت زنی دارد و پاس گل در این زمان برای او سخت است. نقش دریبل های او این موضوع را اثبات می کند.

 

 

کویادو در دو منطقه خاص به خوبی هر چه تمام تر دریبل می زند. یکی زمان عقب رفتن برای گرفتن توپ. در واقع پس از گرفتن توپ او دریبل زنی فوق العاده خود را شروع می کند. دیگری زمانی که می خواهد از سمت راست به سمت محوطه جریمه حرکت کند.

 

او معمولا در یک سوم پایانی سعی می کند با حضور خود در مناطق خطرناک کار حریف را یکسره کند و دریبل زنی او در یک سوم دفاعی حریف نسبت به دو مورد بالا کاهش پیدا می کند.

 

مترونوم بازی

 

پیش از پایان آنالیز باید اشاره کنیم که کویادو برای تیمی که در آن بازی می کند مانند یک مترونوم عمل می کند. اگرچه کویادو به عنوان یک وینگر باهوش شناخته می شود ، اما او از نظر تاکتیکی بسیار انعطاف پذیر است.

 

کویادو در زمین آزادانه حرکت می کند و حفره هایی ایجاد می کند و تلاش می کند با هم تیمی های خود کار ترکیبی انجام دهد. تصویر زیر نمونه ای از کار کویادو به عنوان یک بازیساز مشخص است.

 

 

در اینجا کویادو به مرکز آمده است و سعی می کند توپ را در زمین پخش کند. او کاملا در ریتم بازی بارسلونا تاثیر دارد و این موضوع همه کاره بودن کویادو را در بخش هجومی بارسلونا نشان می دهد.

 

کویادو بازیکن مسئولیت پذیری است که تلاش زیادی در زمین می کند. نیازی به گفتن نیست که او می تواند در همه جای زمین حضور داشته باشد و کار را برای بارسلونا ساده کند. نقشه زیر فعالیت کویادو را در نقاط مختلف زمین را نشان می دهد.

 

 

ترجیح خود کویادو این است که بیشتر سمت راست باشد ، اما نمودار بالا نشان می دهد که کویادو از نقش آزاد در بارسلونا لذت می برد. حضور او در تیم اصلی با حضور لیونل مسی دشوار است ، اما آینده او همچنان روشن است.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
0:->یوسفن0:->
0:->یوسفن0:-> (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۹ ۳
فراتز ار
امیرحسین
امیرحسین (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۳۶ ۱
امیدوارم امسال تو کلوب بروژ اونقدر خوب باشه که امثال دمبله فروخته بشن
نبوغ سرخی روبرتو
نبوغ سرخی روبرتو (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۲۴ ۳
فراتر از یک جدایی
دلم سوخت براش
مطلب
حامی ریکی
حامی ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۲۲ ۶۵
خاک تو سر کومان که این بازیکن رو اینجوری نا امید کرد
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۴۸ ۱۹
خاک تو سر خودت که با پیژامه نشستی خونه برای مربی تعین تکلیف میکنی
حامی ریکی
حامی ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۴ ۲۷
خیلی خوب و منطقی و با استفاده از امار بهم ثابت کردی که کویادو خوب نیست
کلا همینطوری هستین
حامی مسی و ریکی
حامی مسی و ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۹ ۴۷
دوستان
هر چقدرم تو کلوب بروژ خوب باشه دیگه بازیکن قبل نمیشه
برگرده به بارسا هم افتش مشخص میشه
عرض هم کردم خدمتتون که 1 بازیکن نام ببرید که قرضی از بارسا رفته و برگشته !
کسی نیست واقعا!
عالی پارسا جان
مخصوصا سالیان اخیر
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۹ ۶
یعنی اگه بریتویت هم بازی نمی کرد حامی میگفت بهش فرصت نرسید بعدم کومان باید بین دمیر کویادو یکی انتخاب میکرد کویادو شکست خورد بعدم تو خبر ها اومده بود کویادو خودش خواهان رفتن بوده موثق بودن اخبار رو به میلت ربط نده
حامی ریکی
حامی ریکی (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۱۶ ۱۵
کویادو سه سال زحمت کشیده تا بیاد تیم اصلی چجوری روت میشه بگی خواهان رفتن بوده
دمیر 18 سالشه کویادو 21 سال
کویادو در حال حاضر از دمیر بهتره
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۳ ۰
برو اخبارو بخون خودش گفته خواهان قرضی بوده برا پیشرفت کور که نیستی چشماتو باز کن
@85arash2006
0:->یوسفن0:->
0:->یوسفن0:-> (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۳۱ ۱۰
اینارو
چرا هر مشکل بارسا رو تقصیر کومان میزارین
با چه اطلاعاتی متلب نتز میگویید
حامی مسی و ریکی
حامی مسی و ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۱ ۲۸
هر مشکلی که نه!
ولی رفتن کویادو و بازی ندادن به فیرپو تقصیر بنده و تورج نیست!
حامی ریکی
حامی ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۳ ۱۹
خب کی سرمربیه
کومان دمیر رو به کویادو ترجیح داد
فراتر‌‌از‌حلقوم‌تو‌حلق
فراتر‌‌از‌حلقوم‌تو‌حلق (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۸ ۰
امیدوارم تو این مدت این الماس درست خراش بخوره
بارساگاد
بارساگاد (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۸ ۵
فراتر از یک انالیز
کریستوبال مونوز
کریستوبال مونوز (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۹ ۳
هر چی بگم متهم به متعصب لاماسیا میشم
پس سکوت میکنم که این سکوت منطقی تره
حامی ریکی
حامی ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۷ ۲۹
واقعا این کومان فنا ابله هستن هر چی ما میگیم دیس میدن بعد میگیم چرا دیس میدید جواب نمیدن
هیچ وثت دلیل کنطقس واسه بازی ندادن به ریکی کونراد کویادو پیدا نخواهد شد
حامی ریکی
حامی ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۶ ۷
دلیل منظقی
اصلاح
тнє вєѕт мєѕѕι
тнє вєѕт мєѕѕι (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۲۱ ۸
اولا جو سایت رو متشنج نکن!
دو دستگی ایجاد نکن ما خیلی از حامی کومن مثله آرین بارسایی و منتقد کومن مثله تورج و کریستوبال خیلی منطقی و خوب نظرشونو میدن وگروه مقابل رو تحقیر نمیکنن!
من که جزو هیچ کدوم نیستم ولی!
با وجود اونهمه مهاجم توقع بازی زیاد دادن نبابد داشته باشی!
در مورد ریکی ریکی باید بیشتر بازی میکرد اما شما داری قضیه ریکی رو به همه تعنیم میدی
باد بگیر کینه و دشمنی بچه گانت رو قاطی بحث های جدی فوتبالی نکن !
رفتی سمت حامی اصلی که متفاوت باشی نگاها بت باشه با پستای عجیب و غریب در مورد اومتیتی و ..... هم شناخته شدی
عجیبه این حجم از تشنگی معروفیت
معروفیت به هر قیمتی حتی منفور بودن؟؟؟؟؟؟؟؟
حامی ریکی
حامی ریکی (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۵ ۱۴
خب هر چی در مورد ریکی و اشتباهات کومان میگم دیس میخورم یکی نمیاد توضیح بده چرا دیس
حامی ریکی
حامی ریکی (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۵ ۱۰
در ضمن من همه ی نظراتم رو از روی عقیده ام مینوسم نه بر اساس معروف شدن
در مورد امتیتی این پست رو گذاشتم و اواسط فصل هم معلوم میشه حرفم درست بوده یا نه
من به قرآن قسم فقط نظراتم رو مینوسم
الپیستولرو
الپیستولرو (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۲۱ ۲
کار خوبی کرد که رفت و اشتباه فصل قبل ریکی رو تکرار نکرد.
وگرنه به احتمال زیاد کومان باهاش لج میکرد برخورد فصل قبلش با ریکی رو اینبار با کویادو تکرار میکرد.
حامی ریکی
حامی ریکی (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۱ ۸
خب کومان خودشو اصلاح جزو وقایع طبیعی کره زمین که نیست آدمه
غیرت
غیرت (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۱ ۹
ولی ولی
اگه خوب بود زود تر شکوفا میشد
پیره ، دمیر بهتره :-


دیگه رفته موفق باشه و سال بعد تو بارسا بدرخشه
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام
عشق فقط یک کلام بارسلونا وسلام (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۷ ۹
من خیلی ازش خوشم نیومد
غیرت
غیرت (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۱ ۳
тнє вєѕт мєѕѕι
тнє вєѕт мєѕѕι (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۴ ۳
حالا همینا که به دمیر چیز میگن بخاطر کویادو
توی طول فصل که قطعا اینطوری میشه بازی بهش نمیرسه میان میگن کومن نابود گر کومن دمیر رو نابود کرد:/
نیمکت نشینی کویادو رو به بازی کردن تو سی ال و فیکس یه تیم دیگه ترجیح میدن!
انگار کویادو رفته از بین رفته دیگه تو بارسا نیس و گذشته بقیه بازیکنا رو به اون تعمیم میدن ! اگه میموند همه بازیا فیکس میشد!
(بنده نه کومن فن نه آنتی کومنم مخالف هر دو هستم باید میانه رو باشیم هم خوبی ببینیم هم بدی )
بارساے قهرماט✔
بارساے قهرماט✔ (دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰)
۱۴ ۷
این بازکین ۲۲ سالشه

کاپیتان تیم ب بارسلونا بوده

الان وقت بازی کردنشه الان وقت شکوفا کردنشه

نه دمیر !

دمیر خیلی خیلی وقت داره تا تجربه پیدا کنه و پیشرفت کنه

تاسف اوره
حامی ریکی
حامی ریکی (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۱۰ ۱۷
واقعا نمیدونم چجوری یه سال دیگه با کومان سر کنم
بارساے قهرماט✔
بارساے قهرماט✔ (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۱۰ ۳
کومان اسطوره ی باشگاه بارسلونا بوده این لحن زیاد مناسب نیست

اما این جمله درست بود

چگونه ۶ سال از تلف شدن عمر تمامی بازکینان و هوادارن بارسلونا میگذره با سرمربیان اخیر !

یاس۶۴۴۷
یاس۶۴۴۷ (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۶ ۹
عکس چرااینجوریه صورتش چرارنگین کمانی شده مثلادرخشش الماسه منظورتون
پارساجان خیلی زحمت کشیدی این همه بررسی کردی امانظربنده ارزش نداشت این همه خودت خسته کنی فقط یه جمله دروصفش کافیه یه بنجل به دردنخورهمین
حامی ریکی
حامی ریکی (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۳ ۶
بازی ها شو دیدی؟
بچه پایین کاتالونیا
بچه پایین کاتالونیا (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۵ ۱
بازیش ک خوبه ولی خوب شاید دمیر بهتربوده ک بهش ترجیحش دادن
حامی مسی و ریکی
حامی مسی و ریکی (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۲ ۸
شما که به دیونگ و پدری هم میگی بنجل!
بچه پایین کاتالونیا
بچه پایین کاتالونیا (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۱۰ ۳
این چه منطق چرتیه ک میگین دمیر چون ۱۸ سالشه باید واسته کویا و ۲۲ ساله بازی کنه...ترکدوم ک بهتر بودن همون باید بازی کنه ب سنش چی کار دارین اگ اینجوری حساب کنین ب خاطر سن و سال ب پدری ام نباید بازی میرسید و پویچ چون سنش بیشتره باید بیشتر بازی میکرد
سامی:/
سامی:/ (سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰)
۴ ۹
لعنت به باعث بانی رفتنش