بارسلونامنچسترسیتیمنچستر یونایتدلیورپولآرسنالچلسی
داغ تــرین هاکاربر ویژهمسابقه

روزی که مادر ژاوی برای ماندن او در بارسلونا با فن خال و گواردیولا جنگید!

کد خبر : 131459  |  زمان ارسال : یکشنبه 6 فروردین 1402
*این گزارش در سال 2019 در سایت مارکا منتشر شده اما برای تکمیل آن از رسانه های دیگر نیز استفاده شده

شاید باور این موضوع دشوار باشد اما زمانی که ژاوی 19 ساله بود در آستانه ترک باشگاه بارسلونا قرار داشت.

 

آنطور که ژاوی در گذشته فاش کرده است, لوئیس فن خال سرمربی سابق بارسلونا به ژاوی گفته بود جایگاهی در تیمش ندارد و باید به تیم جوانان برگردد.

 

 

در واقع پای گواردیولا در میان بود چرا که پپ بازیکن مهمی برای فن خال محسوب میشد و پس از بازگشت او از مصدومیت, فن خال دیگر به ژاوی نیازی نداشت.

 

ژاوی که در فصل 1998/99 در 14 بازی تیم اصلی به میدان رفته بود, بسیار تحسین میشد. او تنها 1 بار برای تیم دوم بارسلونا به میدان رفته بود.

 

با این حال ژاوی در مصاحبه ای در آن زمان گفت:

فن خال گفته جایی در تیم اصلی ندارم و من اینجا هستم تا بازی کنم. بازی برای تیم دوم بهتر از نیمکت نشینی یا نشستن روی سکو است و از بازی برای تیم دوم نمیترسم.

 

در آن زمان وقتی باشگاه میلان متوجه این اختلافات شد با توجه به علاقه شدیدی که مدیر این باشگاه ایتالیایی به ژاوی داشت یک پیشنهاد وسوسه کننده ارائه کرد:


یک خانه ویلایی +250 میلیون پزوتا (واحد پول قدیمی اسپانیا) + قراردادی 5 ساله + شغل برای پدرش  و البته دقایق بازی در تیم اصلی!

 

رد چنین پیشنهادی واقعا غیرممکن به نظر میرسد اما با این حال مادر ژاوی اجازه ترک بارسلونا را به او نداد!

 

پدر ژاوی راضی به انتقال شده بود اما ژاوی درباره رفتار مادرش بعدا توضیح داد:

اگر کسی از من بیشتر طرفدار بارسلونا باشد آن مادرم است. مادرم یکبار گفت " او شاید مجبور شود برای رشد جدا شود اما من نگذاشتم.  من شوهرم را تهدید کردم که طلاق میگیرم ".

 

 

 

البته متنی هم در رسانه دیگری به نقل از مادر ژاوی منتشر شده است:

در آن زمان او پپ را در مقابل خودش می دید... همیشه با خودم میگفتم هرچند سخت است اما او در بارسلونا موفق خواهد شد. من شوهرم را تهدید کردم (در صورت رفتن ژاوی از بارسلونا) از او طلاق خواهم گرفت.

این فنخال بیناموس کلا تو کار ریدن به بازیکن های مستعد هست ، امسال هم که اینطور با مسی سر لج برداشت
پسر ببین مادرش چقدر بارسا رو دوست داره که همچین پیشنهادی رو رد کرده
احسنت به تو زن
مثل عشق توتی به رم که تمام پیشنهاد های وسوسه انگیز رو رد کرد
نمیخام از ژاوی حمایت الکی کنم ولی واقعیت کمی ترسو هستش و برای همینم کمتر از جوونا استفاده میکنه در واقع به تجربه بازیکناش بیشتر اعتماد داره تا جوونا
این فن خال بیناموس کلا به نابود کردن اسطوره ها علاقه ویژه ای داشته 😂

اون از پیکه اینم از ژاوی
این صبر ژاوی و خانواده اش نشون میده بازیکن جوان برای بازی در بارسا باید صبور باشه نباش میشه دهها بازیکن که رفتن اسمی ازشون نیست اینکه مربی به بازیکن باتجربه تر و بهتر بازی بده در بارسا چیز غیر منتظره ای نیست اینجا دورتموند که نیست نصف بازیکنان ۱۶ ۱۷ سالشون باشه باید تیم نتیجه بگیره یعنی یعده تکلیفشان با خودشون مشخص نیست باند لاماسیا از اونطرف به گارسیا میگن بنجل به توره یک بازی هم نتونسته کادر قانع کنه میگن چرا یا شادی الارکون هم چیز خاصی نشون نداد بازی اول پدری گاوی مسی اینیستا یادتون بیاد
یه کوچولو رفتار فن خال آشنا نیست ؟! بزارید راهنمایی کنم توره و باربارا و آلارکون و شادی
آقای ژاوی که زخم خورده است چرا الان به توره بازی نمیده؟ او که دیگه باید این شرایط رو درک کنه پس ژاوی هم با فن خال اون زمان هیچ تفاوتی نداره
واقعا دستش دردنکنه
باعث شد بارسا ی هافبک،کاپیتان‌ و اسطوره فوق العاده داشته‌ باشه❤️
شیر زن ک میگن مادر ژاویه
از آدم های که خودخواه هستن و کسی رو نمی‌بینم متنفرم دوست دارم الان بدونم فنرخال باز هم همینو میگه امارش نصف ژاوی هم نیس گرچه هردو بارسایی بودن
دم مادرش گرم که گذاشت ما یک کاپیتان یا یک هافبک مهارنشدنی داشته باشیم
اصلا استفاده از آکادمی خیلی از نظر اقتصادی مقرون به‌صرفه ست...من خودم همیشه میگفتم بارسا باید دفاع چپ تاپ بخره....اما بالده واقعا داره تاپ میشه...اگر به جوونایی مثه پابلو توره هم بازی برسه واقعا می‌تونه برای سالها بی نیازمون کنه از خرید هافبک
ژاوی واقعا اسطوره ست برامون...چه زمانی که بازی میکرد چه الان که مربیه... امیدوارم سال آینده بتونیم تو اروپا هم نتیجه بگیریم ذهن منتقدا رو ببندیم
سر الکس فرگوسن در کتابش رهبری میگه که برای خرید یک بازیکن جوان باید سعی کرد مادر خانواده رو قانع کرد چون غالبا پدر ها در این مواقع سعی دارن از فرزندشون به نان و نوایی برسن ولی مادر ها به خصوص برای فرزندان پسرشون بهترین تصمیم رو برای چندین سال اینده فرزندشون میگیرن و هرگز به فکر منافع شخصی خودشون نیستن و به همین دلیل فرزند حرف شنوی بالایی از اونها داره و در نتیجه مادر حرف اخر رو میزنه.
بابای نیمار هم تو مستندش گفت که ازش خواهش کردم از حاشیه امن خودش(بارسلونا) خارج نشه ولی اون چیز دیگه ای میخاست
چه الماسی رو از دست داده بودیم میلان قبلا مدیریتش عالی بود از اول هم تیکی تاکاش عالی بود چه بازیکن چه سرمربی
مهمانکاربر مهمان@Guest
تلگرام بارسانیوز
از اینکه بارسا نیوز را انتخاب کردید متشکریم. به نظر می‌رسد شما از یک مسدود کننده تبلیغات استفاده می‌کنید.
تبلیغات به ادامه فعالیت و ارائه خدمات باکیفیت و اخبار بروز کمک می‌کند.
لطفاً مسدود کننده تبلیغ را غیرفعال کنید و از اخبار بروز سایت لذت ببرید.