داغ ترین ها : بارسلونا , نقل و انتقالات بارسلونا , لیونل مسی پاری سن ژرمن , اخبار بارسلونا , رئال مادرید 0-4 بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

1

بارسلونا بزرگترین کارخانه ی تولید بازیکن جهان

بارسلونا بزرگترین کارخانه ی تولید بازیکن جهان
ما در شبکه های اجتماعی :
کد خبر : 29786  |   زمان ارسال : یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳  |   نویسنده : ایمان  |  

 آکادمی بارسلونا از نظر تولید و پرورش بازیکنان تاپ در اروپا خارق‌العاده عمل کرده. ۴۳ بازیکن تولید لاماسیا اکنون در فوتبال اروپا در یکی از پنج لیگ معتبر حضور دارند.

 

به گزارش سایت رسمی کانون مربیان فوتبال ایران (ifca.ir)، در حال حاضر در بین پنج لیگ بر‌تر اروپا، ۴۳ بازیکن حضور دارند که محصول آکادمی بارسلونا هستند. به این ترتیب این آکادمی از نظر آماری در اروپا بهترین عملکرد را دارد و در صدر جدول قرار گرفته است. در ترکیب کنونی بارسلونا ۱۳ بازیکن از جمله مسی و اینیستا پرورش یافته خود باشگاه هستند. ۳۰ بازیکن نیز در باشگاه‌های دیگر اروپایی انگلیس، اسپانیا، آلمان، فرانسه و ایتالیا توپ می‌زنند. بازیکنانی نظیر: تیاگو آلکانترا در بایرن‌مونیخ، مایکل آرتتا در آرسنال و دلوفئو که به صورت قرضی در سویا بازی می‌کند.

 


در تحقیق به عمل آمده از سوی موسسه مطالعاتی CIES، مشخص شده بازیکنان ۱۵ تا ۲۱ ساله که سه سال را در آکادمی بارسا گذرانده‌اند، این شانس را داشته‌اند که به تیم اصلی راه یابند یا در‌‌نهایت توانسته‌اند در یکی از باشگاه‌های پنج لیگ معتبر اروپایی، فوتبال خود را ادامه بدهند. این نتایج نشان می‌دهد که امکانات و تجهیزات فوق‌العاده بارسلونا در مجموعه آکادمی این باشگاه، چه محصول غنی را از نظر کیفیت و کمیت ارائه می‌کند.

 


منچستریونایتد که روزگاری با به نمایش گذاشتن گروه کلاس ۹۲ توانست قدرتش را در این زمینه به رخ بکشد، اکنون در جایگاه دوم قرار دارد. یونایتد صاحب ۳۶ بازیکن است که اکنون در لیگ‌های معتبر اروپایی فوتبال بازی می‌کنند. در این لیست، ۱۲ بازیکن پرورش یافته در آکادمی یونایتد اکنون در تیم اصلی حاضر هستند و ۲۴ بازیکن همانند، پوگبا، اوشی و شاوکراس در سایر تیم‌های حاضر در پنج لیگ معتبر توپ می‌زنند.

 


در رده ‌بعدی رئال‌مادرید قرار داد که از نظر پرورش بازیکنان محصول آکادمی با ۳۴ فوتبالیست، در جایگاه سوم است. البته رئالی‌ها همیشه نشان داده‌اند که به بازیکنان پرورش یافته خود کمتر توجه دارند و آمار‌ها نیز همین موضوع را به اثبات می‌رساند. چرا که در ترکیب کنونی رئال، فقط هشت بازیکن محصول آکادمی حاضر هستند و ۲۶ بازیکن مطرح در اروپا شاغل هستند که کار خود را از رئال اغاز کرده‌اند اما در ‌‌نهایت در تیم دیگری به فوتبال خود ادامه داده‌اند.

 


در رتبه‌های بعدی، لیون و پاری‌سن ژرمن با ۳۳ و ۲۷ بازیکن قرار دارند و آرسنال نیز علی‌رغم سیستم مبتنی بر جوانان، با ۲۲ بازیکن در جایگاه نهم قرار دارد. تیم‌های متمول و ثروتمندی مانند چلسی و منچسترسیتی نیز با ۱۲ بازیکن، در جایگاه چهل و پنجم قرار دارند. البته هر دو غول انگلیسی به تازگی سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی در این بخش انجام داده‌اند.

 


نکته جالب توجه اینکه علی‌رغم حضور بازیکنان جوانی مانند منیر الحدادی و ساندرو رامیرز که توانسته‌اند جایی در تیم اصلی بارسا برای خود پیدا کنند، طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط موسسه CIESطی سالهای اخیر حضور بازیکنان جوان در تیم‌های اصلی سخت و سخت‌تر شده و آن‌ها کمتر این شانس را داشته‌اند که در تیم اصلی خودنمایی کنند. طبق ادعای این موسسه، در باشگاه‌های بر‌تر اروپایی به دلیل وجود رقابت سخت و فشرده برای قرار گرفتن در ترکیب، بازیکنان جوان محصول اکادمی کمتر این فرصت را داشته‌اند که با درخشش، خود را به تیم اصلی تحمیل کنند و به نظر نمی‌رسد این شرایط تغییر کند.

 


کشور فرانسه از این نظر بهترین عملکرد را دارد. نسبت بازیکنان محصول آکادمی به بازیکنان خارج از آکادمی در تیم اصلی، در این کشور ۲۴. ۶ است که بهترین آمار در بین لیگ‌های معتبر اروپایی است، این آمار در لالیگا ۲۲. ۴ است، در آلمان ۱۶. ۴ و در انگلیس نسبت به سایر کشور‌ها در پایین‌ترین حد خود قرار دارد: ۱۳. ۹ درصد.

 


بازیکنان محصول آکادمی یا بازیکنان بومی باشگاه

 


در معیار تحقیق صورت گرفته توسط موسسه CIES، به بازیکنی محصول آکادمی گفته می‌شود که بین سنین ۱۵ تا ۲۱ سالگی، سه سال در باشگاهی حضور داشته؛ به این ترتیب به طور مثال، وین رونی و کریس رونالدو هم در لیست یونایتد قرار می‌گیرند و هم در لیست باشگاه قبلی‌شان، یعنی اورتون و اسپورتینگ لیسبون.


منظور از سایر تیم‌ها نیز حضور در یکی از باشگاه‌ها در ۵ لیگ معتبر اروپا است.


بارسلونا: ۴۳ بازیکن


۱۳ بازیکن در تیم اصلی: رافینیا، بارترا، بوسکتس، الحدادی، ژاوی، اینیستا، ماسیپ، مسی، مونتویا، سرخی روبرتو، پیکه، رامیرز، پدرو


۳۰ بازیکن در سایر تیم‌ها: آرتتا، ادو کمپابادال، تیاگو آلکانترا، پپه رینا، یاگو فالکو، اویر الازبل، روبن روکینا، یوردی خومیترا، خوزه مانوئل کاسادو، رائول بائنا، تیاگو موتا، روبرتو تراسهوراس، آندره فونتس، کارلس پلاناس، سرخی گومز، سرخی گارسیا، کوئنسا، لانزاروتی، مونتانس، ویکتور سانچز، دلوفئو، فرناندو ناوارو، بویان کرکیچ، مارک مونیسا، روبن ایوان مارتینز، یوردی گومز، اوریل رومئو، جیووانی و جاناتان دوس سانتوس، خاوی اسپینوزامنچستریونایتد: ۳۶ بازیکن


۱۲ بازیکن در تیم اصلی: رونی، اونز، بلکت، آموس، رافائل داسیلوا، فلچر، عدنان یانوزای، سم جانستون، لینگارد، مک نیر، تام تورپ، جیمز ویلسون


۲۴ بازیکن در سایر تیم‌ها: دنی ولبک، کایرن ریچاردسون، تام کلورلی، تامی هیتن، دیوید جونز، مایکل کین، فریزر کمپل، فرایرز، دارن گیبسون، جرارد پیکه، رابرت زیلر، رابی بردی، جیمز چستر، پل مک‌شین، پل پوگبا، دنی درینک وا‌تر، مت جیمز، دنی سیمپسون، کریستیانو رونالدو، فیل باردسلی، رایان شاوکراس، وس براون، جان اوشی، راول موریسون

 رئال مادرید: ۳۴ بازیکن


۸ بازیکن در تیم اصلی: آربلوئا، کارواخال، ناچو فرناندز، ایکر کاسیاس، دیگو یورنته، آلوارو مبدران، پاچکو، مارسلو ویرا


۲۶ بازیکن در سایر تیم‌ها: مارکوس آلونسو، بورخا والرو، خوان فران، میگل نیتو، آدریان گونزالز، پدرو موسکوئرا، مانو هررا، پابلو سارابیا، خوان کارلوس، آلوارو موراتا، ویکتور پرز، می‌گل تورس، خوان ماتا، آلبرتو بوئنو، لوری سانابریا، خوزه رودریگوئز، آلکس فرناندز، فرانسیسکو کاسیا، خوزه کایخون، لوکاس واسکوئز، استبان گرانرو، می‌گل کورونا، روبرتو سولدادو، دنی پارخو، ادگار مندز، دنیس چریشف


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
دلنیا
دلنیا (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۲۹ ۸
همه که بارسا نمیشن.
به افتخار باشگاه بارسونا،بازیکنان و هوادارن
شاهزاده نیوکمپ
شاهزاده نیوکمپ (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۱۹ ۰
بارسا که مث این باشگاه آشغالیا نیس ک استعداد دزدی کنه...خودش پرورش میده
نیمار جووووون
نیمار جووووون (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۵ ۰
ایول.... پرچم بالاست...
مهسا(Just Leo)
مهسا(Just Leo) (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۵ ۲
زنده باد بارسلوناااااا
برنالئو
برنالئو (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۶ ۴
جان دریا این قد زیاد شکل نزارین ... هم سرعت loding صفحات پایین میاد هم چشم رو اذیت میکنه ...

یه بار دیدی اینجوری شدیما :
مهسا(Just Leo)
مهسا(Just Leo) (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۴ ۱
چشم دریا.
برنالئو
برنالئو (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۲ ۱
چشمت بی بلا
برنالئو
برنالئو (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۶ ۲
آژاکس محوه .. انتظار نداشتم از آژاکس هم بهتر باشیمما فوق العاده ایم
سید رضا
سید رضا (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۳ ۱
دنی درینک واتر=دنی اب بنوش
علی دوروشی
علی دوروشی (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۳ ۰
بچه ها برین تو ساین ورزش 11 به بارسلونا رای بدین!
http://www.varzesh11.co
پویول مقدس 5 (اشکان)
پویول مقدس 5 (اشکان) (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۱ ۰
همین الان رای دادم.
فعلا بارسا از همه جلوتره.
سید رضا
سید رضا (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۶ ۰
با شنیدن این اسم به طرز عجیبی خندم گرفت دنی درینک واتر
شاهزاده نیوکمپ
شاهزاده نیوکمپ (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۸ ۰
الان شما گفدی خندم گرفت
پویول مقدس 5 (اشکان)
پویول مقدس 5 (اشکان) (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۳ ۰
فکر کنم بخاطر همین موضوع همش تو مدرسه گیرش میاوردن.
به نکته ظریفی اشاره کردی
(یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۱۶ ۱
به امید هتریک مسی تو بازی امشب ولی اگه انریکه امشبم مسی رو عقب بکشه خودم میکشمش
علیرضا
علیرضا (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۱ ۰
این لیست برای رئال غلطه
خسه رو نذاشته
لاماسیا
لاماسیا (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۱ ۰
تازه ویکتور والدز رو هم نذاشته.
عشق است بارسلونا
عشق است بارسلونا (یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳)
۰ ۰
عشق است لاماسیا.
نصف استعداد های جهان فوتبال رو تولید کرده تا حالا