داغ ترین ها : بارسلونا , نقل و انتقالات بارسلونا , لیونل مسی پاری سن ژرمن , اخبار بارسلونا , رئال مادرید 0-4 بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

2

چرا توران قطعه گمشده پازل بارسا نیست؟

چرا توران قطعه گمشده پازل بارسا نیست؟
ما در شبکه های اجتماعی :
کد خبر : 36786  |   زمان ارسال : پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴  |   نویسنده : محمدرضا  |  

بازیکن جنگنده اتلتیکو مادرید در آستانه پیوستن به بارسلونا قرارد دارد، اما سبک بازی، انضباط داخل زمین، سن و آمار او در سال های گذشته، همگی از مواردی هستند که کفه عدم موفقیت او در بارسا را سنگین تر از امکان موفقیت او در این تیم کاتالان می کنند.

 

در روزهای گذشته، شایعات پیوستن آردا توران به بارسلونا به شدت شکل جدی تری را به خود گرفته است و این گونه به نظر می رسد که مقصد بعدی هافبک سخت کوش تیم ملی ترکیه جایی جز نیوکمپ نخواهد بود. خود توران اما چندین روز پیش با توئیت کردن درباره شایعات پیرامونش، این گونه درباره وضعیت فعلی اش توضیح داد:


تمام شایعات پیرامونم درست نیستند. مدیر برنامه هایم در حال مذاکره با 3 یا 4 باشگاه متفاوت است. اگر معامله ای سر بگیرد، خودم اعلام خواهم کرد.

 

گفته می شود که بارتومئو - رییس فعلی بارسا و یکی از کاندیداهای ریاست بارسلونا در دور بعدی انتخابات این باشگاه - قراردادی پنهانی را با این بازیکن منعقد کرده است، بدین شرح که اگر او در انتخابات بعدی باشگاه مجدداً به ریاست برسد، آردا توران را به طور رسمی جذب خواهد کرد.در شرایط فعلی اما سوال اصلی این است: آیا آردا توران جوابگوی نیاز بارسا به هافبک مورد نظر خود در خط میانی خواهد بود؟


در حالی که به نظر می رسد بارسلونا به دنبال جذب هافبکی به جنگندگی هافبک ترک تبار اتلتیکو می باشد، توران یقیناً از لحاظ مالی گزینه به صرفه تری برای باشگاه کاتالونیایی می باشد. اگر قیمت آردا توران را با پل پوگبا - دیگر هافبک مد نظر بارسلونا برای این پست - مقایسه کنیم،اختلاف قیمت این دو بازیکن نسبتی "نصف - دو برابر" را خواهد داشت. اتلتیکو قیمت بند جدایی توران را 41 میلیون یورو اعلام کرده است، در حالی که همین دیروز اخباری از رد شدن پیشنهاد 80 میلیون یورویی آبی و اناری پوشان برای جذب پوگبا به گوش رسید.

 


اگر از بحث های مالی بگذریم، آردا تورانِ 28 ساله را به واقع نمی توان مهره ای هماهنگ با ترکیب فعلی بارسا به حساب آورد. در وهله اول، آمار او در مقایسه با معاصرانش به طرز چشم گیری پایین است. رکورد گلزنی آردا توران در اتلتیکو مادرید را در بهترین حالت، 'بسیار غیر دلچسب' می توان توصیف کرد.او در مدت 4 فصل حضور در این تیم تنها موفق به زدن 13 گل در 127 بازی در لالیگا شده است. حتی در زمینه پاس گل نیز آمار پیشرفت خاصی را نشان نمی دهد. 18 پاس گل، تمام سهم او از این 127 بازی بوده است.

 


در بازه زمانی مشابهی، برای نمونه، ایوان راکیتیچ موفق به زدن 34 گل و دادن 42 پاس گل شده است. این تفاوتی است که در صورت پیوستن آردا توران به بارسلونا، از او انتظار به انجام دادن آن می رود، تفاوتی که تا بدین لحظه از حدود توانایی های او خارج بوده است.


ظم و آرامش در بازی، مقوله قابل بحث دیگری درباره آردا توران به شمار می رود. دریافت 32 کارت زرد در 4 فصل آمار بدی از لحاظ انضباطی به شمار می رود و در صورتی که جهت پوشش این نقیصه از جنگندگی وی بکاهیم، نصف توانایی های او را از دست رفته خواهیم داد. به هر حال پرتاب لنگه کفش به سوی کمک داور، راه مناسبی برای نشان دادن عصبانیت به شمار نمی رود!

 


با این وجود، دیگو سیمئونه از این روی بازی او لذت می برد و واضح است که آردا توران را باید یکی از ارکان موفقیت اتلتیکو در سال های جاری بدانیم. اما مسئله اساسی در اینجاست که نحوه بازی بارسا، مدلی کاملاً متفاوت نسبت به اتلتیکو می باشد و از جنبه های بسیاری، حالت و شکل بازی آردا در طبیعت فوتبال بارسلونا، غیرموثر و ناهماهنگ به چشم خواهد آمد.

 


او قادر به کنترل و حمل توپ در موقعیت های متفاوت است و ترسی از تکل زدن ندارد، اما عناصر بیشتری برای موفقیت او در تیم تحت هدایت لوییز انریکه مورد نیاز خواهد بود. توران توجه زیادی را در سال های اخیر به خود جلب کرده است،اما بخش قابل توجهی از آن را باید به هماهنگ بودن دقیق سبک بازی او به سبک مورد علاقه سیمئونه دانست. او فوتبالی درگیرانه را ارائه می دهد، بارها با بازیکنان تیم حریف چهره به چهره می شود و برتری روانی ایجاد می کند.

 


اگر چه این امر شاید به مذاق هوادارانی که مشتاق دیدن او در نیوکمپ هستند خوش نیاید، اما شانس زیادی برای مفید واقع شدن این سبک بازی در بارسلونا وجود ندارد. توانایی های او در تیمی همانند چلسی به مراتب بسیار مفیدتر جواب خواهند داد.

 


نکته دیگر قابل ذکر در مورد توران را می توان در عدم عملکرد مثبت او در بازی هایی خاص دانست، امری که جوزف والکر درباره آن می گوید: "او اغلب به این متهم می شود که بیش از حد مجاز به کناره های زمین متمایل می شود، تا جایی که سیمئونه نیز به این نکته اشاره کرده است. تصمیم سرمربی اتلتیکو برای تعویض او در 19 بازی از 28 بازی که وی در فصل گذشته لالیگا به بازی گرفته شد نیز شاهدی بر این مدعاست. این امر معمولاً زمانی اتفاق می افتاد که شرایط بازی برای اتلتیکو به درستی در حال پیش رفتن نبوده است."

 


در شرایط فعلی، پل پوگبا گزینه بسیار گران تری برای بارسا به حساب می آید، اما حداقل نمی توان او را به متمایل شدن بیش از اندازه به کناره های زمین متهم کرد. همچنین در 22 سالگی، او ظرفیت بسیار عظیمی برای پیشرفت کردن و بهبود سطح بازی اش دارد. از سویی دیگر، او در آینده ارزش بسیار بیشتری را در مقایسه با آردا تورانِ 28 ساله خواهد داشت.

 

به قلم ((Jason Pettigrove)) برای وبسایت ((bleacherreport))

ترجمه توسط : طرفداری


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
کــــــاوه
کــــــاوه (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۲
خو چون پیدا شد لابد
الماسG
الماسG (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۱
بچه ها جواب این و ندین!!
کــــــاوه
کــــــاوه (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۰
جواب ندیم پرو تر میشه
من از همه خواهش میکنم جواب این آدم مزخرفو بدن
الماسG
الماسG (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۲ ۰
کاوه الان مسدود میشه جواب بدیم این که شعور نداره فحش بد ....!!
امپراطورترين
امپراطورترين (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۲ ۱
جواب ندیم دلمون میترکه...اخه
سامی سونامی
سامی سونامی (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۴ ۱
نمیدونم بخدا واسه بارسا مفید باشه یا نه
خود انریکه میخادش پس حرفی توش نیست
ولی ب نظر من آردا واسه اتلتیکو و چلسی بیشتر بکار میاد
 King Leo . 10 ( آرین )
King Leo . 10 ( آرین ) (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۰
بچه ها کسی ادرس اصلی رئال نیوز و داره
وقتی تو اینترنت میزنم چند تا رئال نیوز میاد کدوم اصلی ؟؟
لیونل بزرگ "امیر مسعود"
لیونل بزرگ "امیر مسعود" (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۳ ۰
real-madrid.ir فک کنم
سامی سونامی
سامی سونامی (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۱
http://www.real-news.ir/
لیونل بزرگ "امیر مسعود"
لیونل بزرگ "امیر مسعود" (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۲ ۱
real-news.ir میتونه باشه
 King Leo . 10 ( آرین )
King Leo . 10 ( آرین ) (پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴)
۱ ۰
یه روز قرار بذاریم بریم حال این ها رو بگیریم
محسن باقری
محسن باقری (جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴)
۲ ۰
مقاله خوبی برای شناخت این بازیکن بود . به نظر من هم این بازیکن به درد بارسا نمیخوره و اساسا فکر میکنم بارسلونا این روزها سوژه خوبی برای بازارگرمی بازیکنها باشه .