داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

1

مصاحبه جذاب لاپورتا : ماجرای خرید رونالدینیو و اتوئو ( بخش دوم )

خوان لاپورتا - رئیس سابق بارسلونا
ما در شبکه های اجتماعی :
خوان لاپورتا - رئیس سابق بارسلونا
کد خبر : 94608  |   زمان ارسال : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸  |   نویسنده : ایمان  |  
این مصاحبه در چند بخش منتشر میشود . از قسمت مطالب مرتبط بقیه قسمت ها را بخوانید !

اختصاصی بارسا نیوز - سایت بارسابوز اقدام به مصاحبه ای با خوان لاپورتا رئیس سابق بارسلونا کرده است . مصاحبه کننده میگوید اگرچه لاپورتا یک تاجر موفق و یک میلیونر است اما او در مصاحبه بسیار متواضع بود اما به هر صورت آنها برای انجام مصاحبه خوش شانس بودند .

 

لاپورتا در سال 2003 رئیس بارسلونا شد و آن زمان 41 ساله بود . اگر به یاد ندارید بارسلونا در حال تجربه یکی از تاریک ترین دوران خود بود و به سختی به جام یوفا صعود کرد . همچنین باشگاه مشکلات شدید مالی داشت و نمیتوانست هزینه زیادی در نقل و انتقالات انجام دهد .

 

یوهان کرایف یکی از نزدیک ترین دوستان لاپورتا بود و به او توصیه کرد رونالد کومان یا گاس هیدینگ را به عنوان مربی جدید انتخاب کند اما بارسلونا پول کافی برای دادن حقوق به آنها را نداشت و به همین دلیل لاپورتا اقدام به انتخاب فرانک رایکارد کرد .

 

بارسلونا همچنین نتوانست با دیوید بکهام قرارداد امضا کند اما موفق شد رونالدینیو را خریداری نماید . بکهام هافبک انگلیسی از وعده های انتخاباتی لاپورتا بود و هرگز شاید بدون چنین وعده ای برنده نمیشد .

 

لاپورتا در این خصوص گفت :

من درباره حادثه پرتاب کفش به دیوید بکهام توسط مربی اش فرگوسن شنیدم و بنابراین میخواستم بدانم منچستر یونایتد قصد فروش او را دارد . قدم بعدی رسیدن به یک توافق بود و آن کار آسانی بود . با این حال یک توافق محرمانه داشتیم که نباید دو طرف درباره مذاکرات حرفی میزدند .

 

پرتاب کفش به دیوید بکهام توسط فرگوسن

 

فردای آن روز در یک کنفرانس مطبوعاتی وقتی روزنامه نگاری از من درباره انتقال بکهام سوال کرد من آن را تایید کردم . این اشتباه من بود زیرا این اتفاق قبل از صحبت با ایجنت افتاد . من با ساندرو ( راسل ) به نیس سفر کردم و ما با ایجنت بکهام صحبت کردیم . آنها آن زمان به ما گفتند که رئال مادرید هم او را میخواهد و ما فکر کردیم که آنها این حرف را برای افزایش قیمت میزنند .

 

ما با ایجنت های بکهام ملاقات کردیم و از بارسلونا برای او سوغاتی و تصاویری از بناهای تاریخی بردیم تا او احساس راحتی کند . با این حال او کاملا با رئال مادرید بود .

 

بارسلونا پس از شکست در خرید بکهام در یکی از درخشان ترین انتقال های تاریخ خود اقدام به خرید رونالدینیو کرد . خوان لاپورتا لطفا دراینباره نیز بگویید :

خوشبختانه او برای ما بود , رونالدینیو برای رئال مادرید زشت بود ( با خنده ) . بنابراین وقتی ما میخواستیم با او قرارداد امضا کنیم مادرید تلاشی برای متوقف کردن ما انجام نداد .

رونالدینیو بارسلونا

 

مشکل برای آوردن اتوئو

ساموئل اتوئو یکی از بهترین خریدهای تاریخ باشگاه بوده است . با اینحال خرید او کار آسانی نبود زیرا او بازیکن رئال بود و مادرید نمیخواست به رقیب خود بازیکن بفروشد .

 

لاپورتا درباره اتوئو گفت :

ساموئل میخواست به بارسلونا بیاید اما حق اقتصادی او 50 درصد برای مایورکا و 50 درصد برای رئال مادرید بود . در اولین جلسه همه نشستیم و روسای مایورکا و رئال مادرید و من آنجا بودیم .

 

اولین پیشنهاد من 15 میلیون یورو بود که رئیس مایورکا از قبل موافقت کرده بود . رئیس مایورکا آن زمان فکر میکرد که رئال نیز موافق پیشنهاد است ( به خاطر قانون سهمیه بازیکنان خارجی ) . فلورنتینو پاسخ داد " مایورکا نمیفروشد " . بنابراین من پیشنهاد به 20 میلیون افزایش دادم . با این حال فلورنتینو دوباره گفت " مایورکا نمیفروشد " و حتی قول داد اگر زیاد فشار بیاورم او تمام تلاش خود را برای آسیب به بارسلونا انجام میدهد .

 

پس از این ماجرا اتوئو با من به صورت تلفنی تماس گرفت . او گفت " من میدانم چه اتفاقی افتاده و بسیار عصبانی هستم . فردا من در رسانه ها درباره تمام پول های سیاهی که مایورکا به من پرداخت کرده میگویم " . من از اتوئو خواستم چنین کاری انجام ندهد .

 

ساموئل اتوئو بارسلونا

 

چه شد اتوئو آمد ؟

عصبر قبل از پرواز به چین برای مسابقات تابستانی من با یکی از اعضای جدید هیئت مدیره مایورکا دیدار کردم و او من به گفت که مایورکا این پیشنهاد را رد کرد زیرا اعضای قدیمی طرفدار رئال مادرید بودند . اما اکنون اکثر اعضا از بارسلونا حمایت میکنند و اگر پیشنهاد 23 میلیون یورویی ارائه دهید پذیرفته میشود . همچنین گفت که آنها به رئال نیز برای فروش فشار می آورند .

 

سپس من با اتوئو قبل از سفر به چین صحبت کردم و از طریق فکس پیشنهاد را فرستادم . فلورنتینو دوباره عصبانی شد اما من گفتم که به این مهاجم نیاز داریم و اتوئو خواهد آمد و مادرید از این انتقال پول زیادی کسب خواهد کرد .

 

در قرارداد بین مایورکا و مادرید نوشته شده بود که اگر مایورکا پیشنهادی را برای اتوئو قبول کند رئال 9 روز فرصت برای بررسی و پاسخ دارد . وقتی به بارسلونا برگشتیم منتظر پاسخ " نه " مایورکا بودیم اما فلورنتینو به من زنگ زد و گفت " تو اینو گرفتی " .

 

اتوئو فوق العاده بود و از اینکه من او را به اینجا آوردم خدا را شکر کرد . هرگلی که ساموئل زد او در میادین استاید و به من سلام کرد . ما آن موقع 90 کارمند داشتیم که همه به ساختار مدیریتی احترام میگذارشتند و هرکسی چیزی میخواست پیش مسئول مربوطه میرفت . ساموئل چطور ؟ساموئل همیشه مستقیما پیش من می آمد .

 

بخش بعدی این مصاحبه واقعا خواندنی به زودی


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
دمبله کوتینیو2
دمبله کوتینیو2 (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۱۴ ۲
عجب داستان های جالبی
شریف
شریف (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۲۶ ۶
باید برگردی و پوزه ی اون بارتومئوی خائنو به خاک بمالی با عملکرد فوق العادت
.
.
درود بر لاپورتای کبیر
.
.
لعنت بر بارتومئو و والورده و .....
.
.
رضا-عاشق بارسا
رضا-عاشق بارسا (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۲۱ ۶
دوستان کم سن و سالتر یادشون نیست
نونیز و گاسپارت تیم رو ته سیاه چال برده بودن
تیم فاجعه بازی میکرد.دقیقا همین که تو متن گفت شده.تیم برای کسب سهمیه اونهم یوفا میجنگید
دقیقا یادمه شایعه بکهام رو
ولی چقدر خوب شد که رونالدینیهو رو خرید
واقعا لاپورتا عالی بود
در عین خرید چندین مهره خوب ولی بخاطر اینکه یک کاتالان تمام عیار بود ، تاکید ویژه ای رو لاماسیا داشت که نتیجه ش هم شدن امثال مسی ، ژاوی ، اینیستا و . . .

امیدوارم توی این انتخابات شرکت کنه
جان
جان (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۲۰ ۱
واقعا دمت گرم ک رونالدینیو رو خریدی و همین باعث شد طرفداربارساشم
عارف10
عارف10 (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۱۲ ۲
هعی روزگار

یادش بخیر...
خوان لاپورتا
خوان لاپورتا (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۱۲ ۵
تا قبل از لاپورتا
بارسلونا یه تیم سطح دو اروپا بود یه تیم در حد اتلتیکو مادرید الان
حسین
حسین (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۱۵ ۲
ایمان جان دستت درد نکنه بابت جمع این مصاحبه
چی گفتند رونالدینیو زشته
از نظر انسانی بگم: نه دین نه قوم نه مذهب نه نژاد نه ایل طائفه هیچ کدام ارزش نداره مگر به انسانیت همینطور که در قران هم امده
از نظر فونبالی هم بگیم: رونالدینیو محبوب خیلی از تماشا چیا بود حتی تماشاگران رئال تشویقش کردن عشقی شاعر
دم چرخ فلک روزگار بارسا گرم که چه بازیکنانه بی نظیری اورد
حسین
حسین (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۶ ۳
روزگار چه زود گذره منم یک دهم موی سفیدی لاپورتا رو دارم تو این سن هییی هییی تنه نندازین به من میدونم چی میخواین بگین اما حاجی ما نسل سوخته ایم اثرات حرص جوشه زندگیه~
شیر
شیر (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۹ ۱۵
یادمه کله نیوکمپ با برگردون ریوالدو از شادی منفجر شدن چون سهمیه لیگ قهرمانان گرفته بودیم ..بهر حال لاپورتا ...راسل ..و بارتومعو ...یک تیم قوی بودن که مدیریتشون ب شکل کلی اوضاع بارسا رو دگرگون کرد ..دست همشونم درد نکنه ..و البته هر کدوم نقاط ضعفی هم داشتن ..ولی ب شکل کلی کارشون اوکی بود ..اتوعویی که با اینهمه سختی بدست اوردید و خودتم میگی بعد هر گل ب من سلام میداد .چرا با بی معرفتی اون رو از دست دادید ..اتوعو در مصاحبه دیروزشم باز شدیدا از رفتار های پپ انتقاد میکرد ..و این اتفاق برای یحیی توره هم افتاد ..البته پپ هم جوان بود در مربیگری
فورسا بارسا ویوا بارسا
فورسا بارسا ویوا بارسا (چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸)
۲ ۰
من که تو 2003 موز بودم و فقط کلیپ دیدم تا 2010
باعث و بانی اینکه ما از بازی مسی لذت ببریم تو هستی . درود بر تو ای مرد
جدیدترین ها
دوشان تادیچ : از علاقه بارسا به خودم تعجب نکرده ام ! بارتومئو : به تجزیه و تحلیل خودمان درباره مسائل باشگاه در فضای مجازی ادامه خواهیم داد / امیداورم این آخرین امضای ما در این فصل باشد ! آبیدال : بعد از صحبت های اخیرم چیز های زیادی یاد گرفته ام / بریتویت بازیکن سرعتی و قوی است بریتویت : در اولین لحظه درباره علاقه باشگاه به خودم شگفت زده شدم / درباره وظایفم دربارسا مطالعه کرده ام گتوزو : اکنون به بالوتلی فکر میکنم نه به مسی / کولیبالی به بازی های پیش رو نخواهد رسید نگاهی به آخرین وضعیت ریکاوری لوئیس سوارز کولیبالی بازی با بارسلونا را از دست داد ریوالدو : دلیل امضای قرارداد با بازیکنی مثل بریتویت را نمیفهمم ! عکسی از بریتویت که ممکن است هواداران بارسا را ناراحت کند اولین صحبت های بریتویت بعد از پیوستن به بارسلونا : بسیار هیجان زده هستم و نمی توانم بیشتر از این منتظر بمانم بارسلونا به سه دلیل بریتویت را جذب کرد گزارش : آکیمه همچنان زیر نظر ستین ادامه میدهد
مشاهده موارد بیشتر...