داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا , آینده مسی , رونالد کومان

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

اطلاعیه : از هرگونه بحث های سیاسی، قومی و مذهبی خودداری نمایید.
1

تاکتیک های بایرن هانسی فیلیک . مقدمه و قسمت اول

تاکتیک های بایرن هانسی فیلیک . مقدمه و قسمت اول
زمان ارسال : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹  |   تعداد بازدید : 163
پس از اخراج نیکو کواچ از سرمربی گری باواریایی ها دستیار او هانسی فیلیک جایگزین موقت این سرمربی اعلام شد . پس از مشاهده بهبود روند تیم بایرن زیر نظر فیلیک ، قرارداد وی تاسال ۲۰۲۳ تمدید شد .
تیم بایرن زیر نظر کواچ ۲.۶۷ گل در هر بازی به ثمر رسانده بود و پس از آمدن فیلیک این عدد به میانگین ۳.۱۹ گل در هر بازی ارتقا یافت ؛ همچنین گلهای دریافتی بایرن از میانگین ۱.۴۸ به ۰.۸۵ در هر بازی کاهش بافت تا این سرمربی اهمیت نقش فنی و تاکتیکی را به خوبی آشکار سازد. در چندین مطلب آینده قصد داریم تا تاکتیک های اصلی بایرن را بررسی کنیم

سیستم بازی و ترکیب اولیه
بایرن معمولا با چینش۴۲۳۱ کار میکند که در عکس ۱ لاین آپ (ترکیب اولیه ) این تیم مقابل چلسی در لیگ قهرمانان قابل مشاهده است که تیم اصلی فیلیک نیز محسوب میشود .
در خط دفاعی آنها جروم بواتنگ و داوید آلابا به عنوان دفاع وسط و آلفونسو دیویس به همراه بنجامین پاوارد در کناره ها حضور دارند ( پاوارد به بازی مقابل بارسلونا نخواهد رسید) . کمی جلوتر دو هافبک محور اصلی تیم را تشکیل میدهند که معمولا شاهد حضور آلکانترا و کیمیچ در این خط هستیم ، گورتزگا دیگر بازیکنی است که در این میانه به کار گرفته میشود . برای پست بازی ساز و دقیقا پشت سر رابرت لواندوفسکی ، فیلیک ترجیح میدهد از توماس مولر بهره بگیرد و در حالت تهاجمی گنبری و کومان وینگر های این تیم هستند .

پیشروی تا میانه زمین
هنگامی که بایرن مالکیت توپ را در اختیار دارد فولبک های تیم جلوتر می آیند و در کناره های زمین عرض مناسبی به ترکیب بایرن خواهند داد (همچنین تنظیم میزان فشردگی عرضی تیم بر عهده این دو بازیکن خواهد بود نه وینگر ها !!!). در این حالت وینگر های این تیم آلمانی به سمت مرکز تمایل پیدا میکنند و در اطراف لواندوفسکی قرار میگیرند . فولبک سمت چپ (دیویس با شماره۱۹ ) معمولا در سطحی بالاتر و جلوتر از همتای خود در سمت راست (پاوارد با شماره ۵ ) بازی میکند که نشان از ناقرینه بودن فرم هجومی بایرن میدهد( البته احتمالا اودریوزولا در این نقش مقابل بارسلونا ظاهر خواهد شد ) همانطور که در تصویر شماره ۲ مشخص است .
۲ هافبک میانی این تیم معمولا نقش های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند ؛ در مواردی (که بستگی به چینش حریف دارد ) کیمیچ (شماره ۳۲) میان دو دفاع وسط تیم جایگیری میکند در حالی که گورتزگا (یا آلکانترا) در میانه زمین باقی میماند . در سایر بازی ها هر دو هافبک در میانه زمین باقی خواهند ماند ، برخلاف این تغییرات برنامه کلی برای نفوذ به سمت دروازه حریف از طریق میانه زمین دست نخورده باقی میماند ( در هر صورت وظیفه انتقال توپ به خط حمله برعهده هافبک های میانی خواهد بود و معمولا فولبک ها بدون حمل توپ به خط حمله اضافه میشوند ) برای درک‌بهتر این موضوع به تصویر شماره ۲ و نقش گورتزگا در انتقال توپ به کمک پاسهای عرضی و عمقی در فضای میانی توجه کنید .

پیشروی پس از انتقال توپ به خط هافبک به چند شکل مختلف انجام میشود .
همانطور که قبلا اشاره شد انها با ۲ یا ۳ دفاع میانی پیشروی خود را شروع میکنند و به محض آنکه وارد زمین حریف شدند ، فولبک های آنها تا یک سوم زمین حریف به جلو میروند که این باعث شکل گیری خط حمله ۵ نفره باواریایی ها میشود (پاوارد ،گنبری، لواندوفسکی، کومان و دیویس) . در نتیجه تیم حریف معمولا در عمق زمین خودی گرفتار دفاع کردن خواهد شد .نکته مهم حرکت آزادانه مولر در پشت یا حتی بین این خط حمله است زیرا با مشغول شدن حریف در یارگیری خط حمله ۵ نفره بایرن ، معمولا تیم حریف بازیکنی برای کنترل مولر نخواهد داشت . پس تا اینجا مشخص شد ترکیب هجومی بایرن یکی از دو حالت ۲۳۵ یا ۳۲۵ خواهد بود . در مطلبهای بعد راجب تاکتیک چرخش توپ در میانه زمین بحث خواهیم کرد .
امکان ارسال نظر در روزهای سه شنبه , چهارشنبه , پنجشنبه و جمعه هر هفته وجود دارد .


برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
مرتب سازی بر اساس: جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین پربحث ترین
احمد
احمد (چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹)
۲ ۰
خیلی خوب بود بود.خسته نباشید.
َAl13-LM10
َAl13-LM10 (چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰
perfect
الهه
الهه (چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰
معینFCBARCA
معینFCBARCA (چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰
گود پستتتتت
پارسا مسی بارسا
پارسا مسی بارسا (سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰
بارسایی10آتیشه
بارسایی10آتیشه (سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰
عارف10
عارف10 (سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۱
داوود
داوود (سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰

اونا با 5تا مهاجم بازی میکنن ، دوتا فولبک به وینگرها اضافه میشن. پس کل حملات تیم بایرن از سمت فولبک ها خواهد بود. بنظرم بارسا باید با ترکیب 4213 یا 424 بازی کنه.
ببیند سیتی تو بازی رفت مقابل رئال با سیستم 4231 بازی کرده ولی بدون توپ با سیستم 424 بازی میکرد تا جلوی نفوذ فولبک ها به سمت یک سوم دفاعی سیتی رو بگیرن، چون اکثر حملات رئال از سمت فولبک ها هستن و بازی اونا ارسال پاس های بلند و بازی جناحین است. بایرن دقیقا همینطور،پاس های بلند زیاد استفاده میکنن و همیشه دوتا فولبک ها اونا به مهاجمان اضافه میشدن.
البته منظورم 424 اینکه وقتی توپ رو از دست میدن با چنین سیستمی بازی کرد و دوتا هافبک باید بوسکتس و دی یانگ باشد. پپ تو بازی رفت با رئال گوندغان و رودی تو میانه قرار گرفتن تا جلوی پاس های بلند مدافعان رئال رو بگیرن و همینطور 4تا بازیکن جلوی مدافع رئال گذاشته(ژسوس،دی بروین،محرز، و برنادو سیلو)
و 4 تا بازیکن بارسا باید ویدال،مسی،گریزمان، و سوارز باشند.
اریان
اریان (سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۰
آفرین
محمدرضا♥♥
محمدرضا♥♥ (سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹)
۱ ۱
بیشتر...