داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا , سرجینیو دست , سرجینیو دست بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

1

ویژه: آنالیز و نکات جالب آماری و اینفوگرافی الکلاسیکو توسط گیلم بالاگ

گیلم بالاگ-Guillem Balague
ما در شبکه های اجتماعی :
گیلم بالاگ کارشناس اسکای اسپورتس
کد خبر : 60072  |   زمان ارسال : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵  |   نویسنده : حسین قلی پور  |  
رئال مادرید در دیدار مقابل بارسلونا با گل دقیقه 90 راموس آبی بر اتش نیوکمپ ریخت.

اختصاصی بارسانیوز - در الکلاسیکوی روز شنبه، دو تیم بارسلونا و رئال مادرید پس از سپری کردن یک نیمه محتاط در نیمه دوم با به ثمر رسیدن گل سوارز روند بازی را عوض کردند تا این دیدار از کسالت بار بودن درآید کسالتی که گیلم بالاگ کارشناس اسکای اسپورتس آن را اینگونه تحلیل کرد.

 

لوئیز سوارز در ابتدای نیمه دوم به گل دست یافت اما ضربه درون چارچوب او تنها یکی از 7 ضربه درون چارچوب دروازه توسط هر دو تیم بود. این 7 ضربه کم ترین تعداد ضربات به چارچوب در 10 بازی اخیر مابین دو تیم را ثبت کرد و همچنین کمترین تعداد برای بارسلونا در 10 سال اخیر که باتوجه به کیفیت مهاجمان درون زمین جالب بود.

 

آنالیز بارسلونا 1-1 رئال مادرید

 

تیم میزبان احتیاج به برد داشت اما آن ها تنها دو ضربه به قاب دروازه داشتند درحالی که کریس ضرباتش از کل تیم بارسلونا بیشتر بود و بیشتر از 2 بار تراشتگن را تست کرد. مادرید با قراردادن سد دفاعی خود در میانه زمین رضایت داشت و فشار بر روی آن ها زمانی ایجاد می شد که بارسا از نیمه زمین می گذشت.

 

بارسلونا نیز ریسک نکرد و ترجیح می داد تا مهاجمان خود را با نفوذ از کناره ها پیدا کند. همه این ها یک الکلاسیکوی محافظه کار را رقم زد و بنابراین مربیان مجبور به انجام دادن کاری برای تغییر این وضعیت بودند. بارسلونا بدون اینیستا خوب بازی نمی کند و این را از زمانی که به زمین امد به راحتی متوجه شدیم. دقت پاس 96 درصدی اینیستا جریان را به ما می گوید.

 

 

او علی رغم تنها 35 دقیقه بازی، موثرتر از آندره گومز، آردا توران و راکیتیچ و بوسکتسی بود که روی هم 247 دقیقه در الکلاسیکو بازی کردند. این چهار بازیکن در این مدت هیچ موقعیتی خلق نکردند درحالی که اندرس 2 موقعیت 100 درصد گل را ساخت.

 

ورود اینیستا به این معنی بود که هر آبی اناری توپ را از او می خواست و هیچ یک بیشتر از مسی از وجود اینیستا بهره نبرد. جالب است که 16 پاس از 41 پاس کامل مسی در بازی در 15 دقیقه بعد از ورود اینیستا حاصل شد. لوئیس سوارز نیز از وجود او بهره برد و شرایط برای بوسکتس نیز خوب شد و در کل همه تیم از وجودش بهره بردند.

 

 

صحبت های زیادی درخصوص وابستگی بارسلونا به مسی، سوارز و نیمار می شود اما تاثیر اینیستا در این بازی نشان داد که این سه نفر خود وابسته هستند و نیاز به حمایت دارند.

 

رئال مادرید نیز همین وضعیت را داشت و در میانه زمین رهبر ارکستری به نام مودریچ به تیم نظم می داد و جای تعجبی وجود ندارد که کهکشانی ها قرارداد او را در 31 سالگی تمدید کردند. او در پست بازیابی توپ یا ریکاوری برای رئال خوب کار کرد و آمار می گوید که او بیش تر از هر کدام از هم تیمی هایش توپ ربایی داشته است.

 

 

او 59 پاس از 62 پاس خود را صحیح داد و تنها بوسکتس از او بهتر بود. بنابراین وجود راکیتیچ به زیدان کمک کرد تا کنترل بیشتری در میانه زمین و بازی داشته باشد. اما مهره موثر دیگر رئال کسی نبود جز مارسلو که مهره تهاجمی رئال با 9 نفوذ از کناره ها بود که بیش از تمامی بازیکنان درون زمین نفوذ کرد که همین مسئله کار دست بارسلونا داد و خطای آردا باعث گل رئال شد. بنابراین مارسلو ان ضربه آزاد را خرید و راموس آن را گل کرد و حدی بزنید که چه کسی سانتر کرد؟ لوکا مودریچ. 


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
فوتبال به تو مدیونه مسی...
فوتبال به تو مدیونه مسی... (دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵)
۱۱ ۱
تا حالا به این دقت کردید .........تو این حدوده 10 سال هر موقعه بارسا بد عمل کرده رئال تونسته نتیجه بگیره.وگرنه .............
جهان پهلوان مسی
جهان پهلوان مسی (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۹ ۱
آقای بالاگ عزیز بفرمایید در بازی برگشت لیگ قهرمانان اروپا مقابل اتلتیک مادریدکه اینیستا هم بود چرا تیم قفل شده بود.عزیزم اولا در فوتبال یه روزایی روز شما نیست.دوما یک تیم در درجه اول وابسته به فهم مربیشه دوم به استعداد بازیکناش.این آقای مربی درک تاکتیکی و پلن B نداره.
عرفان
عرفان (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۴ ۱
کاملا موافقم
هان نی
هان نی (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۵ ۱
درود به شرف و فهمت
طرد شده
طرد شده (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۴ ۱
باهات شدید موافقم
عرفان
عرفان (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۲ ۱
جالبه هنوز بارسلونا هیچ بازیکنی رو نتونسته جانشین ژاوی کنه حالا هم داریم کم کم بارسای بدون اینیستا رو میبینیم
امیدوارم هر چه زودتر قرار داد اینیستا رو حداقل تا ۲۰۱۹ تمدید کنن و تا اون موقع یکی رو بیارن که اولا کنار اینیستا کار رو یاد بگیره و جابیفته و ثانیا دیگه مهره تاثیر گذار بیارن مثلا کوتینیو یا اریکسن یا وارتی پ
طرد شده
طرد شده (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۳ ۰
به نظرم جامع وکامل بیان کردی ولی ریشه اصلی رو روش انگشت نزاشتی اون یعنی بی تاکتیکی
هان نی
هان نی (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۳ ۱
بازی با گلاد باخ اگه برد پرگل داشته باشیم روحبه تیم میره بالا و انگیزه تیم درست میشه بنظرم بی انگیزگی از بی تاکتیکی کشنده تره!
طرد شده
طرد شده (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۲ ۰
مگه ما سلتیک با 2گل نبردیم ولی بعدش چی شد انگیزه مهمه ولی بی تاکتیکی مهم تره
سامی سونامی
سامی سونامی (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۱ ۱
بالاگ اینجا بالاگ آن جا بالاگ همه جا : |
تموم خبرای بارسانیوز تحلیلای بالاگ شده: |
فوتبال به تو مدیونه مسی...
فوتبال به تو مدیونه مسی... (سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵)
۲ ۰
بلاخره ما نفهمیدیم به بازیکنی که فوتبالو خوبتر بفهمه و بازی کنه و اصلا نتونه به هیچ وجه تو اون جام شرکت کنه توپ طلا میدن یا کسی که جامی بیاره که توش هیچ تاثیری نداشته باشه وکلا بد هم بازی کنه ........