پیشبینی رایگان مسابقات فوتبال اروپایی
بارسلونامنچسترسیتیمنچستر یونایتدلیورپولآرسنالچلسی
داغ تــرین هاپیشخوان شخصیپیشبینی رایگان

کنفرانس مطبوعاتی ژاوی هرناندز: من می مانم زیرا ...

کد خبر : 146230  |  زمان ارسال : پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403

کنفرانس مطبوعاتی مشترک خوان لاپورتا, ژاوی و دکو به پایان رسید. این کنفرانس کمی بیشتر از 30 دقیقه طول کشید و اکثر بحث های صورت گرفته را میتوانید در اینجا بخوانید. از اینکه همراه ما بودید سپاسگزاریم.

 

کارلو آنچلوتی: ماندن ژاوی تصمیم خوبی است

 

 

 

خوان لاپورتا کنفرانس را آغاز کرد:

خوشحالم که اعلام کنم ژاوی به عنوان مربی در بارسلونا به کار ادامه میدهد. او قبلا اظهاراتی داشت و گفت قصد خروج دارد اما دیروز سر فرصت با او صحبت کردم و او به ما اعتماد به نفس و جاه طلبی اش را نشان داد تا پروژه ای که قبلا برنده شده را ادامه دهد.

 

از همان لحظه میدانستم این خبر خوبی برای بارسلونا است و این را حس میکنم.  هربار که ما چیزی را تحلیل میکنیم, در می یابیم که مربی داریم که همیشه به بهترین ها برای بارسا فکر میکند. این اشتیاق, اعتماد به نفس و جاه طلبی نیز ناشی از این موضوع است.

 

لاپورتا درباره دلایل ماندن ژاوی توضیح داد:

ما پروژه ای داریم که نیاز به ثبات دارد. ما بازیکنان جوانی داریم که نیاز به یک مرجع دارند و ژاوی یکی از آنهاست. بنابراین امروز خوشحالم زیرا ما به چیزی که میخواستیم رسیدیم. تداوم حضور ژاوی با اعتماد تمام اعضای هیئت مدیره انجام شده است. مدیریت ورزشی و من به هوادران اطمینان میدهیم که این یک پروژه برنده خواهد بود.

 

خوان ادامه داد:

ژاوی شجاع بود که بارسلونا را در چنین زمانی قبول کرد. امسال به اهداف نرسیدیم و در عرض یک هفته سقوط کردیم اما میتوانم به شما بگویم که متقاعد شده ایم این بهترین تصمیم است.

 

خوان لاپورتا یاد تیتو ویلانووا را نیز گرامی داشت. امروز دهمین سالگرد درگذشت این سرمربی بارسلونا است و لاپورتا او را فردی بسیار محبوب و محترم در باشگاه دانست.

 

ژاوی شروع به صحبت کرد:

این تصمیم آسان و ساده ای نبود. من در آن زمان معتقد بودم که بهترین چیز رفتن است اما اوضاع تغییر کرده و اکنون فکر میکنم بهترین چیز برای بارسلونا ادامه دادن است. خوان لاپورتا, دکو, بویان و همه... باعث شدند این احساس را داشته باشم که این پروژه تمام نشده است. فکر میکنم میتوانیم برنده شویم و هیجان زده هستم. در 3 ماه گذشته من بازیکنان و کادر فنی را دیدم و با همه صحبت کردم و من به همه ایمان دارم. اصلاح چیزها عاقلانه است و من مشکلی ندارم.

 

ارتباط با رختکن:

بازیکنان از قبل اطلاع یافته اند. تمرین امروز یکی از بهترین های فصل بود و با شدت زیادی انجام شد. همچنین من و رئیس دلایل را به آنها توضیح دادم. من قدرت و انرژی دارم. من متوجه اعتماد باشگاه هستم.

 

ژاوی به برخی شایعات درباره اینکه او ماند تا تمام دستمزدش را دریافت کند گفت:

لاپورتا و دکو میدانند که اگر من میرفتم حتی یک یورو هم نمی گرفتم و پول قراردادم به مربی بعدی می رسید.

 

لاپورتا درباره دستمزد ژاوی حرفهای او را تایید کرد:

من حرف او را تایید میکنم و بحث پول مطرح نبود. بلکه بحث ورزشی بود. میخواهم هواداران بدانند که ژاوی هرگز طمع پول نداشت و او همیشه به باشگاه فکر کرده و هرگز شروط مالی نگذاشت.

 

توضیح ژاوی درباره برنامه ریزی ورزشی (نقل و انتقالات):

این یک کار گروهی است و اتفاق نظر وجود دارد. من مرد باشگاه هستم و با دکو و رئیس هماهنگ خواهم بود. ما یک خانواده هستیم. من همیشه بدنبال صلاح باشگاه هستم. تا جایی که بتوانیم خودمان را تقویت میکنیم.

 

ژاوی درباره تصمیم خود برای استعفا در اواخر ژانویه:

در آن لحظه فکر میکردم که میتوانیم در تمام جنبه های روانی, جسمانی و .. پیشرفت کنیم. اما دلیل اصلی آن تنها فشار ها نبود که اگر این بود امروز ادامه نمی دادم. من وقت کافی برای فکر کردن داشتم و من اینجا هستم تا به برنده شدن ادامه دهم و این پروژه برنده باشد.

 

 

سوالی از لاپورتا در مورد چگونگی بهبود تیم:

سعی میکنیم به قانون 1 به 1 برسیم تا بتوانیم فعالیت بهتری در بازار داشته باشیم. ما با افرادی در لالیگا صحبت کردیم و آنها برای تلاش ما ارزش قائل هستند. این تصمیم به عهده آنهاست.

 

لاپورتا درباره حواشی الکلاسیکوی برنابئو:

بعد از بازی در برنابئو ما کاملا عصبانی بودیم. من قبلا درباره آن حرف زدم و با CTA  (کمیته داوران فدراسیون) درباره تصاویر بازی صحبت کردم. فکر میکنم آن گل بود و مسابقه تغییر کرده است. نمیتوان در یک مسابقه 30 دوربین داشت و بعد معلوم شود دوربینی که قرار است تصمیم اصلی بر پایه آن باشد بوده کار نمیکند.

 

از لاپورتا درباره جایگزین های ژاوی (فلیک و رافا مارکز) سوال شد. آیا حرکتی انجام شد؟

من خیلی به ژاوی وابستگی دارم و به او گفتم ما تا پایان فصل هیچ اقدامی انجام نخواهیم داد. ما بدنبال مربی جدید نیستیم که ببینیم فصل چطور تمام میشود و بعد چه احساسی درباره ات داریم.

 

در مورد ژاوی اتفاق نظر وجود دارد و همه راضی هستیم. پس از صحبت با ژاوی بعد از الکلاسیکو, من همیشه به صراحت به او گفتم که میخواهم بماند.

 

از ژاوی سوال شد آیا فکر میکند در تصمیم گیری اشتباه کرده یا نه:

کار درستی بود و چیزی که تیم به آن نیاز داشت. من به خیر و صلاح باشگاه فکر کردم. من اینکار را از روی خودخواهی انجام ندادم و برعکس است و این را به رئیس هم گفتم. اکنون برعکس آن زمان فکر میکنم. فکر میکنم این پروژه تمام نشده و اعتماد رئیس و تمام کارکنان را دارم. در غیر این صورت منطقی به نظر نمیرسد که بخواهم بمانم. من قدرت ادامه دادن را دارم.

 

ژاوی درباره تغییرات در کادر فنی:

تیم فنی که ما داریم به کار ادامه خواهند داد. نمیدانم این حرف ها از کجا آمده اما تغییری صورت نخواهد گرفت. در بخش فنی تغییری ایجاد نخواهد شد.

 

یک خبرنگار این جمله لاپورتا را که شکست عواقبی دارد به او یادآوری کرد:

فکر نمیکنم این جمله اعتبارش را از دست داده باشد. واضح است که باخت عواقبی دارد و پیامد های آن تغییراتی خواهد بود که ژاوی و دکو ایجاد میکنند. فکر میکنیم علیرغم اهداف, یک پروژه به ثبات نیز نیاز دارد. او در استفاده از جوانان شجاع بوده و می بینم که پروژه او امیدوارکننده است و به همین دلیل معتقدم نباید عواقب شدیدی داشته باشد. من تسلیم کسانی که میخواهند همه چیز را منفجر کنند نمیشوم (اشاره به اینکه تغییرات باید اصولی باشد)

 

خودانتقادی ژاوی:

فکر میکنم در سطح تاکتیکی در بازی های رفت و برگشت مقابل پاری سن ژرمن بهتر بودیم. پس از اخراج آرائوخو باید بهتر کار میکردیم. با دکو در موردش حرف زدیم و میدانیم مشکل چیست.

 

آیا ژاوی دوباره به فکر استعفا خواهد بود؟

هر اتفاقی رخ دهد تا پایان فصل می مانم مگر اینکه تصمیمی از بالا گرفته شود. این موضوع (استعفا) دیگر تکرار نخواهد شد.

 

 

اسپانسر پیراهن:

در حال مذاکره هستیم و فعلا نمیتوانم حرفی به شما بزنم. در تلاش هستیم تا بهترین قرارداد بازار را ببندیم.

 

نتیجه گیری لاپورتا:

به این پروژه ایمان داشته باشید و من یکبار دیگر تاکید میکنم که روی این حرفم هستم که به عنوان مربی ما یک فرد خارق العاده با دانش استثنایی داریم.

 

مشکل تیم در لیگ قهرمانان:

احساس میکنم تیم پیشرفت زیادی کرده است. دو سال پیش این احساس وجود داشت که ما در سطح رقبای تراز بالا نیستیم. اکنون فکر میکنم در موقعیتی هستیم که بتوانیم با آنها رقابت کنیم.

 

با ژاوی فراتر از 2025؟

بستگی به خیلی مسائل دارد. مهم این است که اتفاق نظر بین همه باشد. اکنون ما روی کسب جام ها در فصل آینده تمرکز میکنیم.

 

آیا ماسیپ هم عضو خانواده است؟ (او منتقد ژاوی بود اما در نهایت گفت مشکلی ندارد)

من به همه اعتماد دارم و او نیز بخشی از خانواده است. سولر و بقیه را هم میتوانم نام ببرم.

 

آیا توضیحات ژاوی شما را متقاعد کرد؟
مشاهده و ارسال دیدگاه
بهترین کار همین بود چون الان بازیکن های جوان به ژاوی مدیونن فقط ژاویه که میتونه بارسا رو اداره کنه امسال هم بدشانسی اورد مگر نه نتیجه بهتری میگرفت
خداروشکر موندی. فقط لاپورتا یه فکری رو مدیر ورزشی بکنه
ژاوی عالیه اینو بارها با یه ترکیب نصفه نیمه ثابت کرده امسال هم اگه داورا اشتباه نمیکردن حداقل الان مدعی دو جام بودیم مشکل تیم مصدومیت بازیکناست که برمیگرده به مربی بدنساز
ژاوی جان قربانت لوا باید بره چون دیگه بعید میدونم با این سن دیگه رو فرم بیاد
عاشقتم دا‌داش چه ببری چه ببازی
من میدونم ژاوی موفق میشه
خوب شد به نظرم بعد از گواردیولا ژاوی بهترین گزینه برای مربی گری هست
درسته ژاوی مربی تاپی نیست ولی با این اسکواد و نیمکت و البته اسکوادی که همیشه مصدومه و با یه مشت بچه عملکرد خوبی داشته بی تعصب شما چه تینی شما سطح یک اروپا می بینی با این همه بازیکن زیر 20 سال و بی تجربه تیم بارسا در حال ساخته شدن هست همین بازیکن ها رو 5 6 سال دیگه فکر کنید چه سوپری میشن ولی ژاوی داره این وسط با بی تجربگی این بازیکن ها تنبی میشه و رسانه های ذغالی هم از این پیشرفت تیم در آینده خبر دارند و ژاپی رو میکوبن و طرفدار ها هم اونا رو همراهی میکنن.
حس خیلی خوبی داره که مربی تیم این همه به فکر باشگاهه... مربی ای که تو ایجاد بهترین دوران باشگاه نقش داشته و همیشه عاشق بارسا بوده...
امیدوارم فصل آینده یه فصل پر از پیشرفت باشه.💯♥️
مگه دستمزد ژاوی چقدره که بخاطر دستمزد یه فصل بمونه تو این فشار و استرس😄
اژاکس هم بره همینقدر دستمزد میدن دستکم
خوب خداروشکر شکر واقعا خوشحالم که ژاوی موند چون ژاوی نسلی رو در بارسلونا به وجود آورده که کامل ۱۵ سال تیم رو بیمه کرده فقط بایستی در دو پست وینگر چپ و هافبک دفاعی بازیکنانی تاپ مثل نیکو ویلیامز و زوبیمندی به خدمت گرفته شود بعد از آن بارسلونا سال آینده می‌تواند هر حریفی رو شکست دهد چون در این چند بازی آخر واقعا پیشرفت تیم ملموس بود اگر اتفاقات بچه گانه رح نمیداد واقعا آلات هم پاریس رو برده بودیم هم رئال رو
مشخص بود که اون موقع قصد مظلوم نمایی داشت ...نتایج اخیر هم کار بزرگی نبود بهترین ستاره هارو داره ولی اگه موند امیدوارم موفق باشه
جون تو ایولا ،بعدا نتیجشو میبینیم🥰
تنها خوب بودنش این پولکی نیست وگرنه به غیر اون یه کوپا ببره هنر کرده 😂
تبریک به لواندوفسکی.
فکر نمیکردم نظر ژاوی عوض بشه ولی احتمالاً فصل بعد هم بدون جام خواهیم بود چون نه توان خرید ستاره داریم نه مربی تیم عوض شد پس نباید دنبال نتایج عجیب غریب باشیم رئال قطعاً از اینم قوی تر میشه با خرید های جدید و تو لیگ قهرمانان هم با این بضاعت جلوی تیم های دیگه شانس چندانی نداریم ، منظورم اینه توقعات مون رو باید بیاریم پایین یعنی جزو چهار تیم باشیم و تا مرحله یک هشتم هم بالا بریم خوبه
بدترین قسمتش عدم تغییر کادرفنی،قطعا باید کادر تقویت بشه تیم ژاوی مجموعاذچندتا گل زده؟ با میانگین یک‌گل در هر بازی میشه گفت خیلی کم و ضعیف اخه چطور میشه به این تیم امید داشت
مهمانکاربر مهمان@Guest
از اینکه بارسا نیوز را انتخاب کردید متشکریم. به نظر می‌رسد شما از یک مسدود کننده تبلیغات استفاده می‌کنید.
تبلیغات به ادامه فعالیت و ارائه خدمات باکیفیت و اخبار بروز کمک می‌کند.
لطفاً مسدود کننده تبلیغ را غیرفعال کنید و از اخبار بروز سایت لذت ببرید.