داغ ترین ها : بارسلونا , بازی بعدی بارسلونا , نقل و انتقالات بارسلونا , تودیبو , ژان کلر تودیبو , تودیبو بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

2

بارسا، رئال و بايرن ؛ متهمين هميشگى

بارسا، رئال و بايرن ؛ متهمين هميشگى
Xبستن
...
کد خبر : 33278  |   زمان ارسال : یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴  |   نویسنده : ایمان  |  
بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ در سال هاى اخير خود را به پاى ثابت و حاضرين هميشگى مرحله نيمه نهايى ليگ قهرمانان اروپا تبديل نموده اند و حضور در اين مرحله به پيش فرضى ثابت و عادتى براى هواداران اين تيم ها بدل شده، مسئله اى كه از هيجان فوتبال مى كاهد و آن را قابل پيش بينى تر نموده است.
 

طرفدارى- اگر در ابتداى اين فصل و پيش از شروع رقابت هاى ليگ قهرمانان اروپا پرسشى در خصوص پيش بينى چهار تيم شركت كننده در مرحله نيمه نهايى اين رقابت ها مطرح شده بود، بى ترديد نام تيم هاى بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ بيشترين پاسخ ها را به خود اختصاص مى دادند، تيم هايى كه بى ترديد از نظر هر علاقه مند به فوتبالى در ابتداى اين فصل از رقابت هاى ليگ قهرمانان با توجه به آمارى كه از خود بر جاى گذاشته اند، حتى از مدعيان قهرمانى محسوب مى شدند.

 

در سال 2015 نيز تيم هاى بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ روند خود را كه در سال هاى اخير به قانونى تغيير ناپذير تبديل شده، حفظ نموده و به جمع چهار تيم برتر اروپا راه يافته اند و مى توان ادعا نمود كه اين سه غول بزرگ فوتبال، در واقع فوتبال قاره سبز و افتخارات آن را بين خود تقسيم كرده وتحت سيطره خود درآورده اند و با قدرت بيش از حد خود، راه را براى حضور و افتخار آفرينى ديگر تيم ها مسدود نموده اند، اين بار نيز در مسير راهيابى به فينال برلين چنين اتفاقى به وقوع پيوسته است. در شش سال اخير اين سومين مرتبه اى است كه بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ سه تيم از چهار تيم نهايى اين رقابت ها را تشكيل مى دهند و در سه سال ديگر نيز حداقل دو تيم از بين آنها به مرحله نيمه نهايى راه يافته و حضور در اين مرحله را به صورت مساوى بين خود تقسيم نموده اند؛ دو مرتبه بارسلونا، دو مرتبه رئال مادريد و دو مرتبه بايرن مونيخ.

 

حضور بى وقفه اين سه تيم در مرحله نيمه نهايى رقابت هاى ليگ قهرمانان، در واقع اقتدار اسپانيايى، كاتالانيايى و باواريايى بر فوتبال اروپا را آشكارتر نموده است. اين مسئله به خصوص در چهار سال اخير و از سال 2012 نمود بيشترى داشته است، چون به احتساب رقابت هاى فصل جارى از سال 2012 سه تيم بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ سه مرتبه به صورت مشترك در جمع چهار تيم پايانى حاضر بوده اند. به عبارتى ديگر با حضور دائمى سه تيم بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ حلقه سلاطين اروپايى به تدريج در حال كوچك شدن است و اين تناقض و پارادوكسى در ليگ قهرمانان است كه با وجود تنگ تر شدن اين حلقه، هنوز هيچ تيمى موفق به دفاع از عنوان قهرمانى خود در اين رقابت ها نگرديده است.

 

در اين فصل قرعه به نام يوونتوس خورده و بانوى پير ايتاليا در كنار تيم هاى بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ، تكميل كننده پازل مرحله نيمه نهايى رقابت هاى ليگ قهرمانان اروپا است و ناگفته پيدا است كه اين سه تيم هر يك يوونتوس را به عنوان حريف خود در مرحله نيمه نهايى اين رقابت ها آرزو مى كرده اند.

 

ليگ قهرمانان اروپا از چرخه و سيكلى مشخص پيروى مى نمايد، در دهه نود ميلادى بيشتر تيم هاى انگليسى بر فوتبال اروپا سيطره داشتند و ممكن است چنين مسئله اى با توجه به افزايش در آمدهاى باشگاه هاى انگليسى به دليل قراردادهاى جديد تلويزيونى ممكن به نظر مى رسد. اما شايد نتوان بازگشتى زود هنگام براى تيم هاى انگليسى جهت بازگشت به جمع سلاطين اروپا متصور بود و تنها چلسى درسال هاى اخير در بين تيم هاى انگليسى در اين زمينه استثنايى موفق محسوب مى شود.

 

تيم هاى بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ در اين سال ها البته حريفانى نظير اتلتيكو مادريد، دورتموند، منچستريونايتد، شالكه، اينتر و ليون را در اين مرحله پيش رو داشته كه در بيشتر مواقع موفق به از كنار برداشتن آنها شده اند. اين سه تيم در اين فصل نيز خود را به خوبى براى فتح ليگ قهرمانان مجهز نموده اند و حتى تيمى هماهنگ نظير پورتو نيز با وجود برد با اختلاف در بازى رفت مقابل بايرن مونيخ، در بازى برگشت هيچ شانسى براى حضور در جمع چهار تيم برتر نداشته است.

 

هنگامى كه تيم هاى بارسلونا، رئال مادريد و بايرن مونيخ در مقابل يكديگر صف آرايى مى نمايند، هيچ يك از آنها از پيش مدعى به حساب نمى آيند و اين سه تيم در چنين بازي هايى كه به نوعى براى آنها حساس ترين بازى فصل محسوب مى شود، چيزى براى از دست دادن و باختن ندارند و تنها به فكر شكست حريف خود هستند، شايد به همين دليل رويارويى اين تيم ها هميشه ديدارهاى جذابى مى شود. حال اين موضوع با چشم پوشى از قابل پيش بينى شدن و كم هيجان شدن بحث قهرمانى رقابت هاى ليگ قهرمانان اروپا نسبت به سال هاى قبل، مى تواند به تنها دلخوشى دوستداران فوتبال تبديل شود.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
فرهود بارسا
فرهود بارسا (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۲۳ ۶
به نظر من بارسا باید قوی باشه وانتقام خود رو از بایرن بگیره.......و یوونتوس هم باید محکم در برابر رئال قرار بگیرد چه بس تونست رئال رو هم از دور مسابقات خذف کنه و رئال هم که مسل همیشه بازنده ببخشید تایپ گوشیم س سه نقطه نداشت وبایرن هم که بازنده ولی نباید با این حرف ها دل خودمون رو ارام کنیم چون بایرن هم از قدرت های اروپا است و بارسلونا هم که همیشه قهرمان
ســــورنـــــا
ســــورنـــــا (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۸ ۱
متاسفانه بایرن امشب قهرمان بوندسلیگا شد . خیالش از اون ور راحت
و الان فقط روی لیگ قهرمانان تمرکز داره
و این خیلی به ضرر بارساست
که باید بازیکناس قدرت بدنی خارق العاده ای توی این چند هفته باقی مونده از خودشون نشون بدن
ابوالفضـل
ابوالفضـل (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۲۲ ۳
به امید خدا بارسا امسال بایرنو نابود میکنه و میره فینالو به احتمال زیادا ونجا یووه رو هم میبره . قهرمان میشه

به نظر من بازی رفت افتاد نیوکمپ بهتر شد .چون بایرن تو خونه خیلی قویه

و اگه میتونست بازی رفتو با اختلاف دو گل ببره انوقت بازی برگشت با خیال راحت میومدن نیوکمپ .درست مثل دو سال پیش .

ولی اگه الان بارسا بتونه تو نیوکمپ بایرنو ببره اونوقت خیلش واسه بازی برگشت یه ذره راحتره..پارسال رئالم با همیتن تاکتیک تونست بره بالا.
دنی لایی زن
دنی لایی زن (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۱۹ ۳
من که حال نداشتم بخونم
بیتا آبی اناری
بیتا آبی اناری (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۹ ۳
بردن بایرنی که دفاع متزلزلی داره وهر آن احتمال بازشدنش هست ،برای بارسا کار چندان سختی به نظر نمیرسه ...این بایرن پتانسیل گلباران شدن حذف شدن توسط بارسای کبیر رو داره ...ماقهرمان اروپا میشیم ... ت
لیونل بزرگ "امیر مسعود"
لیونل بزرگ "امیر مسعود" (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۶ ۱
قضیه با دو سال پیش خیلی فرق می کنه. دو سال پیش مسی مصدوم بود . تیتو نصف بیشتر فصل بالا سر تیم نبود. بایرن بهترین بایرن تاریخ بود. روند بازی بد بع نفع بایرن پیچید.

اما حالا با یه تیم آماده که تو هر بازی به راحتی موقیعت ایجاد میکنه و جلوی یه تیم که دفاعی نیست خیلی راحت تر.
ودسال پیش بایرن 7 گل زد ولی تاکتیکش ضد حمله بود. ولی الان بایرن تیم دفاعی نیشت و بارسا جلود تیمایی که دفاعی نیستن خوب گل میزنه
نــیــــمــــــــــ(فوق ستاره)ــــــــــار
نــیــــمــــــــــ(فوق ستاره)ــــــــــار (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۱۰ ۱
فقط بارسااااااااااااا
3_0 بارسا _ بايرن
سونامی(MSN)
سونامی(MSN) (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۶ ۳
همه نظری دارررررررم میبینم جز نظری که راجع به خبر باشه
ابوالفضـل
ابوالفضـل (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۳ ۰
ببخشید دیگه
تيكو
تيكو (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۱۱ ۰
دوست عزیز سال پیش اگه یادت باشه روبن و ریبری جلو ریال هیچکاری نتونستن بکنن فقط پاس به عقب می دادن چون که ریال همه فضاها رو جلو بایرن بسته بود بارسا اگه میخواد صعود باید همینطور بازی کنه بعدش بارسا خوب ضد حمله نمیزنه الان سبک بازی بایرن و بارسا شبیه به هم هست هردو تیم سعی میکنن بیشترین مالکیت توپ رو در اختیار داشته باشن ولی به قول مورینیو هر تیمی که بیشترین مالکیت توپ رو داشته باشه بیشتر دچار اشتباه میشه واقعا هم راست میگه الان شانس دو تیم مساویه تیمی که کمتر اشتباه کنه اون تیم صعود میکنه
نیمار11آیدا
نیمار11آیدا (یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۷ ۲
به من بگید کدوم رو انتخاب کنم کتاب ۲۰۰ صفحه ای یا این متن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ول کنید خودم فهمیدم هیچکدوم
سید رضا
سید رضا (دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۱ ۱
مسی به رکورد زارا رسید------>برترین گلزن تاریخ لالیگا بدون احتساب پنالتی
عبود
عبود (دوشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴)
۲ ۱
بردن بایرن واقعا کار دشواریه! اونا الان قهرمان بوندسلیگا شدن و تا بازی با بارسا میتونن به همه بازیکناشون استراحت بدن! چه رفت و چه برگشت! اما بارسا باید همه توانشو تو لالیگا هم بذاره چون اختلاف فقط 2 امتیازه! لذا به نظر من فقط تاکتیک دفاع و ضد حمله به سبک مورینیو یا آنجلوتی فصل پیش میتونه در مجموع رفت و برگشت پیروزمون کنه! خیلی مهمث که تو نوکمپ گل نخوریم! صفر-صفر رو به برد 2-1 بارسا ترجیح میدم و آرزوم برد 1-0 بارسا تو نیوکمپه
آخرین نظرات مطالب دیگر