بارسلونااسپانیاانگلیسآرژانتینیورو 2024کوپا آمریکا 2024
داغ تــرین ها#یورو_2024#کوپا_آمریکا

از نظر متخصصان, لیونل مسی یک نابغه است!

کد خبر : 147967  |  زمان ارسال : جمعه 25 خرداد 1403

خبرنگار روزنامه مارکا مدتی قبل در مصاحبه ای با جانا مارتینز پیکراس رئیس بنیاد ذهن های برتر اسپانیا درباره اینکه آیا لیونل مسی نابغه است یا نه بحث کردند.

 

باهوش ترین فوتبالیست های جهان (IQ) : جرارد پیکه نفر اول شد ! ( لیست )

 

 

نشانه های اینکه لیونل مسی نابغه فوتبال است از کودکی و در دوران حضورش در باشگاه نیوولز اولد بویز ظاهر شد و سپس او به آکادمی بارسلونا پیوست و یک دوران را رقم زد.

 

مارتینز پیکراس که یک متخصص در این زمینه است میگوید نبوغ مسی در فوتبال نشان دهنده ظرفیت بالای فکری اوست.

 

او گفت:

بله اعتقاد داریم که مسی را میتوان فردی با آی کیو بالا دانست. از لحاظ تاریخی ین افراد همیشه از نظر عددی و در تست ها, ضریب هوشی بالایی از خود نشان داده اند.

 

او افزود:

چندین نفر در حوزه کاری ما اعتقاد دارند که لیونل مسی به دلیل نحوه طراحی بازی ها و محاسبات دقیقی که در جریان بازی با توپ انجام میدهد با مفهوم نابغه بودن مطابقت دارد.

 

واضح است که مسی توانایی های شناختی متعددی را با هم دارد و او مثل سایر افراد نابغه وقتی وارد یک محیطی میشود قادر به تغییر آن است.

 

اگر کسی فکر میکند تمام کارهایی که مسی در زمین انجام میدهد تنها به چرخاندن مچ پاهایش محدود میشود کاملا در اشتباه است.

 

 

مارکا در این گزارش به تعدادی دیگر از نابغه های ورزش همچون یوان گورکوف بازیکن فوتبال اشاره کرد که دارای ضریب هوشی 170 بود و طبق تحقیقی از دانشگاه لیورپول به تمام حرکات بازیکنان در یک مسابقه اشراف کامل داشت. تحقیقاتی نیز از سوی یک مجله علوم ورزشی انجام شد که نشان میدهد بازیکنان نخبه فوتبال میتوانند بین 150 تا 250 حرکت شدید در یک مسابقه داشته باشند که ناشی از آگاهی محیطی بالای آنهاست.

 

البته گورکوف در کنار بسیاری از نابغه های فوتبال نتوانست دوران موفقی را رقم بزند چرا که گاهی هوش بالا دردسرساز است.

 

یک مثال دیگر سوکراتس بازیکن سابق برزیلی است که در زمان بازی اش موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی شد. سوکراتس به دلیل ظرفیت فکری و تعهد اجتماعی بالای خود نه تنها یک نماد برای فوتبال بلکه در خارج از زمین نیز بود و به دلیل اقدامات سیاسی خود نیز شناخته میشد. در نهایت او به دلیل اعتیاد به الکل جان باخت چرا که چنین افرادی معمولا برای آرام کردن ذهن خود به الکل روی می آورند و جمله ای از سوکراتس وجود دارد که میگوید: "بهترین روانشناس من یک لیوان آبجو است".

 

مارتینز پیکراس همچنین در این گفتگو بر لزوم شناسایی بهتر استعدادها در کودکی اشاره کرد و مدعی شد که بخش بسیاری بزرگی از افراد با ظرفیت ذهنی بالا اصلا راهی برای بروز استعداد خود پیدا نمیکنند و هرگز شناخته نمی شوند.

 

منم وقتی زیاد فکر میکنم سردرد میگیرم!
خسته نباشید متخصصانه عزیز ، پینگتون بالاست یکم ، اینو دیگه سالهاس همه میدونن ، اینو بچه ۵ ساله هم با دیدن بازیهای مسی میتونه بفهمه
والا بخدا نیاز به متخصص نبود ما خودمون با دیپلم هم میدونستیم
الان بعضی شل مغزا میگن اگه انقدر باهوشه چرا نتونست تو پاریس با اون همه ستاره قهرمان سی ال بشه.نبوغ مسی از تکنیک و جونی امپابه خیلی جلوتر بود.امپابه جایه اینکه خودشو با مسی هماهنگ کنه فقط خواشت خودشو ثابت کنه.به همه بگه من از مسی بهترم.اما نتونست رید.با همین ان بازیاش جلو رئال باختن.فقط اون بازیو نگاه کنین که مسی تو چندتاموقعیت خوب کل زنی بود یا امپابه خودش توپو به گل داد یا بازیکنایه دیگه فقط به امپابه پاس میدادن که اخر کفر مسی درومد.مسی تومیامی با تیم ضعیف داغون چه اماری داره.روحیه مهمترین اصله
چقدر بیکارن واقعا 😂
جوایز فردی و تیمی رو جمع میزدید تهش نتیجه مشخص بود❤🐐💙
گل و پاس گل و بقیه چیزا پیش کش
نه خیر مسی خیلی ای کیو پایینی داره رفته جام جهانی برده آخه مرد حسابی جام جهانی به چه درد می خوره
فقط جام های باارزش لیگ عربستان و فرانسه🤗
متخصص 🤣🤣
خدا هم از این انسانی که خلق کرده نهایت رضایت رو داره و به خودش افتخار می‌کنه که تونسته خدای فوتبال رو خلق کنه
فرازمینی 🗿🐐👽👑
مهمانکاربر مهمان@Guest
از اینکه بارسا نیوز را انتخاب کردید متشکریم. به نظر می‌رسد شما از یک مسدود کننده تبلیغات استفاده می‌کنید.
تبلیغات به ادامه فعالیت و ارائه خدمات باکیفیت و اخبار بروز کمک می‌کند.
لطفاً مسدود کننده تبلیغ را غیرفعال کنید و از اخبار بروز سایت لذت ببرید.