ترکیب احتمالی اسپانیا و انگلیس در فینال یورو
بارسلونااسپانیاانگلیسآرژانتینیورو 2024کوپا آمریکا 2024
داغ تــرین ها#یورو_2024#کوپا_آمریکا

ماسکرانو : بارسلونا نگذاشت به تیم دیگری در اروپا بروم ; مسی با آن سخنرانی همه چیز را تغییر داد

کد خبر : 148949  |  زمان ارسال : چهارشنبه 20 تیر 1403

خاویر ماسکرانو احتمالاً به عنوان یکی از کم‌قدرت‌ترین و نادیده گرفته‌شده‌ترین بازیکنان بارسلونا در دوران اخیر است.

 

ماسکرانو در سال 2010 به بارسلونا پیوست و از نقش خود به عنوان هافبک دفاعی به یک مدافع میانی تبدیل شد.


 

ماسکرانو در صحبت با آااس اظهار داشت که زمان بازی او تحت هدایت لوئیس انریکه در فصل 2016/17 کاهش یافته است، اما همچنان به انجام بازی های سطح بالا کمتر در بارسلونا اهمیت می دهد.

 

در فصل 2016/17 با لوئیز انریکه، من جایگزین پیکه و اومتیتی ​​بودم، اما فهمیدم که انجام 25-30 بازی در بارسلونا در آن سطح بهتر از 50 بازی در جای دیگر است. وقتی ارنستو والورده در سال 2017 وارد شد، با او گپ زدم. من به او گفتم که اگر قرار باشد از همان ابتدا عقب بمانم، به آن فکر می‌کنم زیرا سال جام جهانی بود و باید بازی کنم، زیرا در 33 تا 34 سالگی ریتم از دست می‌رود،

با این حال، ترجیح والورده برای سایر مدافعان باعث شد ماسکرانو متوجه شود که کمتر بازی خواهد کرد. مصدومیت ها و حضور محدود در تیم ملی، او را به دنبال یک بازی ثابت تر و در نهایت برای خروج فشار آورد.

او به من گفت که واضح است که سه مدافع میانی برای دو پست دارد. لالیگا شروع شد و متوجه شدم که دقایق کمتری نسبت به انتظارم در اختیار دارم. در اولین دیدار با آرژانتین مقابل اروگوئه و ونزوئلا، من فقط مقابل ونزوئلا بازی کردم. ما مساوی کردیم و شرایط برای ما پیچیده شد. پویایی مشابه در باشگاه بود. در آخرین بازی سال، عضله‌ام را مقابل نیجریه پاره کردم و وقتی به بارسلونا برگشتم دیدم که باید بروم تا شش ماه استراحت کنم

بارسلونا درخواست آرژانتینی برای ماندن در اروپا را رد کرد و باعث شد که او برای دقایقی بیشتر به چین و قراردادی قابل توجه بپذیرد.

ایده این بود که از ژانویه تا ژوئن 2018 در اروپا بمانم. بارسلونا به من گفت که به جایی در اروپا نمی روم. موضوع چین با قرارداد بزرگ پیش آمد و من به خودم فکر کردم. بارسلونا پذیرفت چون مبلغ انتقال را پرداخت کرد.

ماسکرانو همچنین در مورد اینکه لیونل مسی قبل از پایان جام‌های بین‌المللی، احساس می‌کرد که در کشورش توسط یک اقلیت مورد قدردانی قرار نگرفته است.

او در سراسر جهان مورد تحسین قرار گرفت، و جایی که بیشتر می خواهید احساس کنید که دوستش دارند، نیستید. اما توسط یک اقلیت بود، اگرچه بسیاری از اقلیت ها سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. وقتی بزرگ شدید همه چیز را جور دیگری می بینی.

او خاطرنشان کرد:

اگر در فینال کوپا آمریکا دوربینی وجود نداشت که در آن سخنرانی را  میدیدیم ، ما اینقدر درباره او نمی‌دانستیم.

بازیکن خوبی بود
اون سخنرانی که میگه رو حتما هر جور شده از یوتیوب هر جا پیدا کنین ببینین.بینه دو نیمه فینال 2021 کوپا با برزیل مسی یه سخنرانیه انگیزشی کرده شاهکار.راست میگه ماسکرانو.وقتی اون ویدئو رو ببینین میفهمین مسی واقعا چه بازیکن و انسان بزرگیه.شاید بگم بهترین سخنرانی انگیزشی تاریخ یه کاپیتان واسه هم تیمیاشه.من یادم نیست کجا دیدم وقتی دیدم باور کنین بهترین لحظه فوتبالیه مسی رو همون لحظه و حرفاش دونستم.
به نظر میاد در آینده مربی خوبی بشه
از معدود دفاع های خوب اون زمان بارسا بود
ماسکرانو با اینکه قدش کوتاه بود ولی
یکی از بهترین مدافع های یک دهه اخیر فوتبال بود
سگش به مدافع های الان مثل آرائوخو میرزید
مهمانکاربر مهمان@Guest
از اینکه بارسا نیوز را انتخاب کردید متشکریم. به نظر می‌رسد شما از یک مسدود کننده تبلیغات استفاده می‌کنید.
تبلیغات به ادامه فعالیت و ارائه خدمات باکیفیت و اخبار بروز کمک می‌کند.
لطفاً مسدود کننده تبلیغ را غیرفعال کنید و از اخبار بروز سایت لذت ببرید.