داغ ترین ها : بارسلونا , لیونل مسی , نقل و انتقالات بارسلونا

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

بارسلونا ۴ ۱ ویارئال
پایان : بازگشت به روند پیروزی !
0

ویژه: لاماسیا ۴۰ ساله شد

ویژه: لاماسیا ۴۰ ساله شد
ما در شبکه های اجتماعی :
لاماسیا
کد خبر : 94908  |   زمان ارسال : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸  |   نویسنده : مبین  |  
لاماسیا 40 ساله شد

اختصاصی بارسانیوز- لاماسیا 40 ساله شده است.

 

ساختمان لاماسیا قدمتی طولانی دارد و در سال 1702 ساخته شده است. در سال 1979 به پیشنهاد یوهان کرویف فقید این ساختمان فعالیت خود را به عنوان پرورش بازیکنان بااستعداد خارج از شهر بارسلون آغاز کرد.

 

امروز باید اجتماعی کوچک در کمپ خوان گمپر انجام میشد و تولد لاماسیا جشن گرفته میشد ولی به علت شرایط سیاسی اخیر کاتالونیا این مهم به تاخیر افتاده است. همچنین یک اپ ( برنامه) و یک وبسایت درباره لاماسیا ساخته خواهد شد.

 

اینیستا هم چندخط درباره تولد لاماسیا برا موندو نوشته که آن را با یکدیگر میخوانیم:

هر بار که 17 سپتامبر میشود مو به تن من سیخ میشود. در سال 1996 این رویا آغاز شد و هرگز تصور نمیکردم که به این صورت جدی ادامه یابد. من از یک شهر دیگر با پدر و مادرم و پدر بزرگم از طریق ماشین به این مکان آمدیم. هرگز آن سکوت داخل ماشین را فراموش نمیکنم، من با خواهرم خداحافظی کردم و به آنجا رفتم. آن زمان مثل امروز تلفن همراهی نبود ولی برخی بازیکنان باتربه مثل والدز،پپ رینا و پویول به من اجازه میدادند که تماس بگیرم و هرتماسی برای من خاطره انگیز بود. من هر روز صبح نیوکمپ را از پنجره اتاقم تماشا میکردم. اما من هرگز بدون برخی از کارکانان لاماسیا نظیر مدیر لاماسیا، گاردهای امنیتی و برخی مدیران فنی نمیتوانستم آن شب ها را تحمل کنم، آنها به مانند یک خانواده به من خوش آمد گفتند. بدون آنها و بدون صحبت آنها این پسر به چیزی نمیرسید. تولد 40 سالگی لاماسیا است و من خوشبختانه میتوانم ببینم که چگون این جوانان بارسلونا را بزرگتر میکنند. تبریک !

 

 

از دیگر بازیکنانی بزرگی که در لاماسیا رشد کردند میتوان به سرجی بارخوان، گواردیولا، گیلرمو آمور، پویول،ژاوی، والدز، اینیستا، مسی، بوسکتس، پدرو، تیاگو آلکانترا، فابرگاس و روبرتو اشاره کرد.

 

لیونل مسی یک مثال بسیار خوب برای لاماسیا محسوب میشود. این بازیکن موفق شده شش کفش طلا، 5 توپ طلا و بسیار جام های انفرادی و تیمی با بارسلونا کسب کند. آنسوفاتی از آخرین استعدادهای لاماسیا محسوب میشود و نشان میدهد که لاماسیا هنوز قادر به تولید بازیکنان بزرگ هست.

 


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
میراث فوتبال
میراث فوتبال (یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸)
۳۵ ۲
دیگه نسل پویول پیکه آلبا بوسکتس ژاوی اینیستا مسی و پدرو تکرار نمیشه
امیرمحمد
امیرمحمد (یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸)
۱۴ ۲
باور کن اگه مدیریت درستی رو لاماسیا وجود داشته باشه بازم میتونیم شاهد درخشش لاماسیا باشیم. شاید مسی تکرار نشه ولی مجموعه ای از بازیکنانی که با فلسفه باشگاه آشنا باشن و نسبت به تیم تعهد و غیرت داشته باشن میتونن بارسا رو به بالاترین نقطه فوتبال برسونن. آنسو فاتی ، ریکی پویگ و کالادو و پرز و بقیه باید به درستی و زیر نظر مربیان بازیکن ساز قرار بگیرم تا ببینیم که لاماسیا همچنان قدرت واقعی بارسلونا هست
ÊMP®Ø®ĘŁĀǴËÑDÅ®Ÿ
ÊMP®Ø®ĘŁĀǴËÑDÅ®Ÿ (یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸)
۱۸ ۰
لاماسیا معدن جواهر فوتبال دنیا بود
جاویدبارسا
جاویدبارسا (یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸)
۷ ۰
ای کاش یک فیلم سینمایی عالی بسازند این 40 سال را به تصویر بشکند
(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸)
۷ ۰
اگه استعداد ها رو نپرونن، از برزیلی ها و هلندی ها(مخصوصا اژاکس) بهتر بازیکن میسازیم