ترکیب احتمالی اسپانیا و انگلیس در فینال یورو
بارسلونااسپانیاانگلیسآرژانتینیورو 2024کوپا آمریکا 2024
داغ تــرین ها#یورو_2024#کوپا_آمریکا
#ادبیات
#علم
#زبان
#دانستنی
یکی از ویژگی های زبان این است که پویا است یعنی کلمات از زبانی دیگر به زبانی دیگر انتقال می یابد یکی از این انتقالات sir است که از سرور در فارسی به انگلیسی امده و در روسی ser است و در عربی سید است.
#فیزیک
#اساطیر
#شیمی
#علم
امروز می خواهیم یکی از بزرگترین دانشمندان در علم شیمی و به خصوص فیزیک را معرفی کنیم کسی که نشان داد حتی با سواد کم و با تلاش و اشتیاق زیاد می توان به خواسته های خود رسید کسی که پدر واقعی برق است مایکل فارادی.
ادامه در ریپلای
#فکت
#علم
#نجوم
#فیزیک
ایا می دانی که یکی از محافظان کره ی زمین سیاره مشتری است به دلیل گرانش بالای این سیاره، مشتری سیارک های زیادی را در خود نگه می دارد(مدار) و از آن جلوگیری می کند که به زمین برخورد کنند و جالب است بدانید که نام این سیارک ها تروجان است.
#علم
#فیزیک
#نجوم
به به ما برگشتیم با یک پدیده ی زیبا به نام شفق قطبی اما این پدیده چگونه به وجود می اید؟ اگر کنجکاوید با من همراه باشید.
ادامه در ریپلای
#نجوم
#علم
#فیزیک
#شیمی
خوب فکر کنم همه ی شما با خورشید ستاره ی درخشان منظومه ی ما اشنا هستید اما ایا می دانید چرا این ستاره گرما تولید می کند و یا چرا درخشان است .
ادامه در ریپلای
#نجوم
#علم
#فیزیک
#شیمی
فکر کنید از شما بپرسند که گرمترین سیاره ی منظومه ی شمسی چیست ؟ شاید با خودتان فکر کنید و بگویید عطارد چون به خورشید نزدیک تر است زیاد غلط نگفتید اما جواب زهره است اما می دانی چرا؟
ادامه در ریپلای
#علم
#فیزیک
#کوانتوم
یکی از جالب ترین نظریه های فیزیک کوانتم نظریه ی ریسمان است(این مبحث پیچیده ای است و من در اینجا تلاش می کنم تا به بهترین نحو ممکن این داستان را خلاصه کنم و خودتان می توانید تحقیق کنید )که اگر این نظریه درست باشد پس ما در بزرگترین موسیقی جهان نقش داریم
ادامه در ریپ
#علم
#فیزیک
#نجوم
سیاه چاله چیست و چگونه ساخته می شود ؟
یکی از جذاب ترین موضوع های جهان علم سیاه چاله است و به صورت کلی هم به شدت جذاب است اما واقعا این سیاه چاله چیست؟
#علم
#فیزیک
#کوانتوم
پادماده چیست؟
یکی از پیچیده ترین مباحث فیزیک کوانتوم پادماده است حالا این پادماده چیست؟
شما یک الکترون و پروتون را در نظر بگیرید هر کدام از این ذرات یک پاد ماده ی مخصوص خود را دارند که اگر به هم برخورد کنند هر دو ذره نابود می شوند و انرژی زیادی را می سازند
ادامه در ریپ
این خیلی خوب است که ما ضرب المثل و کنایه و... را حفظ کنیم و از ان ها در سخن گفتن خود استفاده کنیم اما متاسفانه برخی از این ضرب المثل ها و کنایه ها به اشتباه به کار برده می شود و بهتر است که ما ان ها را تصحیح کنیم تا دیگر این اشتباهات تکرار نشود.حالا اینجا می خواهیم چند ضرب المثل و کنایه را مورد تحلیل قرا دهیم.
ادامه در ریپلای
مهمانکاربر مهمان@Guest
از اینکه بارسا نیوز را انتخاب کردید متشکریم. به نظر می‌رسد شما از یک مسدود کننده تبلیغات استفاده می‌کنید.
تبلیغات به ادامه فعالیت و ارائه خدمات باکیفیت و اخبار بروز کمک می‌کند.
لطفاً مسدود کننده تبلیغ را غیرفعال کنید و از اخبار بروز سایت لذت ببرید.