پیشبینی رایگان مسابقات فوتبال اروپایی
بارسلونامنچسترسیتیمنچستر یونایتدلیورپولآرسنالچلسی
داغ تــرین هاپیشخوان شخصیپیشبینی رایگان
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید وقتی در مصر باستان شخصی فوت می کرد برای او "ماسک مرگ" می ساختند که دقیقا منطبق با جزئیات صورت فرد متوفی بود.
این شباهت اجازه می داد روح در دنیای پس از مرگ صاحبش را بشناسد.
#دانستنی_سر_صبحی

این گیاه از عجیب ترین و جذاب ترین گیاهان است که تماشای آن بسیار شگفت انگیز است.
این گل دست شیطان نام دارد و به نام های دیگر همچون پنجه شیطان، گل دست و پنجه میمون نیز معروف است.
اقوام باستانی سرخ پوستان علاقه زیادی به این گل دارند و برایشان گل مقدسی است.
#دانستنی_سر_صبحی

وقتی موشی به داخل کندوی زنبور نفوذ کند با چند نیش زنبور کشته میشود اما امکان حمل کردن جسد موش به بیرون برای زنبورها وجود ندارد. زنبورها برای جلوگیری از فاسد شدن جسد روش جالبی دارند و جسد را مومیایی می کنند!
#دانستنی_سر_صبحی

در روسیه و در منطقه حفاظت شده طبیعی ارگاکی، یکی از شگفتی های طبیعت وجود دارد، یک بلوک سنگی با وزن حدود ۶۰۰تن که گویی در لبه پرتگاه یخ زده است.
صخره معلق بلوکی از یک سنگ تراش بزرگ است که هزاران سال پیش شکسته شده و در لبه پرتگاهی به طول یک کیلومتر بر فراز دریاچه رنگین‌کمان قرار دارد.
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید ساحل Panjin در چین طی فصل ها به شدت تغییر شکل می دهد.
این بهشت زمینی با جلبک های قلیایی پوشیده شده است و با جذب آب شور تغییر رنگ داده ؛ هر بهار با سبز آغاز و در ماه اکتبر با بنفش پایان می یابد!
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید سنجاب‌های آلبینو که در طبیعت بسیار کمیاب هستند، در مناطق طبیعی اطراف مرکز خرید ملی در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده آمریکا، با خز کاملا سفید خود دیده می‌شوند.
بر اساس برآورد دانشمندان، تنها 20سنجاب از جمعیت 2میلیون سنجاب در ایالات متحده، سنجاب‌های آلبینو هستند.
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید که بخش اعظم آدامس متشکل از نوعی لاستیک به نام « بوتیل » بوده که در ساخت « توپ بسکتبال » نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دانشمندان آدامس را بدهضم‌ترین خوردنی دنیا می‌دانند و کولونوسکوپی روده نشان داده که آدامس قورت داده شده حداقل 1 هفته بعد میتواند از بدن دفع شود!
#دانستنی_سر_صبحی

هتل یخی (Ice Hotel) نخستین و بزرگترین هتلی که کاملاً از یخ و برف است ، در سال ۱۹۹۰ و در روستای جوکاسجاروی در ۲۰۰ کیلومتری دایره مدار قطب شمال در سوئد ساخته شد؛ هتل یخی یکی از معروف ترین اقامتگاه های طبیعی دنیا می باشد.
هر ساله این هتل در همان منطقه از سوئد ساخته می شود و اکنون بیست و هشتمین نسخه این هتل ساخته شده که شامل ۱۵ اتاق با مجسمه‌های یخی بسیار زیباست.  
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید که نوعی طوطی به نام کاکاپو وجود دارد که توانایی پرواز ندارد.
کاکاپو تنها طوطی جهان است که نمی‌تواند پرواز کند. این پرنده که بومی جزیره نیوزلند است در معرض انقراض بوده و حدود تنها ۱۰۰عدد از آن وجود دارد. کاکاپو تا ۱۲۰سال هم عمر می‌کند!
#میم


فقط لجندا میدونن الان چی میشه...
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید که مورچه ها برای جلوگیری از‌ سبز شدن دانه ها آنها را به دو نیم تقسیم میکنند، اما دانه ی خربزه را به ۴ قسمت تقسیم میکنند چون میدانند دانه نصف شده خربزه قابلیت سبز شدن دارد.

پ ن : هوش و زکاوت🗿🧠
#دانستنیها
#به_وقت_دانستن
#ترین_های_جهان

بزرگترین جعبه ابزار تاریخ متعلق به نجاری به نام "استدلی" است که درسال 1920 ساخته شده است.
این جعبه ابزار وقتی باز می شود 1×1 متر است و می تواند 300 ابزار را درون محفظه چوبی خود که با دقت ساخته شده است نگه داری کند.
#دانستنی_سر_صبحی

"دیوید جانسون" یک مرد بی خانمان در سانفرانسیسکو آمریکاست که نزدیک به ۳۰ سال است که با ترساندن مردم زندگی و کسب درآمد می کند.
این مرد می گوید بعد از اینکه موفق به ترساندن برخی می شود ازآنها مبلغی میگیرد و نکته جالب آن که سالانه چیزی حدود 60 هزاردلار درآمد دارد!
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید دهکده ای در هلند وجود دارد که به دلیل نداشتن هیچ خیابان و ظاهر زیبایی که دارد لقب زیباترین دهکده دنیا را به خود اختصاص داده است و تمام عبور و مرور از طریق قایق امکان پذیر است!
#دانستنی_سر_صبحی

جالب است بدانید شیرهای ماده معمولا تا زمانی که توله‌های آنان دو ساله نشوند اقدام به تولید مثل نمی ‌کنند. به همین خاطر شیرهای نر که به تازگی به قدرت رسیدند با کشتن توله‌ها این مانع را برطرف می‌کنند!
#دانستنی_سر_صبحی

طبق مطالعات محققان آمریکایی در شرایط پر استرس و وحشت زدگی ذره ای نمک بخورید ، زیرا مصرف اندکی نمک استرس و تپش قلب را کاهش میدهد ؛ چون میزان هورمون‌های استرس را کاهش داده و باعث افزایش هورمون اکسی توسین (شادی) میشود!
#دانستنیها
#به_وقت_دانستن

جالب است بدانید سینه‌بادکنک یا مرغ دله می‌تواند حتی در حین پرواز هم بخوابد!
علت اینطور بیان شده که این جانور در زمان خواب می‌تواند از یک نیم کره مغز خود (به صورت هوشیار) استفاده کند.
در برخی پروازها ممکن است حتی تا دو ماه، هیچ فرودی بر روی زمین یا آب صورت ندهد!
#دانستنیها
#به_وقت_دانستن
#ترین_های_جهان

اولین پشمک جهان :

جالب است بدانید کسی که پشمک را برای اولین بار ساخت، یک دندانپزشک بود!
دکتر ویلیام موریسون اولین پشمک و دستگاه ساخت آن را در سال ۱۸۹۷ با همراهی شیرینی فروشی به نام جان.سی.وارتون اختراع کرد. آن ها اولین جعبه های این خوراکی را در سال ۱۹۰۴ به قیمت هر دانه ۲۵ سنت می فروختند و نام آن را «ابریشم پریان» گذاشته بودند.
یادش نبود هنوز به سن تکلیف نرسیدی
ایگرگ مناطق بی آبو علف @arash-xtshsjdgs
سه شنبه 7 فروردین 1403
من روزه نیستم دا
#دانستنی_سر_صبحی

سنگ‌نگارهایی در تخت جمشید که نمادی از نوروز زرتشتیان را نشان می‌دهد. در اعتدال بهاری در روز نخست نوروز ، نیرو و توان شیر و گاو در حال نبرد برابر است. شیر نماد خورشید و گاو نماد زمین است.
در برخی از متن‌های کهن ایران از جمله شاهنامه فردوسی و تاریخ طبری ، جمشید و در برخی دیگر از متن‌ها، کیومرث به عنوان پایه‌گذار نوروز معرفی شده‌است.
مهمانکاربر مهمان@Guest
از اینکه بارسا نیوز را انتخاب کردید متشکریم. به نظر می‌رسد شما از یک مسدود کننده تبلیغات استفاده می‌کنید.
تبلیغات به ادامه فعالیت و ارائه خدمات باکیفیت و اخبار بروز کمک می‌کند.
لطفاً مسدود کننده تبلیغ را غیرفعال کنید و از اخبار بروز سایت لذت ببرید.