داغ ترین ها : بارسلونا , بازی بعدی بارسلونا , مسی , لیگ قهرمانان , لیورپول و بارسلونا , بارسلونا و لیورپول

وبسایت خبری باشگاه بارسلونا

2

آنالیز سوپرکاپ؛ راز پلن های دوم و سوم والورده در گذار به سیستم ۳-۳-۴ (+ تصاویر و شماتیک)

ارنستو والورده - Ernesto Valverde
Xبستن
...
ارنستو والورده
کد خبر : 82332  |   زمان ارسال : جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷  |   نویسنده : حسین قلی پور  |  
بازیکنان به این دلیل به شجاعت والورده ایمان دارند

اختصاصی بارسانیوز – فوتبال در دنیای امروز فراتر از آن است که بتوان جزئیات را تنها با یک بار دیدن بازی متوجه شد فوتبالی که امروزه به عنوان یک علم نیازمند دانش و دید و نگرشی بزرگ است که مربیانی در آن موفق هستند که بتوانند با قدرت بازی خوانی حریف، تاکتیک های خود را پیاده کنند که درنهایت اجرای آن وابسته به توانایی و کیفیت بازیکنان است.

 

بنابراین بازی های پیش فصل در شرایطی که بازیکنان جدید هنوز کاملا با شاکله اصلی تیم وفق نیافته اند مناسب ترین زمان برای آزمایش ایده ها و بررسی کیفیت بازیکنان جهت بازی در پست های مختلف است که ارنستو والورده حتی این کار را به عنوان یک شجاعت بزرگ در سوپر کاپ انجام داد.

 

در تعبیر مسی آورده اند که لئو هیچگاه اعتراض خود را پنهان نمی کند و حتی در نخستین فصل لوئیز انریکه رسما به او انتقاد کرد اما درخصوص والورده اوضاع متفاوت است چون بازیکنان ایده ها و به ویژه بازی خوانی او از حریف را درک می کنند.

 

لیونل مسی در سال ها در سیستم 3-3-4 سنتی بارسلونا به عنوان وینگر راست کار می کرد که تمایل زیادی جهت حرکت به میانه زمین دارد که باعث می شود جناح راست به عنوان یک معضل برای تیم تبدیل شود که دنی آلوز به خوبی نقش خود را برای پر کردن آن فضا انجام می داد و رفت و آمدهای زیادی در حین بازی در طول زمین داشت.

 

سیستم بارسلونا در ابتدای بازی

 

2-4-4 در فصل گذشته

 

والورده در فصل گذشته برای اینکه مسی بتواند طبق خواسته خود از میانه زمین استفاده کند از او به عنوان 9 کاذب با قرار دادن یک هافبک راست در سیستم 2-4-4 استفاده کرد که حالا برای فصل جدید به نظر می رسد که این رویکرد دوران آن تمام شده چون والورده محکوم به ارائه بازی تهاجمی تر است.

 

سیستم بازی مقابل سویا

 

به صورت معمول تیم با 4 مدافع مقابل سویا بازی کرد که این چهار مدافع با جلو کشیدن فضای زیادی را پشت سر خود داشتند که دو مدافع کناری نیز طبق معمول نفوذ می کردند با این تفاوت که سمدو در جناح راست وینگری را جهت همکاری دراختیار نداشت چون مسی اغلب در میانه زمین بود و رافینیا را به عنوان یک هافبک تهاجمی در کنار خود می دید که باعث شد سمدو مجبور به ارائه یک بازی محتاطانه شود چون بازیکنی را در آن فضا جهت پشتیبانی کردن و همچنین پشتیبانی خود دراختیار نداشت.

 

این در شرایطی بود که جوردی آلبا در جناح چپ وضعیت کاملا متفاوت تری با حضور دمبله داشت و آزادتر و راحت تر کار می کرد و آرتور نیز حضور داشت.

 

دردسر تاکتیکی رافینیا

 

در خط هافبک، بوسکتس طبق معمول نقش همیشگی خود را انجام می داد و آرتور نقش هافبک کنترل گر یا مالک توپ را برعهده داشت که اجازه می داد بازی خود را در میانه زمین دیکته کند و جابجایی های او کلید ارتباط خط دفاع و حمله محسوب می شد و او به نوعی نقش اینیستای جدید را داشت.

 

اما رافینیا در جناح راست با مشکل تاکتیکی بزرگی مواجه بود چون به دلیل تمایل مسی برای نفوذ به میانه زمین، مجبور بود تا قسمت های گسترده ای از زمین را پوشش دهد دقیقا همانند 9 کاذب در میانه زمین تا جای خالی مسی را نیز پر کند که همانند تصویر زیر موفق به انجام این کار نشد.

 

زدن مسی به میانه زمین و خالی بودن جای او

 

رافینیا در رویکردی محتاطانه کمتر به جناح راست رفت که درنهایت باعث شد تا سمدو نیز حمایت کمی از سوی رافینیا در جناح راست در صورت نفوذ داشته باشد چون فضای پشت سر خود را خالی می دید.

 

به دلیل همین اوضاع این مسئله باعث شد تا رافینیا در پوزیشن بد خود کمتر توپ دریافت کند و نتوانست نقش زیادی در بازی سازی داشته باشد که وقتی راکیتیچ در نیمه دوم به بازی آمد توانست به خوبی این وظیفه را انجام دهد که رافینیا در نیمه نخست در انجام آن ناتوان بود و توانست جای مسی را در جناح راست پوشش دهد.

 

دمبله در جناح چپ

 

برخلاف رافینیا، دمبله در جناح چپ با آرامش کار را  دنبال می کرد چون یک مزیت بزرگ با حضور آرتور، مسی و آلبا در کنار خود داشت و به همین دلیل بیشترین خطرات بارسلونا در نیمه نخست از جناح چپ صورت گرفت.

 

راکیتیچ جای خالی مسی را برخلاف رافینیا پر کرد

 

با ورود راکیتیچ و حمایت فوق العاده او از مسی و سمدو تغییری چشمگیر در بازی بارسلونا با خروج رافینیا رخ داد و وقتی مسی به داخل می زد، راکیتیچ در حمایت از او جایش را مثل تصویر بالا پر می کرد و حضور او اعتماد به نفس در سمدو را با تزریق آرامش بیشتر کرد تا بارسلونا حضور یک هافبک بازیساز را به صورت موقت حس کند که البته پس از ورود کوتینیو اوضاع تغییر کرد چون در سیستم 1-3-2-4، کوتینیو به عنوان وینگر چپ، راکیتیچ را به عنوان یک هافبک دفاعی به عقب فرستاد و مسی بهعنوان هافبک بازیساز کار کرد که البته تیم هماهنگ تری را نیز نشان داد و حالا جالب خواهد بود تا ببینیم که والورده در طول فصل از چه سیستمی استفاده خواهد کرد.

 

سیستم 1-3-2-4 با آمدن دمبله به جناح راست

 

والورده به دنبال بازگشت به 3-3-4 در بازی های پیش فصل

 

والورده در فصل قبل باتوجه به خروج نیمار سیستم 2-4-4 را اتخاذ کرد و آن را در طول فصل ادامه داد اما حالا ارنستو با استفاده از سیستم 3-3-4 خبر از بازگشت بارسلونا به سیستم سنتی خودش را می دهد تا این پیام را صادر کند که سیستم 2-4-4 در فصل گذشته تنها با توجه به اتفاقات خروج نیمار و مصدومیت دمبله رخ داده بود.

 

 

والورده حالا برای سیستم 3-3-4 نیازمند بازیکنی جهت پر کردن جای اینیستا است که برای این کار آرتور ملو را دراختیار دارد که احتمالا در کنار بوسکتس و راکیتیچ 3 هافبک تیم را تشکیل خواهند داد و آرتور باتوجه به دقت پاس بالای 90 درصدی و مالکیت و گردش آن مشخصات لازم برای موفقیت در این وظیفه را دارا است.

 

اینیستا عنصر اصلی پیوند دهنده دفاع به حمله با پاس های دقیق، گردش توپ و خلق فرصت های گلزنی بود که حالا برای پیاده سازی سیستم 3-3-4، همه امیدها به آرتور است چون در این صورت کوتینیو می تواند نقش نیمار را در وینگر چپ برعهده بگیرد.

 

نقشه گرمایی اینیستا

 

نقشه گرمایی آرتور

 

خوشبختانه آرتور در حال یادگرفتن وظیفه و نقش اینیستا است که بتواند با شهامت به دل دفاع حریف بزند و راه نفوذ پیدا کند و به نظر می رسد که با گذر زمان آرتور بتواند این شجاعت را به دست آورد و ارتباط بیشتری با مثلث خط حمله پیدا کند.

 

قطعا انتظار نمی رود که آرتور در کوتاه مدت به سطح اجرای عملکردی اینیستا برسد اما توانایی های او گویای این واقعیت است که بارسلونا به زودی جای خالی اینیستا را حس نخواهد کرد.

 

استفاده نشدن بهینه از جناح چپ در فصل گذشته

 

با خروج نیمار و مصدومیت دمبله، ارنستو والورده بازیکنی را برای بهره گرفتن از جناح چپ تا زمان ورود کوتینیو نداشت که این موضوع باعث بارز شدن همکاری مسی و جوردی آلبا شد درحالی که در فصل 2016/17 وجود نیمار حتی باعث نیمکت نشینی آلبا نیز شد چون نیمار قادر به ارائه فرصت ها و استفاده 100 درصدی از جناح چپ داشت.

 

 

به همین دلیل والورده با نداشتن نیمار و دمبله مجبور به استفاده بیشتر از مسی در میانه زمین به عنوان 9 کاذب شد که دو رابط در کناره ها روبرتو و آلبا بودند تا جایی که پائولینیو از پاس های آخر نیز استفاده می کرد.

 

در فصل قبل رساندن توپ به لیونل مسی اهمیت بزرگی داشت اما حالا ارنستو والورده مهره های دیگری برای رساندن توپ و اتکا به آن ها چون دمبله، مالکوم و کوتینیو دراختیار دارد.

 

 

حالا والورده به دنبال استفاده از جناح چپ است

 

با بازگشت به سیستم 3-3-4، والورده به دنبال استفاده از جناح چپی است که در فصل گذشته کمتر از آن استفاده شد که دیگر نمی تواند برنامه حملات بارسلونا را محدود کند و به همین دلیل والورده از دمبله و مالکوم در دو دیدار اخیر در این پست استفاده کرد.

 

 

حالا برای پیاده سازی سیستم 3-3-4 دو نکته اهمیت دارد اینکه چه کسی نقش نیمار را از بین دمبله، مالکوم و کوتینیو پر خواهد کرد و اینکه چه کسی از بین کوتینیو و آرتور به عنوان هافبک چپ نقش اینیستا را به درستی انجام خواهد داد.

 

نقشه گرمایی نیمار

 

به همین دلیل به فرصت نیاز است

 

به همین دلیل، والورده در حال آزمایش ایده های خود است تا برای دو پست در جناح چپ به عنوان هافبک و وینگر چپ برای سیستم 3-3-4 به نتیجه برسد و شاید حتی باید تا پس از هفته 5 نیز صبر کرد چون در صورت عدم اجرای صحیح والورده می تواند موقتا به سیستم 1-2-3-4 تغییر رویه دهد همانطور که مقابل سویا این کار را انجام داد.

 

نقشه گرمایی مالکوم

موقعیت کوتینیو

 

والورده به دنبال پلن های بی متعدد است

 

بارسلونا مدت ها به نداشتن پلن بی متهم بوده اما حالا والورده نه تنها پلن بی بلکه پلن سومی نیز دراختیار دارد که با ورود بازیکنان جدید و آمادگی با یکدیگر باید به تیم در هفته های پیش رو فرصت داد.


حمایت شما تنها پشتوانه ی ماست !
در صورتی که فعالیت ما را مناسب دیدید بر روی دکمه ی موجود در این کادر کلیک کرده و حمایت کنید . برای این منظور به یک حساب گوگل ( جیمیل ) نیاز است و پس از کلیک رنگ دکمه از سفید به نارنجی تغییر خواهد کرد !
برای ارسال نظر وارد شوید. وارد شوید ثبت نام کنید
امیرخودمم
امیرخودمم (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۲۲ ۴
مرسی دادش

@hosseingholipour
احسان بلوگرانا
احسان بلوگرانا (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۸ ۱۹
برای جناح چپ وینگر مالکوم فوق العادست کوتی هم تو خط هافبک مایل به چپ میتونه بزارتش دمبله هم وینگ راست .ارتورم ک قطعا جا میفته . امسال با توجه به بیشتر بودن هافبکای حجومیمون و امادگیشون استفاده از سیستم سنتی بارسا دور از ذهن نیس . ولی ترافیک بازیکن داریم ولی باید طوری مدیریت میخواد ک مو لا درزش نره . خدا کنه ارنستو از پسش بر بیاد چون ما موفقیت تیممون رو میخوایم و بس . هافبکارو بشماریم . ارتور . ارتورو . بوسکی . کوتی . رافی . راکی . دنیس به اینا سرجی. ریکی هم اضافه کنید من خودم پوگبارو هم دوس دارم ولی واقعا لیستمون پره برای امسال اما برای تابستون بعد از الان باید روش کار کنن ک اوکی رو بگیرن از منچستر
و صد البته دی یانگ ک ژنش بارساییه و برا بارسا ساخته شده . به هر حااااال امسال میریم برا سه گانه خوشگله با رد کردن آندره ی کبیر و الکس جون ک از همه چی مهمتر بود
امیرخودمم
امیرخودمم (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۲۶ ۳۲
من فک میکنم پوگبا بهتر بتونه کارایه راکتیچو انجام بده
@hosseingholipour
پادشاه لش
پادشاه لش (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۷ ۳
این فصل مطمئنا از انواع و اقسامِ ترکیب ها و تاکتیک های کارآمد استفاده خواهد شد.
تیم کاملا تکمیله و فقط یکمی والورده باس جَسور باشه.
همه ی بازیکنا تشنه ی موعقیت هستن و رقابت شدیده ک‌خودش مستقیم و غیرِ مستقیم کمک میکنه ک بازیکنا پیشرفتِ زیادی کنن در طولِ فصل.
انگیزه ها بالاست و همه خودباوریِ زیادی دارن ک این باعث یه اتحاد و ترکیبِ مُنسَجِم میشه.
.
۳گانه میگیریم امسال
یاسین...
یاسین... (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۸ ۶
آرتور هافبک راست تو تور برای بارسا بهتر کار کرد...کلا بازیکن زیاده ولی یه جوری آدم نه دلش میاد قید پاسای ناز مسی تو هافبکو بزنه نه میتونه راضی به دور شدنش از دروازه بشه...باید امیدواربود امسال با این بازیکنا به سیستم محتاطانه روی نیاریم نمیتونیم خوب دفاع کنیم و البته برای اینکار ساخته نشدیم ولی اگه پوگبا بیاد ....بوسکتس و آرتور تو راست و پوگبا تو چپ رویاییه پوگبا رو فقط به بازیهای یووه ش توحه کنید مورنیو مسی رو هم خراب میکنه...راکتیچ باید قبول کنیم نصف توانایی پوگبارو نداره حالا که جنگه بین پوگبا و مورینیو بهترین فرصته تبادله تا هم تو سن خوبی راکیتیچ رو بدیم هم بازیکنی با خصوصیات خیلی بهتر و بیشتری جذب کنیم.‌‌.با احترام تمام به راکتیچ‌...قوتر شدن تیم از موندن یه بازیکک مهمتره چون مهم موفقیت بارساس...سوارزم میتوته استراحت کنه و مسی بره نوک و از شر یه سری بازیکن مثل مونیرم راحت میشیم..اینا در حد بلرسا نیستن.به امید ۳ گانه.‌‌...
پوریا
پوریا (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۵ ۳
بهتره که سیستم ها همین اول فصل امتحان بشه. امیدوارم والورده بهترین سیستم رو برای بارسا پیدا کنه.
ری را
ری را (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۱ ۸
پوریا واسه تو پیوی توضیح دادم ک والورده از 3 سیستم مقابل سویا استفاده کرد؟ ک 2 سیستمش همزمان بود و یک سیستمش با تعویض. 433 و 442 در نیمه اول و سوئیچ در حالت حمله ب 433 و دفاع در حالت 442 و در نیمه دوم با آوردن راکیتیج و در ادامه برای بهتر شدن رویکرد 4231 رو پیاده سازی کرد؟ و گفتم والورده چون ابزارهاشو داره راحت دریک بازی دوتا سیستم رو بکار میگیره و در زمان نیاز با تعویض سیستم رو تغییر میده برای نتیجه مطلوب و کمتر کسی توی دنیا قادر ب همچین کاری هستن و این نشون دهنده قدرت تفکر تاکتیکی والورده رو نشون میده ک با خیلی از مربی ها متفاوته.
یا شایدم واسه پادشاه لش الان میگردم و اصل توضیحمو پیدا میکنم.
سال قبل هم هرچی گفتیم ابزار نداره توی کت یکسری ها نمی رفت.

@yehavadar
ری را
ری را (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۳ ۶
یادت اومد؟
گفتی بازی سویا و بارسارو منتقدین پر کردن از ایراد گرفتن از بازی. بخصوص از سوارز.
ک گفتم سوارز خیلی بد بازی کرد و درست میگن اما این دلیل نمیشه بارها اول فصل سوارز افت داشت و بعد شروع کرد ب گلزنی. سوارز یه قاتله و قاتل میدونه چیکار کنه تا حسابی گل بزنه.
و من اونروز نبودم ک زیر بازی بارسا و سویا ایراد گرفته بودن. وگرنه تغییرات سیستم رو بخصوص در پایان بازی توضیح میدادم.
بگذریم والورده ابزارهاشو بدست آورد و حالا از تفکرات نابش لذت ببرید.
چون قدرت فکریش اونقدر بالاست ک پلن B وC و حتی D هم داره. ک با تعویض هاش صورت میگیره. و در بازی با وجود داشتن ابزار لازم بطور همزمان از دوتا سیستم استفاده میکنه کاری منحصر بفرد.
واسه همینه ک دی یانگ و رابیوت میتونن با توانایی های دی یانگ در حفظ و کنترل بازی و مدیریت بالاو پاسهای کلیدی و رابیوت هم در باکس تو باکس و سرعت دادن ب بازی از فاز دفاع ب حمله با سرعت دوندگی بالاش و پاسهای طولی عالیش بارسارو صاحب پلن های متعدد بکنن. و والورده هم با قدرت تفکر بالاش میدونه کی و کجا از بازیکن ها بهره ببره.
اینم از والورده
صبر کنید و خلاقیت های نابشو ببینین
ری را
ری را (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۶ ۲
آها بعد اینکه گفتی حدس زدم ک بازی سوپرکاپو میگی. دیدم چی گفتن. خیلی از لوئیز سوارز بد گفتن البته توی این بازی سوارز خیلی بد بود و مستحق انتقاد بود. اما همیشه ثابت کرد وقتی افت میکنه بعد ی مدت یهو موتور گلزنیش روشن میشه.
هرچند من خودمم معتقدم ک اگه میشد امباپه رو خرید و سوارز رو ب قیمت خوب فروخت عالی میشد اما ی مشگل بزرگ هم هست. سوارز و مسی هم سن هستن و خیلی بهم وابسته هستن. ضمنا سوارز یک قاتله و یک قاتل هیچوقت مهارتهاشو براحتی از دست نمیده.
از تیم و والورده ایراد گرفتن اونقدر تشخیص ک نمی دن چندتا بازیکن تازه اومدن دوتا بازی هم نکردن چقدر انتظارات بیجا ازشون دارن و ضمنا تیم یک هفته وقت داشت برای تمرین اما سویا خیلی بیشتر وقت داشت.حتی نفهمیدن والورده بخاطر داشتن ابزار بهتر و بیشتر نسبت ب پارسال در سوپر جام 3 سیستم رو در یک بازی بکار برد 433 و4231 و 442 مربی ایی ک توی یک بازی بتونه تیم رو در حالت دفاعی 442 و در حمله 433 و یا با تعویض هاش 3 یا سیستم بیشتری رو اجرا کنه واقعا مربیه. این کار کار هرکسی نیست. تغییرات سیستم در یک بازی باعث گیج شدن مربی و بازیکن های حریف میشه. البته هنوز بازیکن
ری را
ری را (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۵ ۲
البته هنوز بازیکن های جدید جا نیفتادن و هنوز وقت برای پلن های مختلف و ارائه اونها نبود. و حسم میگه والورده توانایی های بالایی در تغییر سیستم های مختلف و پلن های متفاوت داره. چندتا بازی دیگه ازش ببینیم بخوبی این موضوع مشخص میشه. و تفاوت بزرگ یک مربی در استفاده از متغییرهای متفاوت از سیستم ها و پلن ها و سوئیج کردنهای متوالی و نیز سوئیچ ب سیتمهایی دیگر با تعویض ها کار یک مربی باهوش و با مهارته. باید صبور بود و ادامه کار رو دید تا در مهارتش راحتتر بشه قضاوت محکم کرد. من ک بهش خیلی زیاد امیدوارم.

پوریا دقیقا اینارو پیویت گفتم یادته؟ ب پیویمون نگاه بنداز
پوریا
پوریا (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۷ ۳
حرفاتون درسته. ممنون. بله توی خصوصی هم گفتید. استفاده کردم از اطلاعاتتون
هوادار  بارسا
هوادار بارسا (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۹ ۲
سپاس از مدیریت محترم
امیدوارم برای دفعات بعد تصاویر انالیز و بیشتر کنید
دوستان بهتر و مفیدتر استفاده کنن
هر تصمیمی چه ایده و پلن پشتش داره و چه نقاط ضعف و قوتی داره
دوستانی هم که صاحب نظر هستن میتونن بحث خوبی انجام بدن بنظر خودم این کار مفید تر از بحث های قبلی خواهد شد و هرکی از راه رسید یه چیزی نگه و ادامه نداشته باشه چندین بار از سایت های خارجی آنالیز فصل قبل رو برداشتم وقتی دیدم بحث ها ادامش حاشیه میره تصمیم گرفتم فقط خواننده باشم
الانم فقط برای تشکر بابت این مطلب جسارت کردم
امیدوارم ادامه داشته باشه
@hosseingholipour
امیربهمنی
امیربهمنی (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۶ ۱
عالی و جذاب
شیر
شیر (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۲۷ ۶
والورده مربی بسیار خوب و باهوشی هستش. .اما فشار کار در بارسا بسیار بالاست. .اون آدم محجوبیه و اهل جار و جنجال نیست .با این اخلاق مسلما کار براش بسیار سخته. اون ذاتی آدم آروم هستش و بارسا شاید بزرگترین چالش زندگیش باشه. امیدوارم بتونه از پس این فشار ها بر بیاد و کنترل و اختیار تیم از دستش خارج نشه گاهی احساس میکنم قفل میکنه کنار زمین ..اما من به عنوان سرمربی تیممون براش احترام قائلم و امیدوارم امسال بتونه نسبت به سال قبل موفقیت های بیشتری کسب کنه
ریش سیاه
ریش سیاه (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۸ ۶
ایکاردی میتونه جایگزین خوبی برا سوارز باشه تا وقتی که کلایورت به بلوغ یک مهاجم برسه
اویس
اویس (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۹ ۸
خیلی هم عالی ولی یک نکته.درسته که کلایورت بازیکن خوبیه و دوست دارم به بارسا بیاد ولی مهاجم نوک نیست و وینگر هست که توی هر دو جناح بازی میکنه!
بهترین گزینه برای جایگزینی سوارز آبل رویز از لاماسیا هست که اگر ترسش بریزه و بتونه خودش را با شرایط تیم سازگار کنه،یک مهاجم زهردار مثل سوارز هست.
@Kkkkkkkkh2
بارسا علاقه ی نامحدود
بارسا علاقه ی نامحدود (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۲۰ ۳
نیمار خدا بیامرز همیشه خوب پوشش میداد
مسی سرور و سالار پنالدو
مسی سرور و سالار پنالدو (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۷ ۲
چیزی که واضح هست اینه که ما بدون نیمار عمق رو از دست دادیم
و باید دید بین کوتینیو ، دمبله و مالکوم کدوم مناسب تر هست در چپ تیم
نظر من رو عثمان هست. با سرعت و دریبلینگ متیونه عالی بشه
اگر کوتینیو بتونه خصوصیات دفاعیش رو بهتر کنه در پست هافبک تهاجمی مناسب هست
وگرنه متمایل به جلو بازی کنه
نباید خیلی عجله کرد
ما هم میتونیم با خواست خودمون ترکیب بچینیم و هم متناسب با تیم حریف
مهم تر باید استراحت مسی و سوارز رو در نظر گرفت
یکم آرتور هنوز اعتماد به نفس کافی نداره
و کمی محافظه کار ، عمل میکنه که درست میشه
روبرتو ، ارتور ، بوسکتس ، ویدال ، راکیتیچ ، کوتینیو
هافبک حول این باشه خوب هست
ویدال به تناسب بازی هست و میشه جاش دنیس یا رافینییا باشه
حتی روبرتو در جای بوسکتس مناسب هست هم انرژی نود دقیقه داره هم خوب پوشش میده هم تنوع تاکتیکی داره میشه در حین بازی چند جا بازی کنه
کیوان
کیوان (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۱ ۱۲
تو را به جدت دکتر ارنست از هر بازیکنی در پسته تخصصیش استفاده کن.‌.. بازیکنها رو نابود نکن و‌توهمه مربیه باهوشو نزن
و اینکه نترس! هرکی بد بودو بذار بیرون تا به خودش بیاد.
سوم اینکه فلسفه بارسا حمله و بازی زیباست، اینجا بیلبلئو نیست، احترام بذار به فلسفه و هواداری باشگاه...
چهارم تاکتیک داشته باش...
پنجم، درست تعویض کن...در زمانه مناسب و‌تعویضه مناسب...نه دقیقه نود...
ششم به جوانها اعتماد کن که همشون پدیدن!
هفتم مثه پپ، کلوپ و... مصاحبه کن. امیدبخش.شجاع و جسور
هشتم، انگیزه سازی کن
نهم ، کنار زمین، اخمهاتو باز کن، و تیمو شارژ کن
حمیدرضا
حمیدرضا (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۵ ۱
داوید ویا
داوید ویا (جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷)
۱۱ ۰
دوتا چیز من فهمیدم
یک اینکه بیشتر یقین اوردم ک رافینیا خوبه ولی نمیتونه کامل جایه راکیتیچو ک از ارکان اصلی تیمه پر کنه یا حداقل فعلا نمیتونه
دوم اینکه فهمیدم ک فصله آخر انریکه چرا از راکیتیچ ب عنوان هافبکه راست استفاده میکرد و بیشتر تمایل ب راست داشت
چون مسی ب وسط میرفت و پست شماره ۱۰ داشت و باید یه نفر اون سمته راسته زمینو پر میکرد درحالیکه خیلیا همینجا میگفتن انریکه با اینکارش از کاراییای راکیتیچ کم کرد
واقعا مربیا خیلی چیزا میدونن ک ما نمیدونیم
ما فقط ظاهر بازیو یبار میبینیمو و قضاوت میکنیم
آخرین نظرات مطالب دیگر